Skocz do zawartości
Evenemeent

Brązowe plamy na liściach, żółte

Rekomendowane odpowiedzi

@Evenemeent A regulowałeś pH?

Jakie masz pH wody?

Dla mnie roślina wygląda na zablokowaną, karmienie może jej zaszkodzić jak była karmiona od początku.

Jest na to sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karmisz cały czas?

Jak roślina była karmiona ostatni miesiąc?

Kiedy zaczęły się problemy?

Od kiedy roślina ma taką jasną zieleń?

Jakiej ziemi używasz? 

Jaki rozmiar doniczki?

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Ja robiłem jej nie dawno flusha gdy się dowiedziałem, że nie można calmag z pk mieszać po czym czekałem aż podeschnie doniczka i podałem jej cal mag a 2 dni później PK z terra flores Po 1L roztworu 

Problemy z nią są już od miesiąca, ale dopiero od tygodnia ma tak dużo kropek

Blada jest od kiedy weszła na flo a to automat

Ziemia Canna terra Profesional

Doniczki po 11L

Z innymi roślinami też mam problemy ale nie tak duże jak z tą

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy powinno wszystko dobrze rosnąć. To że zrobiłeś flsha to dobrze pod warunkiem że dobrze wypłukałeś ziemie, doniczka też duża, innym w tej ziemi dobrze rośliny rosną.

Powinieneś CalMag dolistnie, opryskiem, zaraz przed zgaśnięciem światła dwa dni z rzędu, później tygodniowa przerwa, 

Nie wiem co ten twój CalMag zawiera ale zaszkodzić nie zaszkodzi.

Przy następnym podlaniu powinieneś dać Terra flores a z PK i Boostem się wstrzymaj

To nie pierwszy raz widzę takie problemy przy produktach Canny.   

Najleprzym rozwiązaniem które przyniosło by efekt byłoby przesadzenie rośliny do większej doniczki.

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potas i fosfor to kwasy, wrzucając calmag skoncentrowany do takiej kwaśnej mieszanki wytrąca się cyt :

 

"Nie należy mieszać nawozów fosforowych rozpuszczalnych w wodzie z nawozami zawierającymi wapń, ze względu na uwstecznianie fosforanów do formy nierozpuszczalnej w wodzie".

Potem wychodzą niedobory bo nie jest fosfor dostępny dla roślin w żaden sposób, i mylnie ludzie dodają więcej nawozu co tylko pogarsza sytuację.

 

Walić calmag, MgSO4 rozpuszczone w wodzie jako oprysk i żadnego więcej badziewa nie pompujesz w roślinę.

 

A jeśli już chce ktokolwiek dolewać calmag mineralny do mieszanki z żarciem to polecam rozcieńczyć koncentrat w małej ilości czystej wody i dopiero mieszać. Mniejsze prawdopodobieństwo że coś pójdzie nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evenemeent w tym stadium jest wysokie ryzyko.

20-30g soli epsom na 1 litr wody chyba się daje, a pryska się na liście nie na kwiaty. Nie musisz jej całej utopić w tym. 

Na tym zdjęciu powyżej to i pk by im się chciało więcej jak ktoś już wyżej napisał.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evenemeent Absolutnie nie dodawaj soli Epsom. Tam jest Magnez co tylko zachwieje balans między wapniem a magnezem i osłabi wchłanianie Calcium.

Siarka byłaby pomocna ale zamiast soli Epsom powinieneś użyć gipsu ogrodowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evenemeent panowie @Regzaaa i @zwiezak966 mają podobne objawy. 

u Ciebie oprysk dolistne pomógł więc musisz mieć jakiś problem z wchłanianiem w glebie . W składzie swojego ca-mg pewnie masz jakiś azotan wapnia i magnezu .Dlatego zieleni nabrały.

Sprawdź wartości pH w glebie, zasadniczo to podstawa przy rozpoznawaniu problemów. 

Można samemu rozpocząć w ten sposób drogę do poprawy warunków dla roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Evenemeent daj jej dobrze przeschnąć i podlej żeby był wypływ z dołu, zmierz sobie pH tego płynu jeśli nie masz ogrodniczego/casto niedaleko siebie.

Po zmierzeniu w czystej wodzie sobie miernik wyplucz, bo może się rozjechać w pomiarze później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...