Skocz do zawartości
Klaudia382

Auto Bruce Lemon Diesel | LEDAM 35w | [0,16m2]

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak kolega wyzej napisal, daj jej troche luzu. Generalnie w skrocie LST jest po to, zeby troche oglupic rosline. Naturalnie roslina rozwija glowny szczyt, z racji tego, ze jest najwyzej i jest "glowny", glebujac rosline troche ja "oglupiasz" i roslina zaczyna bardziej rozwijac tez inne szczyty. Na innym forum o tej tematyce jest to szerzej opisane. Poszukaj sobie informacji pod haslem "sztuka LST". Przydatne informacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, zwiezak966 said:

Tak jak kolega wyzej napisal, daj jej troche luzu. Generalnie w skrocie LST jest po to, zeby troche oglupic rosline. Naturalnie roslina rozwija glowny szczyt, z racji tego, ze jest najwyzej i jest "glowny", glebujac rosline troche ja "oglupiasz" i roslina zaczyna bardziej rozwijac tez inne szczyty. Na innym forum o tej tematyce jest to szerzej opisane. Poszukaj sobie informacji pod haslem "sztuka LST". Przydatne informacje 

Dzięki, już poluzowałam ;) Sama zasada po co robić LST jest dla mnie zrozumiała, dlatego też starałam się odkryć jak najwięcej się da z tych nowych bocznych odrostów. Po prostu techniczna strona jest mi obca, dlatego za pierwszym razem wyszło troche za mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 18.

Siemanko!

Kilka dni po rozpoczęciu LST i jaram się bo odkryte listki ewidentnie reagują na lepszy dostęp do światła.

Niektóre starsze liście delikatnie wywinęły w łódeczkę i po małym reaserchu postanowiłam podnieść lampę do 45 cm. Wydaje się, że problem ustał.

Idąc za radą @Udyr kupiłam 4 żarówki v tac 9w. Na ten moment dołożyłam dwie a kolejne dwie wrzucę jak mała zacznie kwitnąć.

Niektóre listki jakby delikatnie traciły na intensywności zieleni i pojawiają się ledwo zauważalne przebarwienia.

Pytanie czy można by jej troszkę pomóc np. 1/4 dawki na wzrost czy na Wasze oko niczego jej nie brakuje?

ps.

Czy pęknięta skórka na łodydze to jakiś problem ?

 

1.png

2.png

3.png

4].png

5.png

6.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minutes ago, Udyr said:

@Klaudia382 a czujesz się na siłach żeby te rozpraszacze mleczne ściągnąć bez uszkodzenia płytki w środku ?

Wystarczy delikatnie podważyć np. nożem. Tylko palca sobie nie amputuj 😄

Myślę, że bez problemu. Najwyżej dokupię nową zarówke. Ty mi powiedz lepiej jak roślinka i czy lać coś na ten ostatni etap vega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaudia382 pod tym światłem wydają się ok, jeśli przy świetle dziennym są nade to coś tam można podać. Ma już korzeń to skorzysta odrobinę.

Tylko niedużo może 1/4 -1/3 dawki. Bo nie wygląda na wygłodzoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 3/30/2022 at 3:03 PM, Brazil Munster said:

Druty zostają, ogonie staraj się bie dawać aż tak do samej gleby. Dobrze żeby lekko prześwit był pomiędzy roślina a gleba. 

A powiedz mi czy LST kończy się w momencie pojawienia się pierwszych włosków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klaudia382 napisał:

A powiedz mi czy LST kończy się w momencie pojawienia się pierwszych włosków?

kończy się jak roślina będzie już odpowiednio miała wykształcone szczyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Super, miło mi to czytać :)

Wiesz co, wydaje mi się, że te preflowery to ona ma od jakichś 5 dni..Czy mam jej teraz trochę odpuścić i pozwolić juz szczytom iść do góry?

9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19/03/2022 o 03:05, Klaudia382 napisał:

Na stronie Ledam, wejdź obczaj. Choć teraz chyba ciężko tam z dostępnością niektórych paneli.

Kurcze, dopiero po zakupie natrafiłam przez przypadek na info, że może trochę brakować jednak tego światła na flo. Niestety nie mogę sobie pozwolić na kupno kolejnego panelu 35w,  nie wspominając o 60w...Masz może pomysł na tańsze doświetlenie mojego boxa? Jakaś żarówka led na zwykły giwnt, która w połączeniu z panelem zrobiłaby różnicę?

Tak jak @Brazil Munster mówi. Ja przez całą fr miałem 4 takie żarówki i doświetlałem z boku chińskim panelem za stówe xd. Zdaje egzamin. A co do zestawu nawozów to proponuję zaopatrzyć się w ukorzrniacz tj rhizotonic. A najlepiej jeszcze w cannazym na podgnite korzonki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...