Skocz do zawartości
Nelinek

Amnesia pomoc początki

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Udyr napisał:

martwica z braku wapnia

To bardziej brak fosforu

@NelinekDawałeś jej PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być równie dobrze stres cieplny, albo jakaś choroba grzybowa, robiłeś jakieś opryski?  

@Nelinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentne braki CaMg.Borykam się z tym samym teraz.Lej Calmag co podlanie to szczyty się ucieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nelinek To nie wiem, bo to właśnie wygląda  na jakiegoś grzyba zbyt czarne są te plamy

Ja bym usunął te najbardziej zniszczone liście i bardzo się  nie przejmował bo ile im tam do końca zostało jakieś dwa tygodnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda książkowy niedobór Ca i mg. 

Martwica jest od wapnia, mg to dziwne przebarwienia miejsc między żyłkami.

@Ważniak w sumie racja gorzej już tylko będzie. Zwyczajnie trzeba mieć na uwadze że pod ledem to norma z tym niedoborem. Dwa tyg jakoś dotrwają.

Pod hps takie cuda nie wyłażą.

c795f2518846e244d82b2ca286a940b9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr To co żeś pokazał to niedobór boru spowodowany zbyt wilgotną glebą widać że martwica występuje między węzłami

Niedobur Calcjum bardziej się obiawia w postaci kropek które się przeradzają w plamy

A niedobur magnezu faktycznie pojawia się między węzlami ale równomiernie na całym liściu

Ja stawiałbym na Septorię albo jakiegoś innego grzyba właśnie dlatego że to tylko na górze występuje. Niedobór boru też występuje na górnych liściach ale wychodzi w takim brązowym kolorze jak pokazałeś  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak można dyskutować i tydzień o tym.

Mikro pierwiastki i tak gdzieś są w nawozach, nikt przecież nie będzie mono składników kupować do tego.

Dać może i tego i tego ale wiele w tydzień się nie zmieni a tu zaraz trzeba ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Tydzień? Niedobory w cannabis to są miesiące i występują z przeróżnych przyczyn.

Mało tego w necie są te same zdjęcia z opisami różnych braków, tak że to nie jest takie hop siup żeby jednoznacznie stwierdzić co roślinie dolega 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak

Conditions that can cause boron deficiency include low boron in tap water or fertilizer; high calcium levels (which can inhibit boron uptake); inactive roots (waterlogged or dry soil, cold root zone); high humidity; soil packed too tightly; or high pH

-

Warunki, które mogą powodować niedobór boru, obejmują niski poziom boru w wodzie z kranu lub nawozie; wysoki poziom wapnia (który może hamować pobieranie boru); nieaktywne korzenie (podmokła lub sucha gleba, zimna strefa korzeniowa); wysoka wilgotność; gleba zbyt ciasno upakowana; lub wysokie pH

 

Można i pH sprawdzić, wodę po startowym EC czy nie za twarda. Ale te niedobory występują rzadko, czytam sporo stron anglojęzycznych i na tym się opieram najbardziej.

 

Nie ma co debatować, niech dojrzeje krzak i następnym razem będzie uważny i tyle.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr Dla mnie to wygląda jak ta roślina w prawym rogu

1127416634_2021-10(2).thumb.jpg.dad29c1b4db568dc8887ac5d23f55779.jpg

To choroba grzybowa która atakowała rośliny u mnie przed domem

A to zdjęcie które pokazałeś wyglada bardziej jak to

2021-11-9.thumb.jpg.2b0e71c477a8875fb43a02f93c305d02.jpg

Miałem ziemię mocno chłonacą wodę, duże doniczki i powychodziło mi takie po mocnym podlaniu i wychodziło tylko na górnych liściach

Ja mam takie dziwne szczęście czy nieszczęście że co uprawa to co innego, ile godzin żem już wysiedział studiując obiawy to moje

2021-11-51.thumb.jpg.19eb836f4dc2ed097aefe6cde6fa412e.jpg

 

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę trichomy i zobaczymy co dalej robić bo dzisiaj podałem sama woda.

@Ważniak u mnie te plamy są bardziej ciemne . Tak jakby czarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...