Skocz do zawartości
Weronika99

Growbox - wyposażenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

To moja pierwsza uprawa, dlatego chcę zacząć dość skromnie. Mój wybór padł na takiego growboxa https://www.tanieuprawianie.pl/hydro-shoot/1613-growbox-secret-jardin-hydro-shoot-40-40x40x120-5425030262061.html 

Wymiary 40 x 40 x 120cm

Mam za sobą dość sporo przeczytanych artykułów na temat wyboru oświetlenia, jednak nie jestem w stanie idealnie dobrać w miarę dobrego i budżetowego modelu lamp do uprawy. Z opisu wynika, że zalecaną lampą do tego growboxa jest CFL ELEKTROX 85W DUAL. Czy mogę liczyć na opinię i wypowiedź ekspertów? 

Pozdrówki wszystkim !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie to, że CFL ELEKTROX 85W DUAL posiada 3825 lumenów. A według kalkulatora lumenów, na tą powierzchnię growkita potrzeba ich 8000. Co mam o tym myśleć? Co kupować? Mam nadzieję na konkretne i dosadne odpowiedzi na moje pytania, za które z góry bardzo dziękuję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągiem powietrza zajmę się po wyborze oświetlenia, gdyż to sprawia mi największy kłopot 😕

W takim razie ktoś mógłby zaoferować mi jakiś konkretny model LED/lub kilka  tak aby spełniał wymaganiach tych 8000 lumenów.
Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Weronika99 Ja zastosowałbym wentylator komputerowy 120mm a zasilacz często można znaleźć w nieużywanych rzeczach.

To taka najtańsza alternatywa, i trochę zabawy z podłączeniem. Ale to jak nie zależy ci na maskowaniu zapachów.

W innym wypadku będziesz potrzebowałe jeszcze filtr węglowy, rurę wentylacyjną.

Do takiego małego boxa nie potrzebujesz wentylatora o dużej wydajności powinnaś znaleźć coś na 100mm nie wiem czy są mniejsze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to posiadam taki mały wentylator biurkowy na USB, to akurat da radę. Co do wentylatora przy filtrze to trzeba do niego jakiś oddzielny zasilacz czy podłączamy prosto do kontaktu? xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 01/04/2022 o 22:29, Weronika99 napisał:

Co do wentylatora przy filtrze to trzeba do niego jakiś oddzielny zasilacz czy podłączamy prosto do kontaktu? xd 

zależy jaki wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100mm z allegro najtańszym kosztem https://allegro.pl/oferta/wentylator-osiowo-kanalowy-axial-fi-100mm-105m3-10236479668 , podobny z wtyczką kosztuje już 2 razy więcej. Liczę na wasze porady. Nie mam ograniczonego budżetu, ale jednak skoro ma być to mała uprawa na jedną roślinkę to też nie chcę przeznaczać na to niewiadomo jakich pieniędzy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Weronika99 Ten co podlinkowałaś powinien być dobry tylko kabel z wtyczką powinnaś dokupić.

Wygląda na taki na 240V nie USB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za odpowiedź. Wracając jeszcze do tematu oświetlenia. Zamierzam kupić 4 żarówki po 2000lm każda o temperaturze barwy 6500k, gdyż przeczytałam że taka temperatura jest idealna do wzrostu roślin. Jednakże czytałam też, że do faz wzrostu/kwitnienia ludzie stosują różne temperatury barw i stąd kolejne pytanie, w jaką temperaturę celować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ile ludzi tyle opinii, widziałem wiele na 2700 od początku gdzie ludzie osiągali zajebiste wyniki. Sam osobiście lecę na 3000k przez cały cykl rośliny i szczerze mówiąc nie widzę różnicy między tym jak kombinowałem z mieszanymi na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JanKowalski Super! Wszystko jasne.
Jeśli chodzi o ziemię mój wybór padł na Canna Terra Professional. Jeśli chodzi o nawozy, wiele osób poleca Biobizz Trypack (BIO-GROW, BIO-BLOOM, TOP-MAX.) Czy ten zestaw w zupełności wystarczy mi na całą uprawę?
Pozdrówki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Weronika99 napisał:

Biobizz Trypack (BIO-GROW, BIO-BLOOM, TOP-MAX.) Czy ten zestaw w zupełności wystarczy mi na całą uprawę?

powinien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...