Skocz do zawartości
PrzeMIX

3 x Green Gelato | 1x White Widow AUTOMATY

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy no to pewne info jest, ze tak powiem 😄 ciekawe jak to sie ma do rozroznienia ze ta byla cieta rano a ta wieczorem 😄 uwazam ze sa to mikro zmiany a nie zmiany typu 10 czy 20 % 🙂 ale dzieki takim maniakalnym ludziom jak ten typ to ciagle dowiadujemy sie czegos nowego o tej cudownej roslinie 🙂

Moze jakby czlowiek mial sprawdzone te wszystkie metody poprawy jakosci i opracowane na wysokim poziomie to sumujac je do kupy, mozna osiagnac jakis czynnik 10 % na poprawe jakosci zakladajac ze uprawa jest top optimum 😛

To z miodem wyprobuje z pewnoscia na nastepny grow na shogunach ktore juz sie niecierpliwia by je dac do ziemi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainyPlanowałem je zostawić na tą ciemnie 24h.

O miodzie nie słyszałem za wiele i chyba nie przewiduję, podaje się tylko na ostatnie podlanie czy cały ostatni tydzień wody przed kosą?

Jeśli mówisz , że suszenie w takich warunkach to strzał w kolano to jednak je podleje przed kosą aby miały jak najwięcej wody w sobie.

Może zrobię tak: podlanie po południu z lodem wokół rośliny, poświęcę do wieczora albo rana, później lampa off na jakieś 24 godziny i ścinka. Czy ma po ciemni dostać roślina jeszcze światło na 12 h bo nie do końca rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PrzeMIX napisał:

@Zielone krainyPlanowałem je zostawić na tą ciemnie 24h.

O miodzie nie słyszałem za wiele i chyba nie przewiduję, podaje się tylko na ostatnie podlanie czy cały ostatni tydzień wody przed kosą?

Jeśli mówisz , że suszenie w takich warunkach to strzał w kolano to jednak je podleje przed kosą aby miały jak najwięcej wody w sobie.

Może zrobię tak: podlanie po południu z lodem wokół rośliny, poświęcę do wieczora albo rana, później lampa off na jakieś 24 godziny i ścinka. Czy ma po ciemni dostać roślina jeszcze światło na 12 h bo nie do końca rozumiem.

Połam suczkę dzień przed kosą.Myślę, że skuteczny stres.Podobno wzmacnia moc takie coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir jakos ciezko mi w to uwierzyc 😄

Moc zalezy od jakosci pestki, odpowiedniego odzywiania i warunkow, od mocy lampy i ok ewentualnie od jakiegos stresu i ponoc od lampy UVB 😛 ale polamanie dzien przed kosa ma cos zmienic? Ogolnie ciezko mam zeby uwierzyc iz jakikokwiek zabieg na dzien przed kosa cokokwiek zmienia 😛 na to sa minimum 3 miesiace by to wszystko sie ulepilo z malego nasionka. Jeden trik w jeden dzien nie moze jakos znaczaco pomoc 🙂 tak mi sie wydaje 🙂

ale.. nie mowie ze nie ma jakis czarow w tym wszystkim 😄 bo to magiczna roslina i pewnie nie jedno ma ukryte 😄 dlatego trzeba badac wszystkie mozliwisci 😎 od nastepnego grow bedziemy badac mity i fakty 😄 mam w planie poleciec kilka razy z rzedu SoG na 15 sztuk i bede badal miody ciemnie lamania gwozdzie elektrowstrzasy i wszystko co kto tutaj zapoda :D:D:D

I bede to testowal na ziomkach jako pacjentach 0 . Beda nieswiadomi to bedzie jakis wyznacznik 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mr.Green napisał:

@Lasir jakos ciezko mi w to uwierzyc 😄

Moc zalezy od jakosci pestki, odpowiedniego odzywiania i warunkow, od mocy lampy i ok ewentualnie od jakiegos stresu i ponoc od lampy UVB 😛 ale polamanie dzien przed kosa ma cos zmienic? Ogolnie ciezko mam zeby uwierzyc iz jakikokwiek zabieg na dzien przed kosa cokokwiek zmienia 😛 na to sa minimum 3 miesiace by to wszystko sie ulepilo z malego nasionka. Jeden trik w jeden dzien nie moze jakos znaczaco pomoc 🙂 tak mi sie wydaje 🙂

ale.. nie mowie ze nie ma jakis czarow w tym wszystkim 😄 bo to magiczna roslina i pewnie nie jedno ma ukryte 😄 dlatego trzeba badac wszystkie mozliwisci 😎 od nastepnego grow bedziemy badac mity i fakty 😄 mam w planie poleciec kilka razy z rzedu SoG na 15 sztuk i bede badal miody ciemnie lamania gwozdzie elektrowstrzasy i wszystko co kto tutaj zapoda :D:D:D

I bede to testowal na ziomkach jako pacjentach 0 . Beda nieswiadomi to bedzie jakis wyznacznik 😄

Ilóść teichomów reguluje w naturze jakość pestki czy ilość zagrożeń potencjalnych dla rosliny?ona tricho robi dla ochrony nie po to żeby Ci sprać na wieczór ;) za bardzo Ją kochasz i zapomniałeś że to roślina, czyli coś co urośnie czy to spalisz czy nawieziesz...:) 

Łamanie już na starcie daje reultaty więc...

Jeden trik moze cos dac wg mnie.Nadłam lekko a odwdzięczy się zapachem odrazu.

P.s Dobry masz pomysł na nastepny raz :) przyda się obserwacja bardziej szczegółowa.Ja piszę co wyczytałem.Jestem poczatkującym wciąż ;)

Może @Cali_Bastard coś powie w temacie stresu w ostatnie dwie doby.Jeśli ma ochotę oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir no kurde jak najbardziej  ziom 🙂 ja sam amator 😄 i wiem ze sa patenty o ktorych bym nie przypuszczal ze moga byc prawdziwe 😄 Ogolnie dobrze prawisz 🙂 cos musi byc na rzeczy dlatego trzeba badac temat bez opamietania 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Mr.Green napisał:

@Lasir no kurde jak najbardziej  ziom 🙂 ja sam amator 😄 i wiem ze sa patenty o ktorych bym nie przypuszczal ze moga byc prawdziwe 😄 Ogolnie dobrze prawisz 🙂 cos musi byc na rzeczy dlatego trzeba badac temat bez opamietania 😄

Amator z dobrą ręką jesteś.Moja też nie krzywa jakaś.Ale zgadza się, poznać temat trzeba dogłębnie.Troche to zajmie :)

Szczerze też w coś takiego nie wierzyłem ale to ma sens.Niektóre rośliny mają szybkie reagowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX  Ja bym czyśćił rośliny przez 2 tygodnie, pierwszy tydzień woda z miodem 15 ml miodu na 1,5 l wody, a drugi tudzień dawałbym wodę z lodem i potem ciemnia, po ciemni od razu kosa, trymowanie i suszenie. Jak chodzi o suszenie to w takich warunkach będzie masakra, bo za szybko wyschnie , a to odbije się negatywnie na mocy, na smaku i na zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Zielone krainy napisał:

@PrzeMIX  Ja bym czyśćił rośliny przez 2 tygodnie, pierwszy tydzień woda z miodem 15 ml miodu na 1,5 l wody, a drugi tudzień dawałbym wodę z lodem i potem ciemnia, po ciemni od razu kosa, trymowanie i suszenie. Jak chodzi o suszenie to w takich warunkach będzie masakra, bo za szybko wyschnie , a to odbije się negatywnie na mocy, na smaku i na zapachu.

Szafka do suszenia w ciemne miejsce.Na wiatrak mieszający szmatka wyjęta z zamrażarki.Coś ochłodzi, ale przez pierwsze 3 dni dużo ruchów żeby to utrzymać.Myślę, że warto.Wilgoci pilnować jak nigdy i dałoby się ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir Niestety nie wiele to zmieni w sytuacji, jak w domu jest 30 C , szmata z zamrażalki to wytraci chłód w moment, trzeba by było, co 15-30 minut szmatę zmieniać, ja bym się na taką zabawę nie pisał raczej. Klima jedynie mogłaby pomóc, ale musiałby chodzić 24 h na dobę, trochę hajsu by to zjadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy W sumie racja.Mi się łatwiej myśli bo mam nienasłonecznione lokum w którym wszystko stoi.Teraz w szafie mam 26 stopni, lampa na połowę mocy :) To w pokoju bedzie podobnie lub chłodniej...

Piwnica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  no dokladnie. Sposoby domowo lodowe sa na chwile przy 30 stopniach. Nic tylko klima albo piwnica gdzie jest chlodno i sucho. Trymujesz odrazu po scince? Bo jest kolejna teoria do sprawdzenia 😄

Ponoc w takie upaly lepiej sciac krzaka calego i go powiesic z liscmi. Te wieksze usunac a reszte zostawic. Jak schnie to liscie jakby oplataja topki i zapobiega to przesuszeniu 😆

Raz tak wieszalem planta i wolniej schly topki. Nie bylo co prawda 30 stopni ale roznica byla widoczna. 

Dzisiaj jakis dzien teori spiskowych na temat baczki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma możliwość.2 metry pod ziemią zawsze chłodniej :)

Teraz, Mr.Green napisał:

@Zielone krainy  no dokladnie. Sposoby domowo lodowe sa na chwile przy 30 stopniach. Nic tylko klima albo piwnica gdzie jest chlodno i sucho. Trymujesz odrazu po scince? Bo jest kolejna teoria do sprawdzenia 😄

Ponoc w takie upaly lepiej sciac krzaka calego i go powiesic z liscmi. Te wieksze usunac a reszte zostawic. Jak schnie to liscie jakby oplataja topki i zapobiega to przesuszeniu 😆

Raz tak wieszalem planta i wolniej schly topki. Nie bylo co prawda 30 stopni ale roznica byla widoczna. 

Dzisiaj jakis dzien teori spiskowych na temat baczki hehe

Dłużej schnie z liściami.Sprawdziłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem się, że aby roślina dobrze smakowała musi być w niej jak najmniej azotu jak ją ścinasz.

Skoro temat Ci nie smakował to może za słabo wypłukałeś.Ja tak zrobiłem i smakowało srednio.teraz suszyłem z liściami ale lepiej wypłukany i ta sama odmiana smakuje lepiej.

3 minuty temu, Piccolo napisał:

Tak suszony temat w smaku jest tragedia w chuj. Na mocy bym powiedział aż tak nie czuć, ale ma taki posmak chujowy

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir z tym azotem to z pewnoscia racja. Wydaje mi sie ze jak roslina ma ladna jesien i sie wyjada z pierwiastkow na koniec to lepiej smakuje niz jak jest taka ciemno zielona i ja scinasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  Masz inna sytuacje, w twojej jeszcze da się coś zrobić, by to miało ręce i nogi, choć temperatura 26 C, to też nic dobrego, jak chodzi o suszenie, potrzeba byłoby z 20 C.

@Mr.Green Zależy, ostatnio nie trymowałem od razu, by dłużej schło, ale potem jest większa mordęga, jak to wyschnie , nieporównywalnie gorzej się trymuje suche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce z temp max 18-20 stopni  piwnica albo coś. Planuje suszyć w kartonie podwieszone lub w boxie.

Delikatny mieszak w srodku aby powietrze nie stało w miejscu bo rozwinie się pleśń.

Czy powietrze musi się wymieniać? Czy wystarczy utrzymywać wilgotność?

Chodzą mi po głowie jeszcze dwa pomysły:

1. użycie lodówki turystycznej otwartej do boxa lub bo prostu jako suszarki w środku i suszyć w paru stopniach kilka tygodni (tylko że nie mam lodówki turystycznej 😅😂)

2. Ile woreczków pochłaniających wilgoć do 60% (planuje takie kupić do słoików na curring) potrzeba by było aby suszyć rośliny zamknięte? Takie rozpoczęcie curringu podczas suszenia aby nie tracić smaku i aromatu? Wykonalne?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja zawsze robię watercurring tak czy tak. Nie tyle azot psuje smak, co jeśli jest dużo azoty to jest mocno zielony i ma dużo chlorofilu, a to chlorofil sprawia ze smakuje chujowo. Jak zrobisz water curring to gubi zielony kolor i ciemnieje, bo się pozbywa chlorofilu i smakuje lepiej.

nie wiem czy to jest chlorofil na pewno czy jk to się nazywa, w każdym bądź razie to co czyni roślinę zielona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...