Skocz do zawartości
Wojmax

1x Purple Queen Indoor

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak @Udyr  napisał, te 60w to na ten metraż na weg to na pewno będzie zbijało roślinę. Daj najwyżej jak możesz, będziesz reagował jak będzie się bardzo wciągać, ale przy jej mocy i wysokości namiotu to może być tak, że nie będzie się bardzo wyciągać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Roślina na ten moment ma około 10cm. Odległość ledów od roślinki to 65cm. Podlewam co 2/3 dni. Mam 3 pytania:

1. Jak oceniacie damę, dobrze wygląda, czegoś jej brakuję, widzicie coś czym powinienem być zaniepokojony?

2. Kiedy zacząć treningi (FIM i LST)?

3. Kiedy zacząć nawozić (mam nawóz firmy Plagron terragrow)?

 

1648464670344126263772022086860.jpg

16484647011607355294662882626606.jpg

16484647157551222441125247273091.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 co to rh?

A jeśli chodzi o podlewanie to nwm staram się około 150/200ml na dwa dni średnio podlewać a przelać nie chce, bo ostatnio glony się zrobiły a tym razem już nie mam do czego przesadzić, jeśli chodzi o ciepło to mam 25/30° ale to się zmieni za dwa dni i będę miał około 18 w nocy i 23 w dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax ten Air pot to 16l? Podlej litr wody, przed podlaniem podnieś doniczkę, zapamiętaj wagę, podlej na kilka razy-powoli lejąc, w odstępach kilku minut. Jak wlejesz litr, zapamiętaj ciężar doniczki i podlewaj jak będzie się zbliżać do wagi sprzed podlania. Najlepsza metoda, na wagę doniczki. Innej złotej rady nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax daj jej to młode piętro wytworzyć co teraz ma i ja bym łeb obciął. 5 pięter wytworzonych i ciach miedzy 3-4 piętrem.

Albo 2-3 jeśli chcesz mieć 4 główne pałki. Chociaż na 6 też niegłupio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Nie kumam ziom. Dobrze rozumiem że mam pomiędzy 2, a 3 piętrem liści uwalić roślinkę żeby wypuściła 4 odrosty? Kurcze myślałem że FIM to tylko cięcie łba w odpowiednim miejscu. Sorry ale trochę zdezorientowany jestem 

trening-fim-konopi-marihuany.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax A Ty chcesz fim, ciekawe czy dokładnie trafisz czy tylko jej topping walniesz 😄

Tam z 2 dni pewnie i stożek będzie gotowy do cięcia. Tylko czymś czystym to utnij. Nie nożyczkami biurowymi z szuflady 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Szczerze to walnalbym FIM jak się nie uda to nic się nie stanie chyba nie?

@Udyr A wracając jeszcze to jak zrobić żeby 6 odrostów miała nie wiedziałem że to wogole możliwe? 🙂

@Udyr A jeśli chodzi o nawozy i ogółem wygląd to co uważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax po czymś takim i położeniu na bok wszystkie odrosty będą zachowywać się jak szczyt główny. 

Ale jak trafisz dobrze fima to będzie 4 główne i coś z dołu też.

 

Screenshot_20220329-095726~2.png

Tylko chwilę dłużej na wegu musiałbyś potrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Właśnie na czasie mi zależy, ale FIM prędzej czy później chyba zrobię, a jeśli chodzi o twoją "taktykę" to wygląda to całkiem nieźle, tylko ja bym chyba już odrazu próbował zrobić 6 i nie wiem czy to nie zaryzykowne, bo bym musiał uwalić z tego co rozumiem praktycznie całą roślinkę, a nawet gdybym próbował zrobić 4 to ile ona będzie wracała do stanu sprzed cięcia dwa tygodnie? Bo pierwszy raz słyszę o czymś takim szczerze a nie chciałbym jej zatrzymać w rozwoju przez miesiąc rozumiesz

9 minut temu, Udyr napisał:

Screenshot_20220329-095726~2.png

 

Pozatym to chyba bardziej tak powinno to wyglądać:

IMG_20220329_111105.jpg

W ogóle wesoła nowina jak teraz zdjęcie robiłem to poczułem delikatny zapach skuna, zaczyna cuchnąć powoli 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax Zależy co liczysz odnogi czy piętra.

Pierwsze piętro lepiej nie liczyć i uwalić od razu z czubkiem  

Ale ja na twoim miejscu wstrzymałbym się jeszcze tydzień

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Dobra dzięki wielkie!

A to nie działa tak z tymi odnogami że jest ich dwa razy więcej niż pięter?

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym abym łeb uwalił w ten weekend jakoś tak w niedzielę raczej już będzie miała ukształtowany stożek?

Zostawić na tydzień niech się zregeneruje i potem pobawić się odrostami i LST zrobić.

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...