Skocz do zawartości
Wojmax

1x Purple Queen Indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr Ale zostawić ją czy już dzisiaj przesadzać i czy w ogóle koniecznie przesadzać czy czekać na rozwój wydarzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax nie dawaj jej wody aż nie wyschnie i będzie wyszstko git możesz sprawdzać patyczkiem od szaszłykow czy ma mokro przelanie jest gorsze od przesuszenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siwy9969 Dzięki! Tak też zrobię. 

Wydaję mi się że roślinka znowu trochę urosła, temperatura wilgotność nie zmienna. Ma delikatnie wilgotno ale nie podlałem jej.

Zdjęcia z dzisiaj:

 

16467216882683516057808488283600.jpg

16467217099877564388238550855630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax jeśli to fotoperiod to pamiętaj że jak będzie większa i zgaśnie jej światło w szafce to jej nie wyciagaj na słońce. 

Niech siedzi w szafce, nadgorliwość Ci przejdzie po jakimś czasie 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster dziurki są? Praktycznie dna nie ma 😄

@Udyr No ja zawsze wyciągam jak jest światło włączone, podczas ciemni nic nigdy nie robię, bo z tego co czytałem to to może stresować roślinkę.

Czyli co czekać dalej czy jutro przesadzać?

Bo jutro już raczej podleję roślinkę bo sucho dzisiaj w miarę miała.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax jak patrzę na to zdjęcie to nie wygląda na suchą. 

Jutro jak przesadzisz to podlejesz. Tylko nie pod samą roślinę ale i wokół. Chociaż nie jestem fanem przesadzania takich małych bąbli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr No właśnie wiem i się zastanawiam czy w ogóle przesadzić, bo nie chciałbym w żaden sposób uszkodzić/zastopować rozwoju roślinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Wojmax Daj jej spokój, niech łapie światło z Leda. Najlepiej nie zaglądaj co godzinę 🙂 przed Tobą jakieś 3 miesiące jej życia 😄

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 07/03/2022 o 16:31, Wojmax napisał:

@Udyr Łatwo mówić, pierwsze wyprawa i pierwsza adrenalina, pierwszy moment, gdzie mam wrażenie, że tracę kontrolę. Co robić szefie przesadzić, spróbować wypłukać ziemię wlewając z pół litra wody czy czekać cierpliwie i dać info jutro co i jak?

Tracę kontrolę :)).Jeszcze nic nie kontrolujes za bardzo więc nic nie tracisz.Nie przejmuj się, też mi perlit barwi na zielono.Wydaje mi się, że to kwestia wody.Nie ma strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślina na ogół urosła ale ziemia mam wrażenie że jest cała zielona. Sami zobaczcie jak to wygląda. Co myślicie co robić przesadzać czy dać jej spokój i nich se rośnie? Na ogół miałem plan by ją przesadzić tak po 3 tygodniu wege jak już korzenie zaczną się nie mieścić.

16468407724785320195226971406979.jpg

16468409173693677538853995786795.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się postać rzeczy.Przesadzaj.Ja jak przesadzam małe rośliny to bryłkę ziemi którą wyjmę rozkruszam pod wodą.Mniejsze ryzyko uszkodzenia korzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...