Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Skonsternowany u mnie też były takie przebarwienia ale to na małej 14o dniowej sadzonce więc napewno nie chodzi o brak PK. Była w warunkach gdzie panowało skrajne zimno u duża wilgoć. Może ta informacja coś ci da. Może to też być genetyka. U gorylki występują takie przebarwienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ciemne plamy to wynik lania zbyt dużej ilości składników odżywczych głównie fosforu lub potasu.  Za jakiś czas powinna pojawić się chloroza, czyli liście na których są te ciemne plamy wyblakną, a potem odpadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant Odpowiedziałem autorowi tego tematu, który wstawił zdjęcia. Swoje rośliny trzymam w Holandii u osób, które zajmują się tym od wielu lat i gdy u mnie liście nabrały podobnego koloru, potem zaczęły dodatkowo schnąć i czarnieć końcówki oraz pojwiła się chloroza, to powiedzieli mi, ze daje za dużo NPK.  Ewentualnie "kolory na liściach" biorą się z uwarunkowań genetycznych, ale w moim przypadku było to nieumiejętne lanie nawozu.

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant @Kupa kupalski  kolega trafil w samo sedno ,  jest dokladnie tak jak to opisales , nawet w tej samej kolejnosci 😳😅 2-3 podlania dostanie samej wody i mam nadzieje ze przeje ten nadmiar. podziekowal ! 😉

No i co do nawozow to faktycznie troszke wieksze dawki dostawala , ale myslalem ze dorodne dziewcze to sobie poradzi.. 😒

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 Tydzien kwitnienia 

Siemanko , troszke mie nie bylo wiec wrzucam maly up i przy okazji niech przyprawie i was troszki o bol glowy 😁  Wysokosc nad lampa 35 cm , 100 % mocy , wilgotnosc 40% . Po ostatnich przebojach i wystawionej diagnozie nadmiaru fosforu ( w ktorej zgadzalby sie caly przebieg choroby wlacznie z chloroza) roslinka dostala w sobote 1,5 lt czystej wody z wyregulowanym ph 6.2 . Na nastepny dzien rano , zauwazylem iz liscie w roznych partiach zaczynaja lekko zolknac , oraz na kilku lisciach pojawil sie czerwonawy kolor. Z reszta wstawie foty i obejrzywajcie 😁 dzisiaj nadchodzi dzien karmienia ( bio bloom i top max ze wzgledu na fosfor planowalem przeskoczyc ) bardziej myslalem podac odrobine grow ze wzgledu na kolor lisci podchodzacym juz partiami w bledsza zielen no i calmag oraz heaven do tego wymieszac. Przed chwilka pogmeralem troche ze wzgledu na te bordowe liscie , i w kilku zrodlach podaja ze tak objawia sie znowuz  niedobor fosforu 🤦‍♂️ No i teraz jestem w kropce , czy to mozliwe zeby po jednym podlaniu czysta woda , roslina tak szybko przeszla w jego niedobor 😒?  Dzisiaj pora karmienia a ja w tym momencia nie mam pojecia co podac 🙈🤷‍♂️
Pozdro 🙌

59F50BCE-DAC2-408C-B46B-82E1263FBD8F.jpeg

CA6B946C-51D9-4C4A-A655-FD03536B08F8.jpeg

48C28664-FC56-4AC4-8CF6-7BAD61DEDB0F.jpeg

4C49D7F0-BA89-4F8C-A4A1-EB801733BB72.jpeg

40B36A63-AC83-45A5-9FF6-ED4EA72246F7.jpeg

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic @Eddie Plant  no wlasnie w poprzednim projekcie podchodzilem na tej zasadzie i na koncu sie wszystko zesralo 🤭  ona tam ma jeszcze miecha kwitnienia i chcialbym ja doprowadzic do konca jak trza , pewnie za duzo rozkminiam i spuszczam sie nad tym wszystkim , dlatego dzisiaj po pracy dostanie pelna game zarelka oprocz pk , co ma byc to bedzie , zobaczym jak zareaguje 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 tydz. kwitnienia 

Siemanko , poczatek tyg to lecimy rowniez z malym up , ogolnie panienka przez ostatnie dni wstrzymala sie troche z puchnieciem i gorne partie jakby stanely w miejscu.. poszuklem i poczytalem troszki , i wczoraj podwyzszylem lampe na 45 cm i moc zmniejszylem 75% , wydaje mi sie ze dalem jej troche za bardzo dupie i gorna partia troszki sie przyjarala , wnioskuje po tym iz dolne topy oraz liscie , te swieze wychodza ladnie zielone . I ogolne dolne partie nie chycily tego czarnego koloru.. ogolnie przedostatnie podlanie dostala samego calmag , a wczoraj na poczatek 1 ml p/k 

619DBA41-E69B-46A7-A777-9D24904F809C.jpeg

42E65DD8-DADF-46DB-BDBE-70A61A4D5367.jpeg

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Skonsternowany napisał:

I ogolne dolne partie nie chycily tego czarnego koloru..

przecież to naturalny kolor taka genetyka

już Ci Kibic pisał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu  No okay , tylko przepaczalem pelno relacji z akaczem , i w sumie na zadnej nie wygladalo to tak jak u mnie ?  Czyli ze genetyka tak czy inaczej ? Watpie.. Szczegolnie ze jak juz pisalem zblokowaly sie lekko i przestaly puchnac. Nie mowie , ze sie nie myle a jedynie pisze jakie mam obserwacje , w sobote wieczor podnioslem lampe i zmniejszylem moc swiatla a dzisiaj rano zauwazylem iz gora znowu ruszyla do przodu. Moze przypadek , ale skoro jednak cos ruszylo cos musi byc na rzeczy.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany chodzi o kolor liści górnych że czasem takie są i nie jest to choroba, nie każdy ak47 jest taki sam

 

a to że krzak może mieć lub zapewne ma jakieś niedobory i/lub warunki nie za dobre to inna sprawa

zresztą ze 2 tygodnie i kosa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu  no z ta kosa to moze byc problematyczne , w sensie w przyszlym tyg wyjezdzam na prawie miesiac urlopu , bedzie mial kto dogladac i podlewac , ale ze scinka chcialem poczekac do powrotu , miejmy nadzieje ze pozyje jeszcze do tego czasu 😁 narazie truchomy  sa full przezroczyste 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant  Zawsze moglyby byc grubsze 😬 a swoja droga odwiedzilem wczoraj znajomego ktory bawi sie w hydro , gosc mial box 2x2m i jednego krzaka w srodku na scroga , 7 tyg wege , zajmowal cala siatke , a lodyge prawie jak moje przedramie 😳 panna wygladala jak jebane drzewo 🤨 no i naszly mie wczoraj refleksje z czym do czego 😅 z tym ze gosc bawi sie tym juz pare lat , i mowi ze spokojnie tak okolo 400 suchego wyciaga 🙄 no i potwierdzil moja teze ze swiatlem.. w sensie ze jezeli jest za blisko lub nawet za daleko czasami , liscie potrafia sie zrobic bordowe 🤔 

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...