Skocz do zawartości
bagiennypotwor

Wentylacja - 40x40x120

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dzisiaj przyszedł box i lampa do niego - mars hydro ts 600 100w. Teraz szukam wentylatora oraz filtr węglowy do tego, macie coś ciekawego do polecenia ? 😅

W boxie są dwa otwory wentylacyjne, 150mm. Na dole ma być wentylator pasywny, a u góry ma być ten z filtrem który wyciąga wszystko ? + do tego wiatrak mieszający ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bagiennypotwor wiatrak mieszający wskazany, wentylatory wystarczą jakieś o wydajności 100m3/h do tego filtr z nieco większą wydajnością 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, boxa jako tako mam skończonego, teraz kwestia ziemi oraz nawozów. Co do ziemi to zdecydowałem się na plagron grow mix - ph 5,5-6,9 / EC 1,2-1,6 / retencja wody 4ml/g

Jak z nawozami ? co najlepiej zamówić od razu żeby potem nie trzeba było ? ;D 

Edytowane przez bagiennypotwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na biobizz try pack, bio-grow, bio-bloom, top-max 

Coś do obniżenia ph gleby wziąć też, czy nie ma sensu kupować na zapas ? ( ph dla rośliny powinno wynosić między 6-7 ? )

Czym sprawdzacie poziom ph gleby ? z tego co czytałem na forum to papierki chyba dają radę. 

Doniczka kwadratowa 9l wystarczy czy coś większego ? (będzie jedna roślina)

kwasomierz też się przyda ? 

termometr jakiś zwykły wystarczy czy coś innego polecacie ? 

Wydaje mi się, że to chyba wszystko co powinienem mieć ? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bagiennypotwor  to weź 12l, 9 nie jest zły, ale na początku mogą być problemy to zawsze przedłużysz wegetację i możesz dłużej ją ratować, w razie W.

Zamiast growmixu, zakupiłbym do kiełkowania lightmix i poczekał do 3/4 piętra w produkcyjnej doniczce i przesadził do 12l growbagu a w nim pół doniczki allmix(od spodu) a drugie pół od góry wymieszane lightmix i allmix 50/50. Wtedy kup osobno topmax i algamic, zacznij je lać od 2 tyg. Co 3 podlanie. A 4 tyg od przełączenia na 12h coś w stylu biobloombastic od atami. To przykład. Albo jedź cały czas na lightmix i poczytaj /zastanów się nad zestawem od biotabs. W obu przypadkach interesuje Cię (przynajmniej powinno) lanie odstanej wody przez 48h, starać się nie przelać (nie być nadgorliwym), a jak coś się pojawi nie tak, to piszesz i pytasz. Nie powinno 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, cały sprzęt już mam, na koniec zostawiłem sobie nasionko do kupienia. Na forum wyczytałem, że fotoperiod będzie najlepszym wyborem, więc i takiego szukam. Ktoś może poleci konkretne nasiono ? czy nie robi to za dużo i lepiej wybrać to co mi pasuje ? 

Będzie to moja pierwsza sadzonka, na pewno będzie fotorelacja z tego co by za szybko tego nie zepsuć.

Kwestia jeszcze skąd będę zamawiał, nie ma obaw przed zamawianiem z polskich stron ? 

Myślałem nad OG kush albo nad A.M.S. pierwsze nasiono, nie za drogie, a do nauki myślę, że się nada. Chyba, że macie inne nasiona godne polecenia to chętnie coś z nich wybiorę. 

Żółtodziób jestem, co ja mogę 😅😅

 

Edytowane przez bagiennypotwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bagiennypotwor Ta nie ma obaw, jak może ich nie być? Rozsądny człowiek jedzie osobiście, a ten jaki chce ryzykować, że może go nie namierzą zamawia z netu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Z kupnem osobiście nie widzę problemu, wiadomo, że wygodniej zamówić i czekać 😅 Jutro się wybiorę do sklepu, polecasz jakieś nasiono na pierwszy raz, czy brać to co uważam za słuszne ? 

Aczkolwiek jak będę zamawiał to przelew leci przez pocztę, nie na moje dane 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bagiennypotwor  Ja zawsze jeżdżę sam, żadnych danych, numerów telefonów, adresów, nic. Jak tego nigdzie nie ma związku z twoją zabawą w uprawę to jesteś względnie bezpieczny, o ile się nie chwalisz i nie rozpowiesz znajomym, co planujesz. Jak chodzi o uprawę, to bierz, co uważasz, ale jak nie masz większego pojęcia, to nie bierz odmian wymagających, jakie są trudne w uprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@bagiennypotwor  No i słusznie, poświęć czas pojedź, by mieć spokojną głowę, a za to, by mieć spokój warto wiele poświęcić nie tylko czas i pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekki problem jest, filtr kupiłem 125, wentylator też jest 125. Potrzebuje jeszcze jakąś 'flanszę' do tego czy inną 'przejściówkę' co by to razem połączyć, gdzie tego szukać, pod jaką nazwą ? 😄

Dostanę w ogóle gdzieś 125/125 ? xdd

Edytowane przez bagiennypotwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bagiennypotwor nypel 125 nawet ze stali ocynkowanej/ plastiku powinien dobrze połączyć. Do tego srebrna taśma albo inna mocna i bangla.

Jeszcze może znajdziesz z uszczelniaczem to jeszcze lepiej.

I sprawdź czy jest 125/125 bo czasem są 125/123 jako jedna nakładana część w nypel a z drugiej wsuwana na wierzch. Jak w rurach spustowych na dachu i ogolnej hydraulice.

Wiele nie zmienia ale możesz słyszeć szum jak jest 125/123, opory powietrza itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...