Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

GrowBox HydroShot 60 

 

60x60x160 

 

Oświetlenie :

 

LED type: SAMSUNG LM301H

 

Color temperature: 3500K
2 wiatraki mieszajace  
1 wiatrak wyciagajacy PK 280 h/3

Siemanko , oto i moja roslinka „specjalnej” troski 😒 Dzisiaj jej puknal dokladnie 67 dzien i tak oto wyglada.. 

wyciagajac z boxa i patrzac po zdjeciach dzisiaj cos tych wlochow jej przybylo ale to i tak za malo wg mnie jak na jej wiek.. warunki w growboxie ma „idealne” biorac pod uwage ze inne 3 automaty niewiele starsze , powoli juz wchodza  w koncowy etap kwitnienia. Zostawiam wam ja tutaj , dzisiaj juz uslyszalem kilka sugestii co z nia zrobic , wiec wieczorem biore sie za dzialanie. Ogolnie pogmeralem teoche po internetach i znalazlem kilku uzytkownikow z podobnymi problemami. Wielu z nich pisalo , ze po przelaczeniu na 12/12 roslinka wiele razy wysrzeliwala do gory i zaczynala kwitnac.  Podobno odmiany F1 tak maja.. jezeli przelaczka nie pomoze , w wikend przyszykuje plukanie i sprobujem ja troszke wyplukac z azotu (ktorego ma wiele , nawet jezeli od poczatku istnienia jest podlewana sama woda) Sugestie , wymiana doswiadczen itp. Jak najbardziej mile widziana 😎 Pozdro !! 

333D5EA0-9DE0-4ED3-BF7C-C462D3AA435D.jpeg

E7F88E04-5485-4491-B4EB-85FC7D7A4C0E.jpeg

3B5640F6-3AE2-4801-8B12-520200E2043C.jpeg

60640093-039F-47E9-9FF9-C383B70F9E77.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester  jezeli tylko sie ogarnie i ruszy doopke to i owszem 😉 co do przelaczki to moglbym ja prowizorycznie na te 2-3 dni  proby  przekladac do szafy na 12h ciemni  ? Wolalbym pozostalej trójce  narazie nie zmieniac cyklu a najpierw zobaczyc co sie z tamta stanie ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka , roslinka jest juz po 3 dniach cyklu 13/11 , cos tam wlochow juz pokazala no i  podrosla cosik ( jest juz w ponad polowie wysokosci pozostalych ) aczkolwiek nadal nie wiem czy to ze wzgledu na wprowadzony cykl czy poprostu zachcialo jej sie samej od siebie 😅 W kazdym badz razie nie przekonala mnie jeszcze co do wyciagniecia wnioskow z „eksperymentu”. W zwiazku z czym jeszcze kilka dni sie tak przebuja z boxa do szafy 🙄 Dzisiaj powinna byc podlana i moze dalbym jej tak ok 2 ml blooma i topmaxa ? Myslicie za warto sprobowac ja troszke wspomoc 🤔

D4B7A6F8-A872-45D6-B911-5BFD1B7BBF77.jpeg

9410FBCE-0792-4118-A8FE-BBB4A7B203B5.jpeg

69145586-42BD-47B6-8FC9-5557CE9B9C27.jpeg

64F30CCE-0A41-4756-B4DB-85E467D2E2CD.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  ano trzebowala i teraz mam tez zagwozdke czy po tych kilku dniach wrocic z powrotem na cykl 18/6 czy moze przelaczyc pozostale przelaczyc na 12/12 .. patrzalem dzisiaj na trichomy ( pozniej wrzuce do drugiej relki) i tam jest jeszcze troche czekania chyba 🤔  A nie moge wiecznie przerzucac panny z boxa do szafy 😅

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzien kwitnienia

Siemanko , po ok 14 dniach przelaczki mysle , ze mozna stwierdzic iz panna jest fotoperiodem , w ostatnich dniach ruszyla mocno do przodu i wzrostem juz prawie dosiega runtz auto ktory rowniez konczy swego zywota z reszta 😉 ogolnia robi sie masywna , i w porownaniu do poprzednich pann na tym etapie ta jest ogromna 😬 przed wczoraj zmienilem rowniez lampe , jednak nie na lumateka , a na the jungle the jackson 150W. Na pierwszy rzut oka widac duzo roznice w barwie swiatla , w sensie w tej od jacksona barwa jest o wiele cieplejsza i zdecydowanie mniej bije po oczach (nawet ustawiona na 100% mocy) w poprzedniej barwa swiatla byla o wiele zimniejsza , i na pelnej mocy naprawde nie szlo patrzec w zrodlo swiatla 🤨 gdzie teoretycznie jest lampa 100W .. (to w formie dygresji). Chetnie sie dowiem dlaczego tak jest 🙄 a tutaj juz akacz 😉

FC32A085-22B7-4E0C-862A-34C86E7E7193.jpeg

DD0AED97-16C8-484F-9E24-1560BBFA3B41.jpeg

073CA4D1-C72C-4B6A-B431-EEDCDB0A0595.jpeg

Oraz dlaczego te lodygi lisci tak czerwienieja 🙄? W poprzednich tez mialem ten problem od samego poczatku i do konca nie udalo mi sie tego opanowac.. 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr krotko i na temat 😉  poradzila , poradzila aczkolwiek ja jej tego papu nie dawalem 😅 mam nadzieje , ze pojdzie to dobrze , w tamtych troche skopalem , ale o tym juz w innej relacji na wieczor ..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 tydzien kwitnienia

Siemanko z racji tego , ze troche czasu minelo od ostatniego up , czas na mala aktualizacje. Wydaje mi sie , ze panienka zachowuje sie bardzo dobrze , od kilku dni jest sama w boxie wiec miejsca ma dosyc by sie rozlozyc 😉 tym razem starannie sprawdzam ph , oraz z racji tego , ze jest wieksza od swoich poprzedniczek dostaje wiecej nawozow . Wczoraj zaobserwowalem na dolnym lisciu czarne zabarwienie przy krawedziach a dzisiaj co nieco mozna juz zaobserwowac przy lisciach przytopowych . Wyczytalem , ze to moze byc brak potasu , wiec kolejne podlanie planuje dac 3,5 ml bloom/topmax a takze po raz pierwszy dostanie heaven 2 ml (dawki na 1,5l wody) To by bylo chyba na tyle 🤔 Pozdro ! 

ED79FDB5-7BDF-4367-807B-09FFE1295A93.jpeg

6EEF3416-9C86-435F-8A01-DF6EC498208D.jpeg

916DAF89-5458-4D86-92A1-F6F18D513FE3.jpeg

108BDA5A-2359-432E-854F-E968DA4BCAA9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Skonsternowany napisał:

4 tydzien kwitnienia

Siemanko z racji tego , ze troche czasu minelo od ostatniego up , czas na mala aktualizacje. Wydaje mi sie , ze panienka zachowuje sie bardzo dobrze , od kilku dni jest sama w boxie wiec miejsca ma dosyc by sie rozlozyc 😉 tym razem starannie sprawdzam ph , oraz z racji tego , ze jest wieksza od swoich poprzedniczek dostaje wiecej nawozow . Wczoraj zaobserwowalem na dolnym lisciu czarne zabarwienie przy krawedziach a dzisiaj co nieco mozna juz zaobserwowac przy lisciach przytopowych . Wyczytalem , ze to moze byc brak potasu , wiec kolejne podlanie planuje dac 3,5 ml bloom/topmax a takze po raz pierwszy dostanie heaven 2 ml (dawki na 1,5l wody) To by bylo chyba na tyle 🤔 Pozdro ! 

 

 

Ile ta roslina ma dni ? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwiezak966  ehm.. ok. 15 stycznia wystawila łba z ziemii , ogolnie miala byc automatem i siedziala z innymi automatami w boxie , z racji wielu niepewnosci oraz oczekiwania na wlochy , weg przedluzyl jej sie do 67 dni zanim zostala przelaczona na 12/12 .. i tak od czasu zaczala sobie kwitnac 🤷‍♂️ Takze teoretycznia to juz stara panna z niej 😉

@Tester prosilbym rowniez o wykreslenie „Automat” w temacie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir  w tym momencie 65 cm ale cosik tam na pewno jeszcze podrosnie 🤔

@Udyr dziekowac 😉 ale znowu zaczynaja sie schodki .. 😒 wczoraj podlalem biobloom+topmax+heaven  i te czarne plamy na lisciach nadal jakby postepuja .. zarowno w dolnych jak i w gornych partiach (listki przytopowe)  ph jest utrzymywane na poziomie 6,0 , kurde myslalem ze chodzi o potas i fosfor , podalem wczoraj po 3 ml wszystkiego i problem postepuje.. moze chodzi o przelanie 🤔 daje jej sporo wody 1,5 lt na 3-4 dni , niby sprawdzam po wadze doniczki ale moze za duzo naraz dostaje i nie ogarnia ? 

Albo ewentualnie swiatlo ? Trzymam w odl 40 cm na 100% jak podaje producent , ale wtedy nie powinno tych dolnych tak zniszczyc ? 

Albo ewentualnie swiatlo ? Trzymam w odl 40 cm na 100% jak podaje producent , ale wtedy nie powinno tych dolnych tak zniszczyc ? 

0D3A8A75-48DA-4D68-9E36-E0C9906841D0.jpeg

06383E28-CBCF-4B6F-9985-58186BEF3930.jpeg

82660584-D720-44D2-847C-E5C10C83650A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany te 6,0 może być powodem, bo ogólnie fajnie zielona jest.

Zerknij w google w jakich wartościach są wchłaniane składniki u konopii. Może lejesz nawóz i nie jest dostępny dla roślin, a przynajmniej jakaś jego część.

I tego topmax nie musisz tak dużo ładować. 2ml/l jako wspomaganie max. 

Kieruj się bardziej podczas kwitnienia w ~6.5 a na ostatniej prostej nawet i wyżej.

ph-ziemi-do-marihuany.jpg.db5275aedbc68ad962e48be34781f04e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...