Skocz do zawartości
Wojmax

1x Purple Queen Indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o podlewanie to zawsze stosowałem jedną zasade  wsadzałem mały palec w doniczke  ⅓ wystarczy gdy  po wyciągnienciu do palca było przylepione bardzo mało źemi znaczy to że czeba podlać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dama wygląda dobrze poniżej wysyłam parę fotek. Dzisiaj postanowiłem zrobić FIM (albo topping jak nie wyjdzie ;)). Potem z odrostów tak jak proponowaliście zrobił bym LST. Zaznaczyłem na zdjęcie gdzie bym uciął. Co o tym myślicie?

Mam pomysł aby jutro podlać roślinkę Terra Grow 1ml/1l co o tym uważacie? Chciałbym na wegu trzymać ją do 24 kwietnia, a następnie przełączyć ją na tryb flo, więc dokarmiał bym ją nawozem raz na dwa podlania. W ten sposób użyje w sumie około 6ml nawozu a potem to wiadomo Terra Bloom plus PK. Co o tym myślicie? Jestem troszkę ograniczony czasowo, a pozatym w zapasie muszę mieć tydzień lub dwa, żeby trihomy dojrzały.

IMG_20220402_110145.jpg

IMG_20220402_110131.jpg

IMG20220402105213.jpg

IMG20220402104910.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąć razem z ostatnim piętrem czy bez? Pozatym co z nawozami lać jutro ten Terra grow czy nie bo to nic nie da i tylko problem może z tego być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie nr2.

Przy liściach z góry wychodzą Ci 2 łodygi, które po obcięciu roślina potraktuje jako stożek wzrostu, ruszą szybciej. W miejscu cięcia, gdzie były liście widać że kolejne odrosty - łodygi już się budują, z racji ich początkowej fazy będą lekko za tymi z niższej partii, które już są bardziej rozwinięte. Więc roślina idzie na 4 główne szczyty. Ale tam gdzie ciąłeś mogłeś trochę za nisko uciąć, pozbywając się stożka wzrostu. W najlepszym wydaniu wyjdą 3 lub nawet 4, w najgorszym żaden lub jeden czy dwa kolejne. Wszystko wyjdzie po czasie, nawet 2 tyg, ale jak ma wyjść to wyjdzie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Tester A co wy o tym wszystkim sądzicie?

A pozatym to według was powinienem dziś podlać nawozem czy wodą (zamierzam roślinę na wegu trzymać jeszcze 3 tyg)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax wodą, mają wszystko czego potrzebują jeszcze. Przed przełączeniem jej dasz albo zaraz po przełączeniu na 12/12 jak zacznie mocno wzrastać.

Ciemna i ma takie ładne ostre krawędzie liści, ładne toto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że niedobory CaMg wychodzą po czasie.Dobrze znać jakość swojej wody w okolicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytelników!

Warunki typu wilgotność, naświetlanie, odległość od lampy itp. niezmienna.

FIM był przeprowadzony dokładnie tydzień temu. Dziś miałem w planach zrobić LST. Co o niej sądzicie? (Pije jak szalone około 750ml na 2 dni, korzystam z taktyki z wagą ;)).

 

IMG20220409084621.jpg

IMG20220409084609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...