Skocz do zawartości
BigGie420997

PLAN 2 BOXÓW WEG/FLO ZAPRASZAM DO DYSKUSJI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, co myślicie o sprzęcie który planuje zakupić. Czy wszystko ze sobą jeest kompatybilne i czy cos dodać bądź usunąć. Dodatkowo mam nadzieje że ktos ma jakieś sprawdzone nawozy  na weg i flo indoor i odmianki co dają max plon fotopoeriod na wegu około 40 dni : )

 

lampa led
LUMATEK ATTIS 300W LED - 2 188 zł
LAMPA LED LUMATEK ZEUS 465W COMPACT PRO, PEŁNE SPEKTRUM, 998X900X51,9MM, OŚWIETLA 120/120CM - 5 480 zł

growbox
GROWBOX ROYALROOM CLASSIC C100 100X100X200CM, NAMIOT DO UPRAWY - 599 zł
GROWBOX ROYALROOM CLASSIC C120 120X120X200CM, NAMIOT DO UPRAWY - 659 zł 
 

wiatrak mieszający
WENTYLATOR KOALA, OSCYLACYJNY, 2-BIEGOWY, 20W, UCHWYT MONKEY FAN - 99 zł    
WENTYLATOR KOALA, OSCYLACYJNY, 2-BIEGOWY, 20W, UCHWYT MONKEY FAN - 99 zł 


wiatrak wyciągający 
PRIMA KLIMA FI-150MM, 760 M³/H, WENTYLATOR PROMIENIOWY, REGULACJA OBROTÓW, CZUJNIK TEMP. - 633 zł
WENTYLATOR AXIAL-FLO Ø150, 298 M³/H - 70 zł


wiatrak wpuszczający 
WENTYLATOR AXIAL-FLO Ø150, 298 M³/H - 70 zł
WENTYLATOR AXIAL-FLO Ø150, 298 M³/H - 70 zł


filtr węglowy
FILTR WĘGLOWY CROCO FILTERS 800-1080M3/H FI 150MM - 379 zł 
PRZEWÓD WENTYLACYJNY FI152MM / 2MB MIĘKKI ALUMINIOWY, ALUFLEKS (150) 2M - 26 zł

nawilżacz powietrza/CO2
NAWILŻACZ ULTRADŹWIĘKOWY RAM 5L, 400ML/H - 227 zł
BIO JONIZATOR POWIETRZA 1000S 9 MLN JONÓW - 30 M2 - 142 zł
SMART BAG CO2 GEMINI, PODWÓJNY 2szt. - 138 zł


środki bezpieczeństwa
zmielone ziarna kawy - 30 zł 
taśma - 30 zł 
VAPORTEK MAXI M4, NEUTRALIZATOR ZAPACHÓW - 59 zł
ŻEL NEUTRALIZUJĄCY ONA FRESH LINEN 4L - 249 zł 
SYSTEM ROZDMUCHUJĄCY ONA MIST DISPENSER - 125 zł


mierniki/czasomierze/termometry/higrometry
GHE TEST DO POMIARU PH - 23 zł
MILWAUKEE EC60, ELEKTRONICZNY MIERNIK EC, TDS I TEMP. (DAWNA SUBOTA) - 272 zł
STACJA POGODOWA, POMIAR CO2, WILGOTNOŚCI, TEMPERATURY albo HYDROFARM AUTOPILOT, ELEKTRONICZNY MONITOR CO2, TEMPERATURY, WILGOTNOŚCI - 850-+ zł


doniczki 
SUPEROOT AIRPOT 30L FI30CM H35CM, DONICZKA POWIETRZNA - 504 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy A te papierkowe why not  ? Ponoć też bardzo skuteczne a ziemie planuje kupić dedykowaną za pierwszym razem. 

Ale no zastanowie sie nad elektrycznym, dzieki za rade każdą docenie 😄

@bingobum No myślałem o 15 l ale obawiałem sie że nie stykna bo chce wyciągnąć maximum z tego całego akopaniamentu. Jeśli masz pewność i ktoś zatwierdzi pewnie i tak zrobie, mniej zachodu bedzie. Dzięki 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BigGie420997 Można korzystać z papierków i ok, to nie jest złe rozwiązanie, ale jak ktoś już ładuje tyle pieniędzy to, lepiej wyposażyć się w miernik elektryczny dobrej jakości, jaki zmierzy wszystko bardziej precyzyjnie, no i nadaje się do mierzenia i ph wody i ph gleby. Po za tym papierki się szybko zużywają, mi ten sam miernik Adwa D11 służy już trzecią uprawę i nigdy mnie nie zawiódł w pomiarach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to z tym, że mierzy również ph wody mnie przekonałeś, skseruje. 😛 bo wode też zamierzam lać najlepszej jakości. Pozdrówka !!!

Czekam na więcej opinii 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, BigGie420997 napisał:

 

@bingobum No myślałem o 15 l ale obawiałem sie że nie stykna bo chce wyciągnąć maximum z tego całego akopaniamentu. Jeśli masz pewność i ktoś zatwierdzi pewnie i tak zrobie, mniej zachodu bedzie. Dzięki 😉 

w boxie o wysokości 2m nie ma żadnej korzyści z większych od 15l doniczek- śmiem przypuszczać, że może nawet zaszkodzić, bo więcej energii niepotrzebnie w korzenie pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki co dalej myslę nad wszystkim, więcj jest czas na porównanie lamp. Co myślicie na temat tej lampy 

LAMPA LED MARSHYDRO FC-E 4800 LIGHT 480W - OBSZAR OŚWIETLENIA 120X120CM- 3100 zł  2,7 umol / J,

a tej

LAMPA LED LUMATEK ZEUS 465W COMPACT PRO, PEŁNE SPEKTRUM, 998X900X51,9MM, OŚWIETLA 120/120CM - 4450 zł 2,7 µmol / J

Stosunek ceny do poboru mocy zdecydowanie lepszy, co myślicie ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 tzn bardziej chodzi o to że ten mh jest fajnie rozłożony + chyba łatwo zasilacz poza namiot wywalić, i można 120x120 od ściany do ściany atakować światłem.

Mniejsze straty na doświetleniu względem tego droższego.

A do lumateka trzeba kable jak do daisy chain dokupić żeby tak zrobić. No i cena 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no cena wiadomo, tym bardziej że na mh witrynie promka. Ogólnie pisząc o migro zachwalał miałem na myśli rozstaw itp światełek, chociaż dla mnie to czarna magia tak naprawdę. Ale ogólnie wczoraj właśnie po nich czaiłem na stronie i bardzo fajnie się prezentują, szczególnie ta seria fce. Jakbym miał wolne 10 tys na setup(i takie zapotrzebowanie na mj) to brałbym do tego ten panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRAWDOPODOBNIE ZDECYDUJE SIE NA MARSHYDRO:

Mars Hydro TSW 2000 300W Lampa Led Grow *NOWY MODEL - 1985 zł
LAMPA LED MARSHYDRO FC-E 4800 LIGHT 480W - OBSZAR OŚWIETLENIA 120X120CM - 3093 zł

Zdecydowanie lepsza cena niż lumatek. 

Co myślicie o boxach firmy secret jardin  ? Znacząco odbigają ceną od np. homebox. Nadadzą sie ?  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...