Skocz do zawartości
Method1982

Prosze o pomoc Lampa Kind LED full spectrum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Jestem poczatkujący chciał bym zdobyc trochę informacji 
chce kupic ta lampe https://www.ledgrowshop.eu/kind-led/k3-series-l450-led-grow-light/
powiedzcie mi czy nada sie ona do boxa z szafy o wymiarach 180x80x50
i czy full spektrum nadaje sie do fazy wzrostu oraz kwitnienia 
co o tej lampie myślicie ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Rozumie ale mam mozliwość kupic uzywana lampe z rocznym przebiegiem za około 800 zł

i chodzi mi o to czy ta lampa bedzie dobra do tych wymiarow growboxa 

oraz mimo tego ze ta lampa ma full spectrum to czy dziewczyny beda rosły przy tej lampie ponieważ wyczytałem ze na pewno będa kwitły ale nie mam pojecia czy beda rosły

z góry sorki za takie głupie pytania ale dopiero bede zaczynał moja przygodę w trybie indoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr wiesz siedze za granica w Dani nie mam duzego wyboru.

a widze ze tu taka lampa jest dostepna i potrzebuje opini czy ona sie sprawdzi czy bedzie idealna czy bedzie za słaba 

bo myśle ze lampa sama w sobie jest dobra tylko nie wiem czy wszystko bedzie działać jak powinno czyli chodzi mi o wzrost i kwitnienie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr czyli mówisz ze nie ma co sie napalać na tą lampe no i fajnie.
to jeszcze poprosze cie jak możesz to wyślij mi kilka propozycji lamp ktore by sobie poradziły w tej powieszchni chodzi mi o to aby zamontowac jedna lampe ktora robiła by na prawde dobra robote o ktorą był bym spokojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr kolego a powiedz mi co sie stanie jesli zarzucę lampe ktora oswietla powierzchnie 2,5na3,5 metra do mniejszego pomieszczenia np 50cm na100cm 

@Udyr i jesli mozesz to wytlumacz mi o co chodzi z tymi pokretlami w lampie kiedy sie nimi steruje i dla czego. 

niektóre re lampy nie maja pokretel powiedz mi o co w tym wszystkim chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Method1982 pokrętła są do zmniejszania mocy światła. Niby są jakieś badania jaka ilość fotonów dziennie mają otrzymywać rośliny w danym momencie ich życia.

Naukowy bełkot, długo by pisać 🙂

Niektórzy używają dobrych mierników ppfd żeby ustawiać moc dokładniej.

Jak wrzucisz mocniejszą lampę z regulacją do mniejszego boxa to zwyczajnie nigdy nie będziesz musiał ustawiać jej na więcej niż 60%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  a prosil bym cie jeszcze drogi kolego tak z doswiadczenia i ze stazu odbytego na forum, podaj nazwy najlepszych lamp od tysiaca do 1500 zl jakie myslisz ze beda jedne z dobrych lamp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Method1982 Osobiscie nie mam zbyt wielkiej styczności z różnymi panelami. Doświadczenie zbieram patrząc co się dzieje u innych.

Mars hydro

Viparspectra

Jakies qb na lm301b/301h z Ali też są podobno ok, ale długo idą.

To są te z tańszych. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Zielone krainy dzieki chlopy za pomoc z lampa wybralem podpowiedz udyra czyli ms ts1000 planuje max dwie dziewczyny wiec mysle ze lampa powinna uciagnac. 

ale teraz pobieram wiedzy dotyczacej ph wody oraz ziemi, prosze chlopy w jaki najprostszy sposob utrzymac dobre ph czy musze kupowac mierniki ph do wody oraz gleby?? jak tak podeslijcie oczywiscie najtansze propozycje miernikow. oraz podpowiedzcie mi dobry sposob jak najprosciej sie z tym uporac. i czy beda mi potrzebne plyny do wzrostu ph lub do zbicia ph czy to jest konieczne? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Method1982 ja używam takiego badziewiaka najtańszego i daje radę. Tylko co jakiś czas kalibrować trzeba.

Płyn heliga zawsze jest spoko mieć. Dla świętego spokoju.

pH - napewno się przyda jesli używać chcesz odstanej kranówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Udyr czyli udyrowski mowisz tak kupic helige z miernikiem i tym bede mierzyl glebe a kupic dodatkowo miernik ph wody tak? podeslij ten twoj jaki masz bo to duzo tego jest😁

no mysle ze kranowka bedzie najblizej wiec jej chcial bym uzywac a co polecasz do wzrostu i obnizki ph? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...