Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Brazil Munster ciężko byłoby to zrobić drutem w otulinie gumowej, a sznurka nie mam, więc porobilem haczyki i dobijam łodygi do ziemi, a wtedy keramzyt zwyczajnie przeszkadza. Na następny raz ogarnę sobie takie elastyczne, grubsze sznurki, porobię już wcześniej dziury w rantach doniczki i będzie to estetyczniej zrobione, bo przy tych haczykach po podlaniu to potrafią wyskakiwać, a nie pasuje mi takie byle jakie mocowanie

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik  tak samo planuję zrobić, też mnie wkurzało, że te druciki wychodziły z ziemi po podlaniu i trzeba było poprawiać. Najlepiej chyba tak jak piszesz, dziury w doniczkach i mocowanie na sztywno do tego, nie ma prawa się wtedy ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13/04/2022 o 12:41, Rzeźnik napisał:

@Brazil Munster ciężko byłoby to zrobić drutem w otulinie gumowej, a sznurka nie mam, więc porobilem haczyki i dobijam łodygi do ziemi, a wtedy keramzyt zwyczajnie przeszkadza. Na następny raz ogarnę sobie takie elastyczne, grubsze sznurki, porobię już wcześniej dziury w rantach doniczki i będzie to estetyczniej zrobione, bo przy tych haczykach po podlaniu to potrafią wyskakiwać, a nie pasuje mi takie byle jakie mocowanie

Możesz zawsze ten drut zamiast wbijania w ziemie przyklejać taśmą do zewnętrznej str donicy lub robic "sprężynki" na łodygach bezpośrednio

@zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant ale zajebisty pomysł z tymi sprężynkami, skojarzyło mi się z manifoldem przez kształt łodygi 

A tak się prezentują brzdące w około 26 dniu wege. Póki co bez niedoborów, lana tylko woda z calmagiem, środkowy dostaje jeszcze bioblooma, bo wykazuje niedobór potasu. Wilgotność po podlaniu 70%/55%, zastanawiam się nad osuszaczem, albo lepiej - grzejnikiem z termostatem, bo temperatura w pomieszczeniu to około 15 stopni, w boxie 20 stopni przy ustawieniu lampy na 40%. Grzejnik bardziej mi się przyda, bo jak będę sadził odmiany fotoperiodyczne to w trakcie ciemni szlag je trafi, ciepło powinno zmniejszyć dosyć poziom zawilgocenia, a dodatkowo mogę wykorzystać ciepło w pomieszczeniu do właściwego, stopniowego wysuszenia topów poza boxem, co myślicie? 

20220415_105856.jpg

20220415_105904.jpg

20220415_110135.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik kolega @grolsch3 ma na to rozwiązanie w swoim boxie. Podglądnij jego fr. Używa bodajże kabla grzewczego z termostatem do stosowania w terarium. W zoologicznym coś takiego dostaniesz. I dziękuje za uznanie sprężynki 😁 mojego autorstwa xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant ta sprężynka na pewno będzie przeze mnie testowana 😄 Aczkolwiek nie wykluczam też zrobienia dziur w doniczce, ale to jeszcze trochę 😄 Najpierw trzeba skończyć pierwsze grow

@Rzeźnik Ładnie te roślinki wyglądają, nie wygląda jak by im czegoś brakowało, powoli zbierają się do kwitnięcia, takie odnoszę wrażenie. Jak tak dalej pójdzie to niezły busz będziesz tam miał. Trzymam kciuki za owocne plony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VideoCapture_20220417-142155.thumb.jpg.e543e83a0a63fe237690b8b2dce5c946.jpg

 

Wywaliłem nawilżacz, środkowa roślina lekko przelana, keramzyt trzyma wodę w doniczkach cholernie długo, podlewałem trzy dni temu, a ziemia jest wciąż wilgotna. Dalej bez oznak niedoborów, nic tylko czekać kwitnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj zaczęły kwitnąć, dałem im topmax+biobloom+calmag i dwóm najbardziej wyżartym z magnezu dodatkowo dolistnie calmag. Po konsultacji z @grolsch3 i @ScoobyDollarpostawiłem na matę grzewczą regulowaną termostatem od Riogoo z Amazona, cena przystępna i dość szybko się nagrzewa, regulacja do 41 C°. Dziwne, na zewnątrz robi się coraz cieplej, mam w ciągu dnia po 20 stopni, a w boxie spada do 18. Dziwne to jest, bo miesiąc temu miałem na zewnątrz 10 stopni, a temperatura w boxie wynosiła 20-22 stopnie. Nie wiem od czego to zależy, ale od dziś to już nieważne, mata dogrzewa skutecznie, ustawiłem ją na 26 stopni, nagrzała się póki co do 21 stopni i temperatura jest taka sama jak maty. Wyłączyłem też wentylator wprowadzający powietrze do boxa, żeby sprawdzić o ile spadnie poziom wilgotności w boxie w porównaniu z momentem w którym chłodne powietrze jest wtłaczane. Jeśli wilgoć będzie się utrzymywać to dodam mieszaka, który czeka już na półce. Ogólnie takie testy robię sam dla siebie, żeby na przyszłość wiedzieć jakie warunki mogę zapewnić poprzez połączenie wszystkich gadżetów, którymi dysponuję. Dzisiaj jeszcze mają mi dostarczyć wiatrak z możliwością regulacji na ciepłe i zimne powietrze, wykorzystam go pewnie do suszenia. Myślę też nad jakimiś dodatkowymi stacjami pogody na etap suszenia, żeby wrzucić do słoików (lub dużego słoja, jeśli taki dorwę w kringloopie) i weryfikować tak % wilgotności topów, ale póki co jest jak jest. 

20220420_114851.jpg

20220420_114857.jpg

20220420_114902.jpg

20220420_114906.jpg

20220420_114918.thumb.jpg.f20271834ce593bef1123e6664374269.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik nie dawaj wiatraka z ciepłym powietrzem do suszenia. Czym dłużej suszysz w umiarkowanej temp tym lepsze jaranie Ci finalnie wyjdzie. A tak to przez pośpiech będziesz mieć siano xP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant może słabo sprecyzowałem - mam 15 stopni w pomieszczeniu i przez dogrzanie tym wiatrakiem do 20 chce suszyć i wiadomo, w miarę upływu czasu zmniejszać tą temperaturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luźna wstawka: Po dobie użytkowania stwierdzam, że ta mata jest zbyt słaba do dogrzewania boxa, ale doszedł mi też wczoraj grzejnik. Temperatura wynosiła 20,6 stopnia w boxie a mata żre 1000w i mimo, że chodziła przez pół dnia ustawiona na 41° to nie chciało wyjść ponad to, więc pomyślałem, że jest to nieopłacalne w perspektywie czasu. Kombinowałem w pracy cały dzień: A może by obić box styropianem, albo kartonem? - Bezsensu, obieg chłodnego powietrza i tak wszystko spierdoli. No i wróciłem, przyglądam się konstrukcji i wymyśliłem, że odłączę matę od termostatu i sprawdzę, czy grzejnik się wyłączy, czy może jest to dedykowane urządzenie do maty. Ustawiam temperaturę na 22, czujnik zostawiam w środku boxa i voila! Zadziałało, farcik😁😁 Grzejnik w kilka sekund dogrzewa pomieszczenie, a box trzyma temperaturę, również dzięki lampie. Siedzę aktualnie i sprawdzam jak często się włącza, ale muszę przyznać, że efekty przerosły oczekiwania, a już się bałem, że czeka mnie kolejny wydatek w formie dodatkowego termostatu. Mata oczywiście się nie zmarnuje, posłuży do hodowli klonów, ale na chwilę obecną to rozwiązanie zaoszczędza mi dużo pieniędzy, a wiadomo, że o to w tym również chodzi, aby jak najmniejszym kosztem mieć jak najlepszy (niekoniecznie największy, ale z czasem kto wie), plon. 

20220421_235145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik  fajna fota 🙂

Ten grzejnik to postaw na czymś żeby się to nie spaliło.

Mata 1000w ? Okkk.. 1000w to masz Zeusa 🙂 brutalna ta mata. Wiosna jest to chyba niedługo nie będzie problemu z trochę wyższą temperaturą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co @Mr.Green, teraz tak jak sprawdzam to 1000w jest tylko w tytule listu przewozowego, a na kartonie ani na samej macie czy termostacie nie ma żadnych oznaczeń, w ogóle są głównie jakieś chińskie znaczki... Dziwna sprawa. 

Ogólnie, to krzaki rosną jak oszalałe, w ciągu tygodnia wydaje mi się, jakby podwoiły swoją objętość (szkoda, że głównie liści i łodygi, ale to i tak dobrze, bo już myślałem, że będą karły). Daje im po 3ml biobloom+topmax+calmag, ale calmagu to dam chyba więcej, wodę muszę mieć bardzo ubogą w magnez albo po prostu jack herer tak go lubi, bo co podlewam to się poprawia, a nazajutrz wyskakuje gdzie indziej. Dlatego daję też dodatkowo calmag dolistnie roślinom z większym zapotrzebowaniem. Czytałem, że biobizza to trzeba lać i lać, więc jestem spokojny. Podlewane było wczoraj wieczorem, zauważyłem zwiększone zapotrzebowanie na wodę, praktycznie do 2 dni roślinki mają wypite po 700ml, oprócz niebieskawego odcienia niektórych liści(w sumie to żyłek), nie ma żadnych oznak niedoborów. Po powrocie z pracy stanąłem jak wryty, gdy zobaczyłem jaki busz się zrobił w ciągu zaledwie 12h, zupełnie jakby ktoś mi je podmienił🤣 Żeby nie zasypywać Was, aż tak zdjęciami wstrzymam się jeszcze do jutra . Lampa ustawiona na 60% 43cm od szczytów, temperatura przy szczytach wynosi 24 stopnie, wilgotność 60% po podlaniu, więc jak na razie "jest git". Nie mogę się doczekać co z tego 😁będzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...