Skocz do zawartości
Prorokus

Tabletki ph +/- do basenu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Mam pytanko, a mianowicie, mieszkam w Skandynawii i jest problem ze znalezieniem regulatorów ph ( nawet w ogrodniczym sklepie jest tylko preparat do zakwaszania gleby np. do rododendrona itp.)  moje pytanie brzmi : czy tabletki lub proszek do basenów można stosować do roślinek?

Dzięki i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3

Już są w ziemi (indoor) i na razie nic się nie dzieje ale tak z ciekawości pytam bo jak coś to będę musiał zamawiać z zagranicy albo stosować jakieś domowe sposoby. Dziś z ciekawości sprawdziłem ph metrem ziemię i pokazywało ok 7,5, ale wiem że jest do kitu ten sprzęt co kupiłem bo zrobiłem później test z ziemią nasączoną tylko kwaskiem cytrynowym i pokazywało tyle samo 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prorokus to jak to dobra ziemia, mieszanka torfów, powinna sama buforować ph. Warto sypnąć dolomit lub mączkę bazaltową, albo guano -np plagron lub guanokalong (może w znajdziesz gdzieś u siebie takie produkty) to wszystko buforuje ph. Jak będziesz używał nawozów organicznych (różne firmy) to raczej o ph nie masz się co martwić. Tylko nie przelewaj tej ziemi, żeby było bagno, a lej na podstawie ciężaru donicy. I powinno być wszystko git. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prorokus Na obniżenie pH jest sól Epsom.

Nie podążaj za mitem że uprawa w ziemi wymaga regulacji ph.

Jak zaczniesz regulować to będziesz musiał regulować  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester

Growshopów takich strikte to nie ma, ale pogrzebałem trochę więcej na internecie i znalazłem sklep z bio bizzem +/- ph także jest alternatywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...