Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz heh, ciekawe czemu zawdzięczał sobie tę ksywę, zakładam, że nie należał do najmilszych nauczycieli 😅

Zgodnie z obietnicą wstawka z sesji zdjęciowej 😁

20220423_081316.jpg

20220423_081311.jpg

20220423_081252.jpg

20220423_081405.jpg

20220423_081411.jpg

A tu zdjęcie grzejniczka jakim dogrzewam box, może ktoś będzie chciał zamówić, koszt 18 euro, darmowa przesyłka w NL z bol.com, ceramiczny, myślę, że podstawa jest na tyle wysoka, że nie ma tam ryzyka podpalenia, chociaż i tak na wszelki wypadek trzymam gaśnicę w pobliżu 🤣

 

20220423_081112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant jak Łącka śliwowica 😁 Termostat ustawiony na 22 stopnie, czujnik w boxie, grzejnik w odległości pół metra od boxa, żeby namiot nie spłonął, bo jak był bliżej to nie szło materiału dotknąć. Gdy otwieram box to temperatura w kilka chwil spada do 20 stopni, a po zamknięciu go szczelnie grzejnik przywraca temperaturę w boxie w jakieś 10-15 sekund (bo na początku chucha powietrzem z otoczenia, potem programator podaje mu ciepłe powietrze). Póki boxa nie otworzę to nie widzę dużej utraty temperatury, więc ciężko mi stwierdzić czy się często odpala, musiałbym posiedzieć od cyklu do cyklu, ale zawsze jak schodzę to temperatura na termostacie podana z czujnika, wskazuje, że nie spada poniżej 22,8, więc albo mam szczęście, że zaglądam tam po grzaniu, albo jednak trzyma temperaturę w miarę namiot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem im konkretnego fryzjera po 3 dniach jak zauważyłem, że się przełączają. Niby gadają, żeby automatów tak mocno nie stresować, ale moje dziewczyny to masochistki i wręcz proszą o więcej, co widać po gwałtownym przyroście masy zielonej. 

20220426_125415.jpg

20220426_125343.jpg

Dla porównania, przed i zaraz po:

20220424_101824.jpg

20220424_112100.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik co ta z tyłu po lewej taka klapnięta? Coś jej zrobił sadysto 😄

Ładnie się rozwijają, niedoborów nie widać, poza tym, że jedna klapnięta to jest si. Jak się przełączy to nie męcz ich zbytnio, ja popełniłem ten błąd i ograniczyłem przez to wzrost. Jak zacznie kwitnąć to podoginaj szczyty ostatecznie i zostaw niech rośnie 😄

Powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 myślę, że jest przelana ciut, zajebałem się i dałem im x2 pod rząd nawozów i jak widziałem, że tą z przodu po lewej przypalilo w 2 miejscach to dostały samej wody z calmagiem w umiarkowanych ilościach, widocznie dla tej z tyłu to było za dużo. Lampa na 80% 30cm od szczytów i widzę, że panny to lubią, wilgotność 50%-55%. Temperatura u podstawy doniczki 23,5 C° przy szczytach 25,5 C°. Za 3dni daje znowu topmax + calmag i wodę, nawozów im starczy póki co. Już nie będzie fryzjera, podoginam tylko i niech puchną

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik a nie masz biogrow przypadkiem ? One tak na prawdę dopiero zaczynają kwitnąć, ja bym chyba zapodał jeszcze grow 😄

 

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no co Ty, nawet nie kupowałem 🙂 Żywię nadzieję, że allmix wystarczy do automatów, a że biobloom też ma 2% N to myślę, że aby dotrwały do jesieni im wystarczy w zupełności. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotka krzaka pierwszego z prawej przed i po doginaniu oraz jak wyglądają łodygi, myślę, że ma się czym podpierać 😁

20220430_161937.jpg

20220430_164500.jpg

20220430_162126.jpg

Ogólnie wszystkie roślinki są w dobrej kondycji, aczkolwiek jedne są lepsze, jedne są wolniejsze. Ta z tyłu po prawej dopiero zaczęła się przełączać, mimo wysiewu w tym samym czasie, ta po lewej z tyłu zaś wygląda trochę łysawo, bo miała najdłuższe łodygi i po wczorajszym doginaniu zrobiło się sporo miejsca, myślę, że za tydzień już będzie na co popatrzeć. Dwie roślinki z przodu rozwijają się wzorowo, jeden top był trochę przyjarany biobloomem, więc od 3 podlań nie dostają w ogóle nawozów oprócz topmaxa. Ostatnie podlanie było wczoraj na wieczór, rano doginanie + delikatny fryzjer. Zahaczyłem środkowym plantem o tego mizernego z tyłu i ma teraz urwanie głowy 🤣 Do wesela się zagoi.

20220430_182809.jpg

A tu dzisiaj jak się już trochę zregenerowały:

20220501_132520.jpg

Ten z tyłu po prawej będzie dłużej dochodził pewnie z tydzień dłużej, już się na to nastawiam. Ale od pestki widziałem, że coś z nim nie tak, pestka wyglądała jak pół normalnej, liście wychodziły na początku okrągłe, jak u pomidora, ale szkoda mi go teraz uśmiercać, może jeszcze coś z niego będzie. 

 

Drugi z tyłu jest tak porozciągany, że musiałem postawić doniczkę w poprzek, ale ma teraz tyle miejsca i światła, że z pewnością dogoni te planty z przodu

20220501_132549.jpg

20220501_132554.jpg

Coś tam się kluje już 🙂

20220501_132817.jpg

20220501_132822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi sie juz temacik :)) ladnie i zdrowo to wyglada. Teraz najlepsze tygodnie. Kwiatuszki beda sie zawiazywac i bedzie na co patrzec :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green  już się nie mogę doczekać, będzie co dodawać na FR 😄 ale bardziej niż z plonów cieszę się ze zdobytej wiedzy, zacząłem zauważać, że myliłem niektóre niedobory makroelementów z mikroelementami, kilka razy powstrzymałem się od zbędnego nawożenia, gdy zauważyłem, że nadmiar jednego pierwiastka powoduje przyswajalność drugiego (stąd albo przypalone na brązowo liście od pk albo na żółto-biało liście od calmagu), na szczęście były to tak drobne ilości, że wystarczyła woda i odrobina topmaxu, aby wyjadły się z nawozów i wyszły szybko ze stresu. Ogólnie im mniej mojej ingerencji tym lepsza uprawa, Marysia wie jak ma rosnąć, ja tylko muszę pilnować, żeby nie zbaczała z kursu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik dokladnie tak jak piszesz. Nie chodzi tu o nagminne pchanie jej do przodu bo to nic nie pomoze a i zaszkodzi tylko. Wystarczy dac jej zyc i wspierac ja w rozwoju i kontrolowac jej otoczenie a ta cudowna roslina sie odwdzieczy. 

:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczuwam solidne topki, wyglądają kozacko, z wyjątkiem tej jednej małej z tyłu, ale to jak mówiłeś, pestka jakaś licha pewnie. Uśmiercać nie ma co, parę dodatkowych G do plonu zawsze będzie. Dojść i tak dojdzie, nie na tyle ile jej koleżanki, ale zawsze coś. Teraz tylko czekać aż spuchną, to dopiero Ci się micha będzie cieszyć jak zobaczysz co za topy się uformują. Trzymam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem po doniczki 18stki do następnego growa, ale ostatecznie wróciłem z resztą gratów od biobizza 🙂 niby brakuje tylko biogrowa do zestawu, ale mnie go akurat nie brakuje wcale do uprawy. 

20220503_173754.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siema, wczoraj rano robiłem fryzjera i na koniec zrobiłem roślinkom oprysk z algamic+bioheaven+topmax, od 5 podlań nie daje żadnych nawozów poza wodą + topmax, lampę mam ustawioną na 20 cm od szczytów 80% ale zmiana, która jest na zdjęciu dotyczy niższych szczytów. Tylko u 2 roślin jest taki efekt i to dokładnie na tych samych topach, z brzegu, od strony suwaków, co to może być? 

20220505_110920.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te topy co tam są na zdjęciu są w odległości 40 cm od panelu, więc nie rozumiem, to by się chyba te najbliższe paliły i wszystkie, a nie pojedyncze... Poczekam na logiczną odpowiedź, dzięki Miss World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Rzeźnik napisał:

Ale te topy co tam są na zdjęciu są w odległości 40 cm od panelu, więc nie rozumiem, to by się chyba te najbliższe paliły i wszystkie, a nie pojedyncze... Poczekam na logiczną odpowiedź, dzięki Miss World

Auromaty naświetlasz minimalnie 6h dłużej jak sezony , a co za tym idzie dostają srogą dawką fotonów . Optymalnie dla auto bez co2 swiatło nie powinno przekraczać 750ppfd , a najlepiej 650 ppfd . Nie ma znaczenia które topy i gdzie są , fotony zbiera każda odsłonięta partia rośliny , a że NPK to mobilny składnik , zawsze problemy z rośliną wychodzą od spodu , by utrzymać zdrową górę , a przy tych dawkach światła zaraz cała roślina będzie miała problem. 
 

Automaty - Attis 300w 50cm , Dzień 54 od pestki. 

922A8FA6-33D7-4007-ABF8-49EB02A8A6E5.jpeg

9AF83201-1E46-4897-9072-C7A784C43DFF.jpeg

20DEA066-71C9-4F13-9DE4-E7E6D37AD596.jpeg

1CA792E2-F9F5-459A-B4A8-7782473DECCC.jpeg

7816DC00-A211-41CC-842C-DD262C4B7EA2.jpeg

838E4F6C-9926-4EDA-A03B-EC05B1433925.jpeg

Edytowane przez Miss World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik calmag jakiś zapodajesz ? Skoro masz dosyć nisko lampkę to może być niedobór skoro taka martwica liści wychodzi. 

A i jaśniejsze żyłki na liściach też dają trochę do myślenia.

Najpierw pH sprawdź ziemi, później będziemy wynikowo gdybać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...