Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :3 

Nadszedł dzień kiedy nareszcie mam czas na  robienie masła więc i przepis wpadnie 

Potrzebujemy:

-garnek (w moim przypadku 8L, w takim najwygodniej mi wszystko zrobić)

- ok 4-5 kostek masła

-woda 

-odpady z uprawy (u mnie odpady z ostatniego growa oraz trochę liści z growa @fxxx1337 co się obstały) 

 

1. Na początku trzeba wygotować chlorofil z liści więc wszystko wrzuciłam do gara i zalał wodą. Wszystko po zagotowaniu przez godzinę się gotowało na wyższym niż średni ogień (moc 7 na kuchence indukcyjnej).

Przy gotowaniu warto pootwierać wszelkie okna w okolicy i odpalić okap jak macie. Zapach porównywalny do gotowania pokrzywy więc w miarę bez przypału ale głowa boli jak szalona

2. po godzinie wylewamy to bajorko powstałe z wygotowania i zostawiamy liście

3. w tym samym garnku rozpuszczamy masełko i dodajemy 2-4 szklanki wody a następnie wrzucamy liście. Taka mieszanka najlepiej jakby z 2h się gotowała na średnim/niskim ogniu. Przez 15 min gotowałam na mocy 7, po tym czasie przykryłam i zmniejszyłam na 5. Co jakieś 15min warto zamieszać i skontrolować czy nic złego się z tym nie dzieje. To wszystko gotowało się 2h

ostatnie 15 min ściàgnęłam przykrywkę żeby jak najbardziej woda odparowała

4. całość odstawiam żeby wystygło na ok 30min

5. przez sitko odlałam to co się dało, liście jak najbardziej odsączyłam. Najlepiej je po prostu wykręcić jak szmatę żeby oddały jak najwięcej masełka

6. odsączone już liście idą tam gdzie ich miejsce a masełko się chłodzi. Po całkowitym wystygnięciu idzie do lodówki żeby później odlać resztę wody

takie masełko polecam zamrozić. Zauważyłam, że w zamrażarce nabiera mocy (pierwsze partie poprzednich ciastek były słabsze od tych późniejszych a masełko takie samo)

ogólnie jak już mamy najważniejszy składnik to można robić ciasteczka ale przepis razem ze zdjęciami dodam jutro (masełko jescze nie gotowe a przepis muszę odnaleźć w czeluściach miliarda kopii zapasowych z poprzednich telefonów)

zdjęcie 1. Wygotowywanie chlorofilu

zdjęcie 2. Liście w maśle na początku

zdjęcie 3. Liście chwilę przed ściągnięciem z palnika

zdjęcia dodam jeszcze 😉 

dajcie już znać czy może prôbowaliście robić maselko i jakie wrażenia

741E78FB-3C10-4851-BA6D-EDAECCC0AEE5.jpeg

9DB385B7-9178-4434-AC5A-14F9ABEF1B96.jpeg

EA8429C1-784A-49A5-ABD7-79E08035EB78.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zapomniałam zrobić zdjęcia samego masła 😅 

masła wyszło na 7 porcji ciasteczek. Polecam poporcjować przed zamrożeniem bo ciężko taką skamielinę porcjować xD

Magiczne ciastka by queen of cookies 🍪

🍪składniki🍪

230g mąki

1/2 szklanki cukru bądź cukru pudru

1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

1/2 łyżeczki sody

100g masła

łyżka cukru wanilinowego

jajko

🍪przygotowanie🍪

wszystko wrzucamy do miski i zagniatamy jak uczyły nas tego nasze babcie. Masełko dobrze jakby było miękkie albo płynne.

jak ciasto jest już dobrze zagniecione to porcję ciasta (ok łyżki) kulkujemy i pomiędzy dłoniami rozgniatamy

mój tip: zamrożone masło wrzucałam do miseczki którą dawałam do piekarnika nagrzewającego się. Szybki sposób na rozmrożenie xD

🍪pieczenie🍪

ok 20 min (aż ciasteczka się zarumienią lekko) w temperaturze 150*C 

po tym czasie gotowe ciasteczka zostawiamy do wystygnięcia

20AB5664-6D96-4C88-B3B5-4699C91B0CED.jpeg

69C4F578-0602-4D84-B139-9B448514ECC3.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gotowe ciasteczka tak się prezentują 😛 

460EBCFD-78B4-4D72-A3F6-E184DE468567.jpeg

@zwiezak966 ostatnia partia jaką robiłam z poprzedniego masła to był mocarz, ogólnie z tamtego masła wszystkie ciastka to był czołg który wjeżdża w chatkę z drewna xD

wchodzi niepozornie, najlepiej jak wszyscy mówią, ze weszło na co ja, że to dopiero wchodzi xD wiele osób odpadlo po tamtych

dzisiaj będę te ciacha testować to dam znać jak wyszły bo jestem mega ciekawa tym bardziej, że liście w sumie z 6 odmian są

@Udyr już prędzej bym paczkomatem wysłała 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed szczerze mówiąc to wg mnie obojętnie. Pierwszym razem były świeże, teraz suszone. Ogólnie za pierwszym razem miałam liście z outdoora więc było więcej liści z thc i też tamto masło było 2 krotnie gotowane (więc moc inna)

w każdym razie, z suchych dało radę i wyszło kox także jak masz takie to czemu nie

tak samo dodałam te główne łodygi co mi zostały Chuj wie po co xD

ciasteczka weszły za mocno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20220302_133029.jpg

@Queen Of Cookies Co to takie białe jakby grzyb porzerał?

Ciasteczka wyglądają apetycznie, ale jak sobie pomyślę że tam jest THC to mnie zniechęca. Wolę przyjmować dopłucowo😁 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak wiesz, wszystko zależy czy chcesz szybkiej fazy czy jednak dobrej pizdy 😁 wapujesz czy klasycznie? Ja z odpadów zrobiłem masełko i bardzo przyjemnie jest zrobić sobie kakao ok 16/17 + 6/7g masełka i tak 19/20 zaczyna się zabawa 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Nie napisałem że nie próbowałem bo temat jest mi dobrze znany, ogólnie to lubię poczuć smoka podczas wdechu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@mirecki Paliłem z vapka dobre jest to szczególnie w Polsce  że nie czuć zapachu. 

Nawet z lufy nie lubię bo jedynie pierwszy mach to wspaniały smak ale kolejne już tracą a opalanie lufy nie powiem żeby mi się nie zdarzało ale ten smak to dno. 

Najlepszy jest blunt, ja palę tytoń więc jest mi to na rękę, ale myślałem o trzecim składniku, może szałwia byłaby dobra, kolega chińczyk dał mi trochę, wysyłał to do Chin, próbowałem ale tylko raz i jakoś mnie to nie przekonuje, teraz myślę że jeszcze raz bym spróbował ale nie mam natenczas dostępu do tego.     

@konopny_janusz Myślałem że to Królowa a to twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Brałem to pod uwagę mimo to wygląda na zbyt białe, albo to dobre ziele, zresztą ty wiesz lepiej to ty robiłeś zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...