Skocz do zawartości
ScoobyDollar

Automaty Green Gelato, Fat Banana, Purple Queen, Royal Jack, Orange Bud (0.5m² MarsHydro Ts1000)

Rekomendowane odpowiedzi

@Eddie Plant

Oku szybki Up Orange Bud dostał wczoraj 2 ml  pk 1314 wraz w z tabsem CO2 do wody 1 l , Fat banana 1 ml biogrow 1 ml bio bloom i 1 ml top max  CO2 na l , pozostałe dwie sama wodę z CO2 . Banana i Orange Bud zaczyna puchnąć  naprawdę ładnie może na zdjęciach aż tak nie widać , Royal Jack poszedł ładnie w górę i też ładnie obrasta , natomiast Green Gelato odstaje wysokością od reszty ale za to naprawdę gęsty się robi moge jakoś sprawić aby ruszył w górę ? Czytałem ostatnio o wycinaniu tzw popcornu przy Orange Bud która wygląda jak mały las chyba by się przydał bo światło nie dochodzi do dolnych stref poodginalem trochę gałęzie ale czy z tym popcornem to warto już coś robić czy jeszcze poczekać ?

IMG_20220423_183358_682.jpg

IMG_20220423_183423_713.jpg

IMG_20220423_183600_874.jpg

IMG_20220423_183441_862.jpg

@Eddie Plant

Orange Bud ma obecnie 57 cm 

Fat banana 62 cm 

Royal Jack 58 cm 

Green Gelato 41 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar to że tak rośnie i odstaje od reszty to albo geny, albo go tam lekko liście innej panny przysłaniają i nie dostaje tyle światła. Wycinke popcornu najlepiej robić w fazie weg. Te końcówki generalnie widzę, że poprzypalane od nawozu? Nie wiem jak to się ima do bio nawozów, wiem że od mineralnych można przypalić. Jak koniecznie chcesz zrobić fryzjera na tym etapie to przypatrz się którego liścia mógłbyś wyciąć by odsłonić np więcej liści tym jednym wyciętym. I wycinaj sobie po 1 na rośline na dzień. Nie ma sensu zbyt bardzo stresować już

Teraz to topy mają puchnąć mordo 😁 a żeby puchły to nie może się kobita stresować

Orange bud chyba potrzebuje calmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant Orange dostał przedostatnim  podlaniem 2 ml cal mag na l mogę przy następnym mu podać lub zrobić oprysk , a tamten nie ma co zasłaniać wszystkiE równo dostają światło jedyna różnica to to że gelatto miało robiony Lts  a reszta nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar no to już wiemy dlaczego gelato niższy 😉 po to jest ten trening. A jeśli dawałeś calmaga i jest od biobizza to poczekaj. Powinno jutro pojutrze się wchłonąć. Z bio nawozami jest tak że dłużej trzeba czekać aż plant pobierze odżywke, niż jak to jest z mineralnymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Up  dwie roślinki wykazują braki dostały ostatnio papu ale nic to nie zmieniło tak czy siak las rośnie 🌄🍀

IMG-20220428-WA0033.jpg

IMG-20220428-WA0032.jpg

IMG-20220428-WA0031.jpg

Jutro podlewanie jakieś pomysły czym je nakarmić ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę już mi się miesza, więc zapytam. Kupowałeś jakieś inne odżywki niż ten trypack? 

Daj jej porządne dawki. 1ml/l to one przerobią od razu. Zrobisz jak uważasz, ale dałbym w jednym podlaniu 2ml/l grow i 5ml/l bloom. Top max możesz a nie musisz. A jak dasz to wlewaj powyżej 3ml.

Fajne krzaki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 witaj mam tego trypack cal mag i pk z nawozów . To widzę że moja zapobiegawczosc zagłodziła dziewczyny jutro dostaną cały szwedzki stół i niech rosną. Pytanko te dawki to na litr wody czy takie same będą przy dwóch litrach ?

Dziękować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar tak jak Ci Brazil napisał. Organiczny nawóz, jeśli ziemia również jest naładowana mikroorganizmami, bakteriami i mikoryza nie ma opcji przedawkować. Chyba że lejesz non stop dawki z kosmosu. To nie mineral gdzie na wszystko zwracasz uwagę (ph,  ec) Te pk to skąd masz?

Najlepiej podlać raz a porządnie i czekać az roślina zaczyna się rozjaśniać. Bio zawsze będzie uaktywniał się dłużej niż od razu dostępny mineralny nawóz

Tak w ogóle to grow możesz dać tylko tym najjaśniejszym. W bloom jak dasz dobrą dawkę to też jest azot, ale mniej niż w grow. Chyba że Ci się nie chce robić dwóch zapodan to i tak nie powinno źle oddziaływać na te ciemniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ScoobyDollar to tam pilnuj dawek 😉 ogólnie przy dłuższym stosowaniu jakbyś mieszał mineralny nawóz jakim jest np. pk z plagron z tymi z biobizz to tak jakbyś mieszał pk z wodą 😉 dobrze że pk daje się na typową końcówkę, nawet jeśli bio życie w glebie trochę się wyjałowi to i tak nie ma znaczenia na końcówkę grow bo już te żyjątka nie muszą zbytnio nic przetwarzać bo za chwilę ścinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc panny dziś dostały to na co czekały tak jak napisales@grolsch3  te w 20l doniczkach dostały po dwa litry plus papu a Orange jest w 10 l więc 1 litr plus papu.

Zauważyłem że przy 2 litrach dużo wody wypłynęło a wydaje mi się że lałem ja powoli litr jakieś 3 min to normalne czy coś źle robiłem a może lać poproatu mniej ?

Zdjęcia z przed podlania za kilka dni wrzucę nowe dla porównania.

 

IMG-20220429-WA0022.jpg

IMG-20220429-WA0020.jpg

IMG-20220429-WA0021.jpg

IMG-20220429-WA0019.jpg

IMG-20220429-WA0017.jpg

IMG-20220429-WA0018.jpg

IMG-20220429-WA0016.jpg

IMG-20220429-WA0015.jpg

IMG-20220429-WA0013.jpg

IMG-20220429-WA0014.jpg

IMG-20220429-WA0012.jpg

IMG-20220429-WA0010.jpg

IMG-20220429-WA0011.jpg

IMG-20220429-WA0009.jpg

IMG-20220429-WA0008.jpg

IMG-20220429-WA0006.jpg

IMG-20220429-WA0007.jpg

IMG-20220429-WA0005.jpg

IMG-20220429-WA0004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy za dużo, ale nie sądzę. Ja wlewam do 12l półtora litra ostatnio. Ale trzeba pod uwagę wziąć, że mam sezon i w jakim etapie życia są i jakich warunkach stoją krzaki. Nie da się jednoznacznie określić. Ja podlewam na wagę donicy. Możliwe, że miałeś zbyt przesuszoną glebę i przeleciała woda. Albo za szybko lałeś. Ja ostatnio 50pln zainwestowałem w opryskiwacz z lancą i zajebista sprawa. Ziemia powoli nasiąka, pół dawki raz po 30min drugie pół i wszystko ok. Może wlewaj w większych odstępach czasu. Ja też glebę staram się trzymać lekko wilgotną, też to ma znaczenie przy podlewaniu, bo tak szybko woda nie ucieka w dół donicy. Musisz próbować, sam znaleźć złoty środek, ta sztuka polega na wyczuciu i doświadczeniu (czasie). Bloom to podaj tym najbardziej jasnym jeszcze raz przy kolejnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, grolsch3 napisał:

@ScoobyDollar to tam pilnuj dawek 😉 ogólnie przy dłuższym stosowaniu jakbyś mieszał mineralny nawóz jakim jest np. pk z plagron z tymi z biobizz to tak jakbyś mieszał pk z wodą 😉 dobrze że pk daje się na typową końcówkę, nawet jeśli bio życie w glebie trochę się wyjałowi to i tak nie ma znaczenia na końcówkę grow bo już te żyjątka nie muszą zbytnio nic przetwarzać bo za chwilę ścinka

Bzdury gadasz i tyle , jedynie w living soil sole mineralne (w nadmiarze) mogą szkodzić bakteriom i nie myl bio uprawy z living soil , bio uprawa to związki organiczne które rozkładają się na minerały i nie ma tam żadnych żywych organizmów jak to ma miejsce w living soil ( żywej ziemi) . Poza tym PK Plagrona jest na bio składnikach. 
 

p.s- Bio nawozy rozkładają sie na związki mineralne NPK które chemicznie niczym się nie różnią od NPK z nawozów mineralnych , jedynie sposób pozyskania jest inny , jeden przez rozkład bio składników , drugi przez wydobycie gotowych minerałów z ziemi , skał czy innych rzeczy które je zawierają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Miss World napisał:

Bzdury gadasz i tyle

Nie sądzę Vampi. Mam jednoroczne doświadczenie nie 20+ w uprawie.

 

26 minut temu, Miss World napisał:

jedynie w living soil

Dla mnie to samo co bio. Bo oprócz tego że nie mam dżdżownic i ziemia mi nie żyje (nie rusza się) to mam bakterie i grzyby, które również są living a mam bio.

 

28 minut temu, Miss World napisał:

Poza tym PK Plagrona jest na bio składnikach. 

Wiem że sponsoruje czy sponsorował, ale to powiedz im żeby to napisali w opisach nawozów, bo jak czytam to wszystkie growshopy piszą mineralny 😎

 

31 minut temu, Miss World napisał:

p.s- Bio nawozy rozkładają sie na związki mineralne NPK które chemicznie niczym się nie różnią od NPK z nawozów mineralnych , jedynie sposób pozyskania jest inny , jeden przez rozkład bio składników , drugi przez wydobycie gotowych minerałów z ziemi , skał czy innych rzeczy które je zawierają. 

Tu się zgadzam, napisze jeszcze raz. Dla mnie living czy bio to to samo. A i tak się uczę i będę bzdury gadał 😁

29 minut temu, Miss World napisał:

bio uprawa to związki organiczne które rozkładają się na minerały i nie ma tam żadnych żywych organizmów jak to ma miejsce w living soil ( żywej ziemi) .

Czyli wszyscy robią nas w chuja,  tylko 3x h? Hajs hajs hajs???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  bio uprawa , a living soil to nie to samo . Bio to rozkład bio składników , living soil to produkcja bio składników i potem rozkład . Można wspomagać bio uprawe bakteriami , ale to nadal nie jest typowy living soil. Living soil leci tylko woda , bez dodatków jakichkolwiek nawozów , to samowystarczalna ziemia. Poza tym i w bio i w living soil produktem końcowym są mineralne NPK 😉 Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 wydaje mi się że miałem przesuszone podłoże specjalnie czekałem dzień dłużej z podlaniem żeby dać im pierwszy raz dwa litry to duże donice po 20 l teraz jak ziemia namokla będę je poił co drugi dzień a ta lance mam i zacznę ja teraz stosować. Dzięki za pomoc 🌄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...