Skocz do zawartości
LiitlebigWeed

Grenn Gelato i Power plant XL Auto

Rekomendowane odpowiedzi

papu daje 1 w tygodniu żeby nie przekarmić. ph ziemi sprawdziłem i mają 6 ph. podlewałem wodą 5.8ph. tej po lewo liści pojaśniały z ciemnej zieleni w jasną zieleń to samo ta po prawo.  jakoś nikt mi nie odpowiedział na to pytanie.

W dniu 30/04/2022 o 07:53, LiitlebigWeed napisał:

  chciałem dodać troche boostera, ale mam tylko taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 maja

IMG_20220505_060131.thumb.jpg.dd010e20a2e5a728414c69a5bb4a916e.jpgIMG_20220505_060141.thumb.jpg.ba76518a04c9ae2661bc6538b77d9582.jpgIMG_20220505_060152.thumb.jpg.5a687d5dd1ef6b1ab3f4bb9103062da5.jpg

nie wiem czemu ten po lewej traci kolor, ten po prawo dalej ma mocną zieleń. a podlewane są tą samą wodą i dostają tyle samo papu, ph wody 6,  ph ziemi też sprawdzałem.  ma ktoś pomysł czego jej brakuje

kwiaty sie ładnie rozwijają

IMG_20220505_102724.thumb.jpg.1df47dec5e809fe45d0e89eb4e649c4b.jpgIMG_20220505_102735.thumb.jpg.f752267f67fd6e3febea57aaa6158b3d.jpg

tylko nie wiem czemu w tej 3 doniczce kwiaty takie sflaczałe. wie ktoś dlaczego takie flaki sie porobiły. ??

IMG_20220505_060315.thumb.jpg.aaf3ac5fbef96f7c135a3dc09867f06a.jpgIMG_20220505_102748.thumb.jpg.a965d57fa4b8c00c26519764d40cd704.jpgIMG_20220505_102802.thumb.jpg.fc3c71879784b2d8fae2d313b583f2ac.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiitlebigWeed ta na ostatnim zdjęciu ma czegoś za dużo, bo aż włosy popalilo.

Masz różne odmiany, nawet rośliny z tej samej odmiany potrzebują indywidualnego nawożenia.

Lewa z tyłu jest głodna, a ta z przodu ma za dużo żarcia. Napisz co tam im dodajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

daje zestawik canna. a papu daje 1 w tygodniu  a odmiany mam 2. każda papu dostaje w ten sam dzien i tyle samo. i te samą wode. bo leje z jednej konewki. może ma za mało magnesu abo wapnia. te cała zieloną podlewałem muszynianką. a reszte przefiltrowaną.

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie puchną, lepiej niż u mnie a wiek i warunki podobne. Gdyby nie te problemy z pH szły by jak głupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green każda dostaje to samo, bo wode i nawozy mieszam w jednym pojemniku a potem podlewam. nie mieszam nawozu i wody w trzech rożnych pojemnikach tylko w jednym i dokładnie odmierzam nawozy strzykawką.

w tej uprawie przykładam szczególną atencje bo nasionka grenn gelato do tanich nie należą i jeśli bym spartolił tą oprawę, znaczyłoby to wyrzucenie pieniędzy w błoto. dlatego założyłem growloga i go czesto aktualizuje i zgłaszam każdy problem z uprawą.

lepiej mi idzie z feminizowanymi sezonówkami niż automatami.

jak ktoś zna jakiś dobry i niedrogi phmetr do gleby niech podeśle linka.

Edytowane przez LiitlebigWeed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrujecie wodę , a potem się dziwicie że wychodzą różne kwiatki , przefiltrowana woda praktycznie jest pozbawiona żelaza , sodu i innych mikro składników potrzebnych do zdrowego rozwoju roślin. Chcesz filtrować , filtruj , ale nie zapominaj wtedy o suplementacji , siarki , boronu , żelaza i innych minerałów. Co to za moda na filtrowanie wody 🤔 .Filtrować to ty możesz , ale wodę z bagna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo źródlana z małą ilością sodu wtedy nie musi być odstana. Przyznam szczerze, że wolę wydać te 2 zł na wodę niż czekać dzień na kranówe

Najlepiej byłoby mieć wiadro 20l wody kranówy i wtedy jest spokój na jakiś czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mr.Green to ja z kolei miałem 2 butelki 1,5 litrowe i denerwowało mnie czekanie 24h czasami lałem nieodstaną kranówe bo zapominałem albo mi się nie chciało dzień wcześniej nalać😄

I mówiłem sobie a chuj tam raz nic się nie stanie 

Ale później więcej razy się zdarzało

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz hehe wyobrazam to sobie :)) od razu sie zaczyna xD mi raz sie zdarzylo zapomniec ogarnac wode i tyle szczescia ze burza byla i lalo dosc mocno to stalem z dwoma miskami pod takim daszkiem i caly mokry lapalem deszczowke. 

W moim przypadku przy organice zabronione lac nie odstana z chlorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...