Skocz do zawartości
Wojmax

1x Purple Queen Indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Siema roślina po 5 dniach flo wygląda następująco. 

Dziś zamierzam podlać ja samą wodą aczkolwiek we wtorek mam w planach podlać ją mieszanką:

0.5ml Grow

0.5ml Bloom

0.5ml PK

Na 1.5l wody (czyli w proporcjach 1ml/l)

Wiem że wygląda zdrowo i nic jej nie potrzeba itp itd aczkolwiek chciałbym jednak by pąki były duże i zbite więc jeśli trochę ją "nafaszeruje" nawozami to zrobi się większą, nie ukrywam zależy mi na ilości suchego, ile z tego będzie. Potem podlewał bym tylko Bloom i PK co drugie podlanie zwiększając delikatnie dawkę. Cały proces by trwał od 2.05 do 29.05 następnie dwa tygodnie na samej wodzie i gotowe, mialbym może trochę mniej "naturalną" roślinę, ale wynagrodziła by w ilości suchego. Co o tym sądzicie?

Ps. Jak to teraz sobie rozpisałem na kalendarzu to wychodzi że w sumie użyje około: 

0.5ml Grow

8.5ml Bloom

4.5ml PK

 

IMG20220430100433.jpg

IMG20220430100443.jpg

IMG20220430100531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja roślina nie potrzebuje jeszcze PK.  Pojawią się kwiaty, które zaczną puchnąc, to wtedy zacznij lać PK.  Bio-bloom też jest nawozem na kwitnienie, a więc poczekaj na kwiaty, które będą pożerać pk.

2 godziny temu, Wojmax napisał:

Wiem że wygląda zdrowo i nic jej nie potrzeba itp itd aczkolwiek chciałbym jednak by pąki były duże i zbite więc jeśli trochę ją "nafaszeruje" nawozami to zrobi się większą,

Niestety, ale to tak nie działa, to jest dobra droga do przenawożenia i wstrzymania rozwoju rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wojmax napisał:

Czyli dalej samą wodą lać?

Ona teraz dopiero będzie ci się konkretnie wyciągać dlatego w tym czasie leje nawozy na wzrost.  Lej  Bio - grow (każde podlanie)  do momentu aż roślina przestanie rosnąć i pojawią się kwiaty, gdy będą już kwiaty to przechodzisz na nawozy z PK, czyli w twoim przypadku na bio - bloom. Dobrą robotę robi też top - max. 

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam trochę się odwaliło w moim życiu stąd moją nieobecność, ale już jestem. Od przełączenia na flo minęło 15dni wilgotność o dziwo się podniosła bo na ten moment mam od 40% do 55%. Podlewam co 3 dni po 1.5l wody bez nawozów. Odległość od lampy jest co raz mniejsza ze względu na to iż roślina rośnie, a ja nie mam już jak wyżej ustawić ledów. Mam parę pytań jak zawsze 😉

1. Co z nawozami (Bloom, PK)?

2. Mam 11 sporych szczytów ale oprócz nich mam 3 małe które są zasłaniane przez liście co z nimi zrobić, obciąć, zostawić?

3. Coraz częściej muszę obcinać żółte liście jest ich coraz więcej i nie wiem czy tak ma być czy ma jakieś niedobory.

Jest też czwarte pytanie może się wydawać dziwne/śmieszne. Potrzebuję na 17 lub 24 czerwca (zależy kiedy roślina będzie gotowa do zbiorów) liści konopi, ilościowo około z jednej rośliny. Najlepiej by było jakby ktoś z forumowiczów również spodziewał się zbiorów w drugi lub trzeci tydzień czerwca. Mogą być to liście cbd lub jakiegoś automatu jest mi to obojętne.

(Oczywiście jestem w stanie zapłacić)

IMG20220508171920.jpg

IMG20220508173047.jpg

IMG20220508172805.jpg

IMG20220508172149.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax trochę jakby przelana.

A nawozy trzeba lać jeśli zaczyna kwitnąć. Bo w ciągu kilku dni może stracić kolor i pojawią się plamy. 

To postępuje z dnia na dzień.

Co do tych kwiatów zasłoniętych to 1/3 od dołu śmiało możesz usunąć bo i tak zabierają tylko energię a niewiele z takiej drobnicy na koniec wychodzi.

Właściwie teraz jest najlepszy czas na selekcję i wycinanie. Codziennie po trochu.

Sproboj następnym razem odrobinę mniej podlać i obserwuj czy liście się ładnie wyprostują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr

Po ile i czego lać?

1ml Bloom na litr i 1ml PK czyli w sumie 1.5ml tego i tego bo podlewam po półtora litra? I co drugie podlanie mam rozumieć, raz wodę raz nawóz?

Liście są oklapnięte bo zdjęcie jest z rana, jakoś pół godziny po włączeniu światła robiłem.

A liści może nie będziesz miał w czerwcu XDDD? Chętnie kupię 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax nawet jeśli, to zza granicy takich rzeczy bym nikomu nie wysłał 😄

Z pk bym nie zaczynał od początku, pozostań narazie przy bloom który masz. 

Przy mineralnych raz czysta woda raz z nawozami. Nie wiem jakie dawki podaje producent ale nie pakowalbym od razu pełnej. Zacznij od połowy i obserwuj.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax rozumiem, że masz biobizza? A ten pk jakiej firmy? Jak Canna, to mieszanie go z naturalnym nawozem zrobi ci tam niezły bajzel - mineralny zabije Ci mikroflore, którą do tej pory tam wychodowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...