Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy ile masz towaru ja nigdy nie robiłem, ale wydaje mi się że powinieneś dodawać masła aż pokryje zioło, zawsze przy wypiekach można uzupełnić zwykłym masłem i smak lepszy wychodzi.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu Queen of cookies

@Ważniak tak, gotuję w wodzie najpierw żeby smak był jako taki, z 2h i n iezłe bajorko się robi w garnku xDD polecam potem przepłukać jeszcze przed wrzuceniem do masła

@Zielone krainy ja bym na 2 zrobiła ale jak będzie za mało objętościowo masła w garnku to 3 dodaj, wiadomo, że z 3 kostek będzie słabsze niż z 2. Pochwal się potem jak ci wyszło 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja dałem 100g tematu na 250g masła i zastąpiłem tym masełkiem całe masło z przepisu... no i pierwszy raz w życiu "zmiotło mnie z planszy" po 4 ciastkach i pierwszy raz miałem też kaca po THC na drugi dzień 🥴 

@konopny_janusz no coś ty, musi być masło! a ciastka są przepyszne bez kombinowania 🙂



przy okazji zapytam: ile można przechowywać takie ciastka bez wyraźnej utraty mocy? narobiłem ich chyba za dużo na moje potrzeby 😂

 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum ale mi chodziło o inny przepis, zrobić taką tabliczkę czekolady nafaszerowaną drobno zmielonym ziołem wcześniej pieczonym w piekarniku 100-110 stopniach przez pół godziny, co 10 minut obracając topki

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Ja całe masło z przepisu zastępuję konopnym czyli daję 100g, mąka jak w przepisie ewentualnie trochę do konsystencji potem dodać

zawsze możesz zrobić mniejsze ciastka i zobaczyć jak klepią 😛 

ja dzisiaj kręcę ciacha z suszem w środku żeby lepiej klepało, 1.9g AK i trochę zwaporyzowanego sortu dla wzmocnienia kapy, jestem strasznie ciakawa jak wyjdą tym bardziej, że moja tolerka na thc ostatnio jest porażająca i nie podoba mi się taki stan rzeczy biorąc pod uwagę kurczące się zapasy xD 

@bingobum Powiem ci tak, ja ostatnio znalazłam „klepacza” z pierwszej partii (tzn jakoś 6 mies po upieczeniu je znalazłam w woreczku) i poza smakiem zwietrzałego ciastka leżącego na stole to klepało porównywalnie a tamte partie naprawdę rozbrajały wszystkich

Btw po teście klepaczy na drugi dzień idąc już na 3 lekcję bo wcześniej wstać z łóżka nie umiałam szłam jeszcze upizgana także znam to xD boli fakt, że to masełko takie mocne nie wyszło ale mniej liści było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...