Skocz do zawartości
Wojmax

1x Purple Queen Indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podlałem roślinkę 1.5l wody z 1.5ml Terra Bloom (proporcje 1ml/1l).

Jak oceniacie i czy według was w niedzielę powinienem zwiększyć dawkę Blooma i dodatkowo dodać 1ml PK?

IMG_20220512_194925.jpg

IMG_20220512_194719.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax pk podaje się na 3-4 tyg przed zbiorami żeby dostarczyć składniki gdy rośliny przechodzą w tryb turbo puchnięcia.

Zostań przy podstawie i w przypadku mocnych niedoborów dodawaj dopiero. Możesz sobie tylko problemów narobić jak za dużo dasz żreć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Udyr Czyli lać dalej w proporcjach 1ml/l bo producent pisze, że maksymalnie 5ml/l, więc myślałem aby w następnym tygodniu przy następnym podlaniu dać jej 2ml/l i dojść w ten sposób max do 3ml/l i już nie zwiększać dawki, jeśli chodzi o PK to dzięki wielkie jak spodziewam się zbiorów na 24 czerwca wtedy będzie około 9 tydzień flo, więc trihomy dojrzałe będą :) więc z tego wychodzi, że powinienem 28. 05 zacząć lać PK. 

Ps. Ogarnąłem że przecież w ostatnie dwa tygodnie się wodę samą leje żeby nawozy wypłukać, a w ostatnim tygodniu nawet słyszałem żeby wogole zmniejszyć dawkę wody albo wogole nie podlewać, bo wtedy ponoć roślina się bardziej stara i jeszcze bardziej chce zostawić potomstwo więc jeszcze bardziej puchnie. Więc by wychodziło że PK będę lał przez dwa tygodnie, czyli zważywszy na to iż podlewa się nawozami co drugie podlanie to wychodzi, że użyje 2ml XDDD, stąd mój niepokój.

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Wojmax pamiętaj że po pk też trzeba później samą wodą podlewać, zostawia to niemiły posmak w paleniu jak dobrze nie wypłucze ( nie myl z flushem). Czyli 4 tyg przed dasz pk przez tydzień dwa tyg ze zwiększeniem dawek( obserwować będziesz czy potrzeba) i 2 tyg woda. I powinno być ok.

Jeśli zacznie od dołu Ci blednąć to zawsze możesz podać i tego na grow. Ale tylko w przypadku jak będzie potrzebować.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax potomstwo to (ziarno) wiec hermienie. 
tego raczej nie oczekujemy od roślin 🙂 

 

Przed następnym podlaniem zobaczysz w jakim stanie będą rośliny i zdecydujesz czy trzeba większa dawkę czy wogole podlać sama woda.  
 

wrzuc najlepiej foto bez światła to pokaże faktyczny stan rośliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Nie rozumiem pierwszego podpunktu o co ci chodzi z "hermieniem" i jakie potomstwo, jakie nasiona mógłbyś proszę troszkę jaśniej, bo zaczynam się nie pokroić i nie wiem czy słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Kumam o co ci chodzi, ale mi chodziło ogółem o to że pąki bardziej puchną, czyli jest to błędne stwierdzenie mam rozumieć? Czyli w ostatnim tygodniu mam podlewać normalnie samą wodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie do was skąd wziąć pyłek do zapylania roślinek, można gdzieś kupić chociażby cbd?

A po drugie to czy pyłek cbd zadziała z moją roślinką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, widzę że nie będę miał wyjścia i będę musiał wam to wszytsko wytłumaczyć. A więc ja jestem studentem ale mieszkam ze starymi i przekonałem ich że se będę krzaka hodował ale pod warunkiem, że zrobię z niego nasiona i będę sprzedawał. Warto na wstępie zaznaczyć że powiedziałem im że krzak hodowałem z pestki przemysłowej cbd, i że jest to legalne 🙂 Oczywiście nie zamierzam robić z tego pestek i plan jest taki, że kiedy roślina będzie gotowa do ścinki to powiem że szczyty są suche i cała roślina mi przekwitła przez np. zbyt małą odległości od ledów, dodatkowo wymyślę coś w stylu że cynku za mało i że przenawoziłem, no i że jest do wyrzucenia. W nocy przeprowadzę fryzjera, dobre topy wrzucę do woreczka, a wszytskie liście i łodyżki plus kupione z allegro topki cbd Purple haze w ilości zbliżonej do tego ile z mojej wyjdzie, wrzucę do osobnego woreczka, którego następnego dnia na oczach starych np. zakopie albo wypierdole do ogniska. Tutaj warto zaznaczyć że zamierzam odpowiednio przygotować topki cbd mianowicie zamierzam je bardzo nawilżyć (sposób ze ścierką i garnkiem gorącej wody) plus dodać żywicy z drzew, aby jak najbardziej przypominały oryginalne topy, dodam jeszcze barwnik spożywczy jeśli będzie to konieczne, bo jednak może się okazać że topki będą fioletowe ale to jeszcze zobaczę. Cała akcja będzie jak na razie najgrubszą akcją w moim życiu a jeśli to wyjdzie to będą najlepsze wakacje na świecie 😉 Wiem, że w tym momencie nie wiecie co się odpierdala ale no... Pyłku nie potrzebuje ale muszę wiedzieć jak wygląda by jak najlepiej odwzorować go i zrobić go z czegoś co nie zapyli mi roślinki, a następnie przy starych za 3 tygodnie ją "zapylić". Jak macie jakieś pomysły co mogę powiedzieć żeby przekonać ich, że roślina jest do wyrzucenia to piszcie. Chodzi mi o taką dolegliwość, żeby jak wygooglowali to żeby wszystko się zgadzało. Zamierzam przez ostatni tydzień podlewać ją wodą z lodem plus chce naciąć łodygę i zrobić ciemnie przez 72h. Chodzi o jakąś dolegliwość którą ciężko zobaczyć gołym okiem albo no poprostu jakoś to uargumentować żeby zrozumieli że należy ją wywalić bo nic z niej już nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Wojmax dowal jej wody 2x więcej przed ścięciem 2 dni zobaczysz jak oklapnie, jakby umierała.

I pamiętaj że nasiona konopii dla papug są w zoologicznym. 

Dowalileś tym postem fest 😄

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Udyr Dzięki Panowie za zrozumienie! Wiem że teraz pewnie bekę ze mnie macie i rozumiem was w 100% bo się odwaliło ostatnio w moim życiu kurwa stary mi normalnie roślinkę podlewa jak mnie w domu nie ma 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax hehehe wzor 🙂 jednak klamstwa sie petla i robi sie coraz weziej xD cos trzeba wykminic zeby to ugrac. Nie lepiej nakupic nasionek jakis i powiedziec ze one tam sa w srodku i musisz to u kogos wysuszyc bo gdzies sa lepsze warunki i je po kilku dniach pokazac w domu? Do tego ogarnac jakis pylek i niby zapylic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax Obyś nieświadomym problemu "starym" nie zafundował problemów prawnych, jak wpadniesz. Ojciec ci podlewa roślinę i nieświadomie bierze udział w uprawie. Siedzieć nie pójdzie za jednego planta, ale zawiasy dostanie i grzywnę do zapłaty, więc wdzięczny ci nie będzie za tego wała, jakiego mu teraz wykręcasz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...