Skocz do zawartości
Sami

Critical Fast Version - Dutch Genetics

Rekomendowane odpowiedzi

Siema to moja 2 uprawa 

2 roślinki - critical fast version od dutch genetic

posadzone 10 lutego (miesiąc temu) w ucietych butelkach  0.5L 

ziemia 6ph z kwiaciarni

Z racji że jestem początkującym growerem zakładam fotorelacje aby w razie czego pytać czy wszystko robie tak jak powinienem 

narazie roślinki trzymam w biurku pod 4 żarówkami philips ~ 4000lm  

planuje przesadzać na out jakos 20 kwietnia o ile pogoda bedzie juz odpowiednia (są już dość mocno ukorzenione)

aktualnie podlewam wodą kranową raz użyłem biohumusa ⅓ zalecanej dawki na kwitnienie planuje używać planton k

mam pytanie odnośnie przesadzania i ziemii

 Doniczki (~20L) lepiej zakopać czy nie ? 

Jaka według was jest najlepsza mieszanka pod półautomaty, ziemia + dolomit/perlit wystarczy ? 

Pozdrawiam :bonghit:

Screenshot_2022-03-11-23-20-37-655_com.miui.gallery.jpg

Screenshot_2022-03-11-23-20-12-926_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący

11 minut temu, początkujący napisał:

@Sami Z tego co wiem to korzenie nie lubią światła to weź te butelki owiń taśma czy czymś tam 

@Sami czemu tak szybko wystartowaleś? 😁

nie mogłem sie doczekać hahaha a co do butelek to ogarne rano dzieki za info 

Edytowane przez Sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sami kwiecień to stanowczo za wcześnie, w maju bym proponował żeby Ci przymrozki krzywej roboty nie zrobiły. Masz dziurki porobione w tych butelkach? Trenujesz je? 

Jak chcesz mieć spokój to kup gotową ziemię (lightmixa np lub allmixa) i na spocie nie będziesz się przez dłuższy czas o nic martwił (jeśli chodzi o niedobory). Ja wycinałem dół donicy i zakopywałem w tedy (po kosie oczywiście porządek na spocie). Dolomit Ci się przyda. Ja za 20 zł kupiłem 25 kg i myślę że na jeszcze kilka sezonów będzie 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mirecki napisał:

Ja za 20 zł kupiłem 25 kg i myślę że na jeszcze kilka sezonów będzie

zależy ile roślin sadzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziurki są, co do trenowania jeszcze nie wiem może lekkie LST pójdzie. Roślinki bede dawał teraz do małego boxa do momentu przesadzania na out. Myślałem też nad wykopaniem dziury i wsadzeniem worka zamiast donic 🤔🤔

A co powiecie o mieszance: ziemia + ziemia z spota + perlit + kokos ?

Planuje zakupić jeszcze jakiegos wielkiego krzaka pełnosez. 🌲

 

Edytowane przez Sami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sami proponuję kupić ziemię z canny lub biobizz gotową, na sezon minimum 50l, automat 25 wystarczy. Obczaj sobie bo to będzie najprostsze rozwiązanie. Jeśli chcesz mieszać jednak to kokosa bym nie dawał do tego. Perlit jak najbardziej (byłby nie styropian), dolomit, wymieszać i sprawdzić pH gleby. 

Na dół dołka dać keramzytu aby zapewnić drenaż a i od góry rośliny możesz też dać żeby zatrzymać wilgoć. Jeśli masz mega suche miejsce i boisz się że krzak może nie dać rady to hydrożelu użyj tylko uważaj z nawozami bo będą się znacznie dłużej uwalniać. 

Czytałem też że ogrodnicy z naszego fachu sypią troszkę azofoski na sam dół dołka (nie bezpośrednio pod roślinę). Korzenie jak się rozrastają i dojdą już do rozłożonej azofoski to dostają coś w stylu dopalacza. Tylko też nie za dużo tego (ja w tamtym sezonie 3 krzaki spaliłem 😅), nauka bywa bolesna ale ważna jest tak że ucz się na czyiś błędach a nie na swoich. Jeśli chcesz bezpośrednio podsypać azofoską to troszeczkę (ja sypałem zdrową garść) 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wyżej piszą- owiń jakąś ciemną taśmą te butelki bo korzenie się zjebią i biohumusa nie żałuj. Żadna 1/3 dawki tylko normalnie lej xd to tylko biohumus. Azofoska na dno dołku a gdy braki się pojawią to podsypać dolomitem. Zaopatrz się też w ślimakol jeśli planujesz gdzieś w puszczy. No i tak jak piszesz, z początku sam popełniałem dużo błędów... podobno opryski z asahi sl działają cuda jak coś zjebiesz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant spot przygotowywany już od grudnia. W połowie kwietnia idę przekopać raz jeszcze + dodatki i na 2 tygodnie przed raz jeszcze przekopie i dodam kolejną rzecz. Jak kupię nasiona to zrobię fr i konkretnie napiszę, na ten moment jest już dolomit i koński obornik. Astavit jeszcze muszę kupić i bliżej końca sezonu canna cure. Na dniach przygotuję jeszcze siatki na wypadek odwiedzin zwierzyny a tak to jestem prawie gotowy. Fotopułapkę będę też kupował żeby mieć podgląd na ewentualnych "turystów" 😜

Plan mam na 5 kobitek ale nie wykluczam że może ich być więcej 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant no nie powiem, jak zapaliłem pierwsze wiadro po tym to sativa na chuja, taki nakręcony byłem że ciężko było usiedzieć na dupie oj ciężko 😜 w tym roku lecę w klasyki + chcę raz jeszcze spróbować z fat banana (biorę to pod uwagę, że może w pełni nie dojść ale i tak spróbuję). Mam jeszcze kawałek topa szczytowego, detox kończę w następnym tygodniu więc wapek będzie gorący 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki uuu 😁 no według mnie klasyczki najlepsze. Wkurwiony jestem w ch po tym co mi się w lutym odwaliło... może out wleci albo jakiś mały 1x indoorek. Zobaczymy. Polecam White Widow. Fajnie mi sucz rosła 😞

Od rqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...