Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uprawa trwa od 17 marca, 19 marca pestki poszły do ziemi. Środkowy krzak jest starszy o 5 dni od reszty, ściągnięty z parapetu, bo mi się go żal zrobiło. Zdjęcia robię praktycznie co 12h od 28.03, jestem w szoku, że tak szybko(moim zdaniem) rośnie, ale na forum będę dodawał co 24h, żeby nie zaspamować tematu. Światło ma zapewnione 24/7 zaczynając od 40%, obecnie daje jej 80% mocy przy odległości od szczytów 85 cm.

4 pestki siedzą w donicach 11l, krzak po środku boxa został dodany później (parapeciak kumpla, niestety w związku z jego wyprowadzką przejąłem go), zamiast donicy ma obcięty pojemnik po soku. Medium to allmix od biobizza zmieszany z ziemią kupioną w holenderskim ogrodniczym "Florentus Potgrond Langwerkend" + mikoryza. Sprzedawca uznał, że będzie najlepszą ziemią do uprawy, więc mu zaufałem. Będzie to też swego rodzaju test ziemi, bo parapeciak ma tylko ziemie z ogrodniczego, a reszta ma allmix z florentusem w proporcji 3:1 z dodanymi na wierzchu grudkami gliny.

Nawozów na wega nie daje żadnych, bo uważam, że będą miały wystarczająco pierwiastków na początku z medium, po przełączeniu się na kwitnienie będę dodawał calmag+topmax+biobloom wg tabelki i myślę, że wystarczy. Ew. dokupię biogrowa jeśli będzie się wysysać za bardzo z azotu.

Zamierzam zastosować metody treningu LST połączone ze SCROG'iem, mam dość badziewną siatkę, ale myślę, że się nada.

Filtr węglowy PrimaKlima 160-240 m3/h

Wentylator wyciągający Axial-Flo black orchid 185 m3/h

Wentylator wtłaczający, chyba też axial-flo 190m3/h ale jakaś biała wersja, ogólnie zamawialem 2x black orchid ale jeden padł po 24h na testach, więc już początki nie były za ciekawe, ale mówi się trudno

Wentylator mieszający na klips od Garden Highpro 12w 20cm, jestem zaskoczony jak cichy, a zarazem wydajny jest w porównaniu do pozostałych wentylatorów, w zestawie są 2 klipsy o różnych wielkościach, które sztywno trzymają się rurki, nic nie spada, nie jest luźne, wentylator obraca się na łożysku co daje mi 100% kontroli nad przepływem powietrza.

Box od Herbgarden 80x80x160 idealnie wpasowuje się do pomieszczenia uprawowego. Wykonanie boxa oceniam na 4/10 ze względu na niektóre niespasowane ze sobą elementy, np. rurki na górze boxa, które służą do mocowania np. lamp czy pasków do filtra węglowego "wyskakują" z ramki i musiałem je podoginać siłowo, żeby mi podczas np. przesunięcia boxa lampa nie spadła. Dodatkowo materiał do stelaża był uszyty na styk i przy zakładaniu go podarł się w tylnym, dolnym rogu, ale taśma izolacyjna sobie z tym poradziła, a dodatkowa podłoga świetnie to maskuje.

Na wega dokupiłem nawilżacz powietrza od Cornwall Electronix HUMI6 z regulacją poziomu wilgotności, a ze względu na wilgotność otoczenia około 50%-60% nie zużywa wody przez co wymiana wody w zbiorniku nie uprzykrza mi życia co chwila(na tydzień mam spokój, a wilgotność utrzymuje na średnio 75%-85%). Dodatkowo mata CO^2.

 

Po obejrzeniu wielu fotorelacji, zwróciłem uwagę na kilku userów, m.in @Zielone krainy(cudowne LSD) I @konopny_janusz(myślałem, że nie dotrwam do 60 strony FR) i postawiłem na panel LED. Dorzuciłem kilka stów, bo pomyślałem - skoro 2x60w od ledam daje takie plony, to co dopiero 200w? Wiadomo, ważną rzeczą jest też genetyka i ręka do roślin, ale myślę, że roślinka wybaczy mi więcej błędów, gdy będzie miała więcej światła. Uważam tak w oparciu o tego parapeciaka, bo niby nic jej nie brakowało, wilgotność była odpowiednia no i ziemia lux, ale gdy nie było odpowiedniego światła to łodyga się wydłużyła no i liście jakby były węższe - zobaczycie sam na FR.

Zdjęcia na początku nie były robione w regularnych odstępach, więc może dziwić czemu roślinki tak skaczą, ale później usystematyzowałem robienie zdjęć, popodpisuje je wszystkie, abyście się w tej fotorelacji nie zgubili i byli na bieżąco z postępami.

 

Pod spodem zdjęcia z 28.03 i 29.03 maluszki mają kolejno 10/11 dni wega.

20220328_124818.jpg

20220329_234245.jpg

30.03 i 31.03, dzień 12/13 wega

20220330_104602.jpg

20220331_224825.jpg

 

Resztę zdjęć dodam, gdy będę miał możliwość (limit na forum w jednej odpowiedzi wynosi około 13 mb)

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym dokładnie świecisz? Z ciekawości pytam. Herbgarden no tak ma jak piszesz 😉 w biobloom masz azot,  zwiększ dawki i biogrow Ci się nie przyda, pamiętaj że w uprawie bio wszystko działa w zwolnionym tempie (chodzi o przyswajanie pierwiastków),  dobrze jakbyś kupił coś do karmienia mikroorganizmów w ziemi, biohumus, astvit, ostatnio zacząłem stosować z firmy priobiotics mikroorganizmy em, też fajna sprawa. Janusz chciał pobić rekord stron 😂 ale fajnie mu też krzak wyszedł.

A tak w temacie, to płukałeś i wyparzyłeś keramzyt? Przy takie wilgotności to nie wiem czy nie będzie Ci przeszkadzał na flo.

Dwa, odśwież stronę i od razu możesz wrzucać kolejne fotki, nie musisz czekać w nieskończoność. Do h czasu masz czas na edycję, więc zdjęcia zapiszą się do tego samego postu... No chyba że zamulisz to będą w osobnych. Powodzenia 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, grolsch3 napisał:

@Lasir nie twierdzę, że nie, ale ja wyparzam 😉

nic z nim nie robiłem, nie słyszałem nigdy o wyparzaniu go. jeśli wilgotność będzie taka sama to usunę keramzyt z doniczek i po problemie, ostatnie czego chce to pleśń. dzięki za podpowiedź ze zdjęciami, już dosyłam 😄  Lampa jest w opisie, jest to Lumatek Attis wersja 200w, ledowa, z regulacją co 20% mocy, bardzo fajna sprawa.

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

01.04 tak się krzaczył, że postanowiłem zrobić mu LST już 14 dnia wega.

20220401_091711.thumb.jpg.3bf97037ea26aa10aef68675076c903e.jpg

Kolejne zdjęcie jest z 03.04 po tym jak odbił

20220403_121411.jpg

Zdjęcie z dzisiaj, 05.04

20220405_034533.jpg

Martwi mnie to, że niektóre liście były od początku w połowie jasnozielone, a w drugiej np normalnej barwy. Dodatkowo pojawiały się brązowe plamy, ale uznałem, że to sprawka ustawienia lampy, może się poparzyły, czy coś, więc podniosłem ją wyżej i ograniczyłem moc.

20220405_104422.jpg

 

Nowe liście nie mają takiej przypadłości, czy to możliwe, że nawozy w ziemi są tak mocne, że je przypalają, czy może zmniejszyć moc lampy do 60%?

20220405_104433.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik sorry nie przeczytałem do końca tytułu, ale treść całą 😂 myślałem że pojechałeś coś w ledam i nie kojarzę że robił coś na 200w, dlatego zapytałem.

Ogólnie to z keramzytem jest tak, że w czasie produkcji cholera wie co do niego trafia, w sensie w czasie wypalania. Może metale ciężkie, a może nie. Ja tam wolę poświęcić więcej czasu i zrobić jak napisałem wyżej i mieć święty spokój. Sam podobno nie wpływa na zmianę ph, ale dużo osób twierdzi inaczej, że nie przepłukany może wpływać źle na ten wskaźnik. Oby było wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20220405_110450.thumb.jpg.71afa58d910c14aa9fb0b8e113cf463b.jpg

Ostatecznie zrobiłem im znowu LST i zmniejszyłem moc lampy do 60% przy wysokości 82cm, dam im spokój na tydzień i zobaczymy co się wydarzy

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tymi krzakami, zmniejszyłem in dzisiaj światło do 40% i ustawiłem wysokość lampy na 60cm. Wybarwiają się lekko przy końcach na jasnozielono i są jakby... Wypukłe? Końcówki podwijają się w górę, czy to oznaką, że za mocno grzeje? W ogóle, mam wrażenie jakby miał za dużo wody a z drugiej, że się palą (niektóre liście są oklapnięte, w dotyku jak sałata, inne zaś suche i te końcówki właśnie podwinięte). Oprócz regulacji mocy nic nie robie z nimi, bo widzę, że i tak rosną. PH ziemi 7.0 wskazuje, że jest wszystko git, ale ten Adwa Ad11 mi szwankuje i nie wiem czy wiarygodny jest, bo przy starcie się czasem zapala ph - 2 a temperatura oscyluje wokół 0, czasem się uda go zresetować a czasem nie, tylko czemu się tak w ogóle dzieje, skoro jest nowy. Oddam na gwarancję, bo straszny szmelc

20220407_111426.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odeślij. A gwarancje bo zjebal się PH metr. Sonda jest ok tylko urządzenie Jest popsute. 
 

miałem to samo. 
 

zbija ci się widać roślina. Daj tez wyżej lampe. Ja na wegu attisem świece tylko 40% nie ma sensu więcej dawać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę właśnie, że ta lampa jest potężna, ciężko wyczuć. Następnym razem będę sadził pełnosezonowego cheesa, na pewno więcej wybaczy niż automaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Rzeźnik napisał:

No widzę właśnie, że ta lampa jest potężna, ciężko wyczuć. Następnym razem będę sadził pełnosezonowego cheesa, na pewno więcej wybaczy niż automaty

tak jak kolega wyżej wspomniał, daj wyżej lampę albo zejdź z mocy, bo zbija Ci roślinę 😄 Mi się tak samo zrobiło, tylko za późno zareagowałem i wyszedł karzełek, ty jeszcze zdążysz i powinna się trochę wyciągnąć.

 

Co do wyglądu liści przejrzałem sobie tabelę niedoborów, ale w sumie ciężko mi dopasować cokolwiek do tego co masz u siebie. Może ktoś bardziej doświadczony doradzi

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 wiesz co, skoro roślina się zbija, a miała dawane po 60-80% na wegu, a Brazil Munster sugeruje 40%, to obstawiam, że nie ma niedoborów(bo skąd,allmix od biobizza jest), a oprócz wody nic nie dostawały, to obstawiam, że od światła zjechało im chlorofil dlatego takie łaciate są i miejscami przypalone, bo pewnie kropli jakiejś nie zauważyłem na liściu i lampa wypaliła innej opcji nie widzę, choć mogę się mylić🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Rzeźnik napisał:

@zwiezak966 wiesz co, skoro roślina się zbija, a miała dawane po 60-80% na wegu, a Brazil Munster sugeruje 40%, to obstawiam, że nie ma niedoborów(bo skąd,allmix od biobizza jest), a oprócz wody nic nie dostawały, to obstawiam, że od światła zjechało im chlorofil dlatego takie łaciate są i miejscami przypalone, bo pewnie kropli jakiejś nie zauważyłem na liściu i lampa wypaliła innej opcji nie widzę, choć mogę się mylić🤷‍♂️

póki co nie panikowałbym, tak jak mówisz, all mix zapewnia Ci jakieś 3 tygodnie spokoju i można lać samą wodę. Obserwuj i tyle 😄 Jak się coś dalej będzie działo to zauważysz na pewno. Wysokość lampy też mogła mieć na to wpływ. Daj znaka za parę dni jak tam.

Swoją drogą też się szykuję za miesiąc do posadzenia Jack Herera dlatego tym bardziej chętnie będę tu zaglądał.

Z jakiego seed banku korzystałeś ?

P.S widzę, że w ciekawą gierkę było kiedyś grane ^ ^

Edytowane przez zwiezak966

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966 Ostatnio z sentymentu wbiłem na Antice pograć, póki co skilluje knighta i palka, ale z rl zrobił się trochę ots, jeśli mam być szczery.. Pestki od GHS, został mi jeszcze 3xnorthern light auto i gratis 3xcheese, który będzie szedł następny pod uprawę. Nasionka wykiełkowały w ciągu 12h, poprzedzone nocką w szklance, więc oceniam bardzo dobrze jakość 

@Brazil Munster zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś w momencie dodawania dzisiejszej fotki, za kilka dni dam znać co wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te w normalnych doniczkach jakoś idą, nic im nie brak, zjebałem niestety z lampą, ale wiadomo - pierwsze koty za płoty. Środkowy parapeciak na ziemi z ogrodniczego wykazuje niedobór potasu, dałem mu jedynemu trochę bioblooma, wszystkie dostały wodę + calmag, poszedłem za radą Barney's. Rozmiary nie są może pokaźne, ale maluszki ewidentnie chcą jeszcze pokazać na co je stać, fajnie, że mimo iż jest to ich (w większości) 24 dzień życia to jeszcze są na wegu! Producent podaje 7 tygodniowy okres od zasiania do ścinki, a więc tutaj się pewnie to przedłuży i świetnie, może jednak coś z tego będzie 🙂 Bałem się trochę, że zaczną się pokazywać wcześnie preflowery, tak jak u @Brazil MunsterMunster ale jednak co odmiana to inna sprawa. Następnym razem nie będę wrzucał w ogóle keramzytu, przeszkadza w lst i ogólnie utrzymywanie wilgoci nie jest mi tak potrzebne, ze względu na pomieszczenie w którym mam growboxa. Jeżeli nagle nie zdarzy się cud i nie zrobi się tam dżungla (w co wątpię), to zrezygnuje ze scroga i zrobię go już na roślinach pełnosezonowych po dokładnej analizie wszystkich błędów z obecnej uprawy. 

20220412_234128.jpg

20220412_233915.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...