Skocz do zawartości
Wojmax

1x Purple Queen Indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich grupowiczów i zapraszam do lektury! 😄

Lampa- Panel CREE CXA2520 GROW LED 60w
 
Growbox- 40x40x140cm
 
Filtr węglowy- Prima Klima Eco-Line fi100mm, 160-240m3/h
 
Wentylator wyciągający- AXIAL-FLO Ø100 Turbo, 135 m³/h
 
Wentylator mieszajacy-  HighPro VENT-PINCE-GHP-15W
 
Doniczka- Doniczka oddychająca AIR-VASE 16L
 
Nawozy:
 
-Plagron Terra grow 100ml
 
-Plagron Terra Bloom 1l
 
-Plagron PK 13/14 Plus 250ml
 
-Plagron PH- 500ml
 
-Ziemia Plagron Light-Mix 
 
- Płyn helliga
 
-Mienik wody
 
Ps. Zamierzam również podlewać raz na 5 podlań wodą z morza, bo słyszałem, że jest dobra dla roślinek 🙂
 
Nasionko zacząłem kiełkować 25 lutego, kiełek się pokazał po dwóch dniach tj. 27 lutego więc włożyłem nasionko do kubeczka około 300ml i czekałem:
IMG20220227184917.thumb.jpg.014aeafd802452b6340986015cb0cdc0.jpg
 
 
IMG20220227185250.thumb.jpg.462a860d7647de94013e2b1777d118e9.jpg
 
 
Całość wygląda w ten sposób:
IMG20220227185700.thumb.jpg.452255e328c4c6c301969cf4f51a0578.jpg
 
 
4 lutego pokazała się łodyszka. Na ten moment czyli 6.02.2022 roślinka ma około 3cm i prezentuje się następująco:
IMG20220306112158.thumb.jpg.ec0b6dcaa0b5d9a47542da8d6155d9c4.jpg
 
Przez ostatni tydzień podlewałem po około 50ml na dobę rano z 30 ml i 20ml przed wyłączeniem lamp. Temperatura w growboxie w dzień utrzymywała się od 22° do 27°, w nocy natomiast temperatura nie spadała poniżej 19°. Wilgotność w growboxie  była od 20% do 45%. By ją delikatnie podwyższyć nalewałem do 4 kubków wrzącej wody i kładłem koło podstawki. Ledy mają oczywiście cykl 18h/6h. Woda ma dokładnie 6.2pH i temperaturę pokojową. Lampa znajduje się około 40cm nad roślinką.
 
 
Jest to moja pierwsza uprawa, jeśli robię coś nie tak proszę dajcie mi znać, będę bardzo wdzięczny 😄
Będę starał się wrzucać raport co tydzień.
Pozdro!
 
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tylko chciałbym zapytać, może głupie pytanie, ale ta woda z morza to na pewno bezpieczny pomysł? W sensie sole morskie nie będą tu przeszkadzać?

Pozdrawiam i powodzenia
życzę 🖐️ z farcikiem


Wilgotność lepiej podnosi pryskanie czystą wodą po ścianach boxa i delikatnie na roślinę /ziemię. Ale to w miarę często trzeba powtarzać. Mały nawilżacz powietrza, na USB chociaż, też coś podwyższy rh.

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Jeśli chodzi o wodę z morza to wyczytałem to gdzieś na tym forum, ale zamierzam podlać nią tak za około trzy tygodnie, więc jeśli okazałaby się nie za dobrym pomysłem to nie podleje i tyle. Jeśli chodzi o wilgotność to też kombinowałem z papierowymi ręcznikami nasączonymi wodą, ale bardzo szybko wysychały. Wydaję mi się, że lepiej jak jest o te parę procent za mało wilgotności niż gdyby było jej za dużo bo wtedy mógłbym mieć problem z pleśnią. Poza tym na kubeczek na razie nakładam końcówkę od butelki, którą przedtem zanurzam w wodzie na domiar tego na razie z roślinką chyba wszystko w porządku, więc nie zamierzam kupować nawilżacza, chyba że pojawią się jakieś niedobory.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax dokładnie jak @Udyr
napisał. Pleśnią będziesz się przejmował jak będą kwiaty się formować. Teraz jest wskazana wyższa, ale sam leciałem bez nawilżaczy, dlatego proponuję Ci spryskiwać jak najczęściej, ściany boxa, trochę liści (jak będzie większa) tak żeby z ziemi bagienka nie zrobić. Sposób z kubeczkiem super, nie widzę na zdjęciu dobrze, ale musi mieć dostęp powietrza roślina, więc sporo dziurek w tym kubku zrób, albo denko odetnij, na pewno będzie lepszy klimat i powietrze 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @Udyr Dzisiaj spryskałem całego boxa, i faktycznie pomogło, dzięki wielkie mordo. A jeśli chodzi o kubeczek to roślinka ma duży dostęp powietrza. Teraz zamierzam ją podlewać co dwa dni troszkę większą ilością wody, co o tym sądzicie bo w tym tygodniu będę miał nie lada problem by zaglądać do niej codziennie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilna sprawa w nocy z niedzieli na poniedziałek nwm co się odjebalo nic nie dodawałem, nic nie kombinowałem tak jak zawsze delikatnie podlałem roślinkę i teraz patrzę i widzę że perlit na wierzchu kubeczka jest ZIELONY! Zauważyłem również jakieś dziwne zielone plamy po bokach kubka w którym znajduje się roślinka co to może być? Wilgotność nie przekracza 40%, na ten moment mam 30% wilgotności. Woda, którą podlewam roślinkę ma równe 6.20 pH. Co robić? Proszę o pilną pomoc! Co to w ogóle jest? Temperatura w grow od 21 do 27 stopni. Warto również dodać iż sama roślinka przez ta noc wyciągnęła się tak z 1cm.

16466662730947974723145226764052.jpg

1646666309735286744562515259303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam, kurwa ale przypomniała mi się jedną rzecz wydaje mi się że ważna mianowicie wczoraj jak spryskiwaczem boxa to użyłem butelki po płynie do szyb oczywiście przepukałem go wrzośca wodą i w miarę możliwości dokładnie wymysłem pamiętam że z dwa razy psiknąłem na roślinkę wodą z tej butelki, ale żeby tak od razu takie gówno wyszło bo nie minęły nawet 24h od tamtego momentu, jeśli chodzi o nawozy to nie dodawałem, używam ziemi Light-Mix od plagrona w której wydaje mi się że jest bardzo ubogi skład co robić? Nie przejmować się czy podejmować radykalne kroki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Łatwo mówić, pierwsze wyprawa i pierwsza adrenalina, pierwszy moment, gdzie mam wrażenie, że tracę kontrolę. Co robić szefie przesadzić, spróbować wypłukać ziemię wlewając z pół litra wody czy czekać cierpliwie i dać info jutro co i jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax tam chyba jakiś grzyb się pojawił, mokro jak jest cały czas to nie dziwne, przesadź do doniczki z nową ziemią i nie rób błota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi No dobra ale nie uszkodzę rośliny, bo ona wyszła z ziemi tak z 3/4 dni temu a jak bym zrobił coś z korzeniami to już nie będzie raczej co z niej zbierać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Andi Czyli co, dzisiaj jej nie ruszać i nie podlewać jutro też i jak problem nie zniknie, a roślina zatrzyma się w rozwoju to przesadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...