Skocz do zawartości
Juras80

AutoBrooklyn Sunrise x3/Critical Auto CBD x1/Berry Ryder Auto x3/ Auto BioDiesel Mass x3/1200X1200X2000 Box

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, grolsch3 napisał:

Nie mają za wilgotno w glebie? Stąd może te liście

To odpada te materiałowe donice trudno przelać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 uwierz mi, że się da 😁 chodzi o korzenie czy mają czym oddychać. Po liściach oklapniętych to raczej jest coś nie tak z warunkami. Słaba albo za duża wilgotność, mało tlenu w powietrzu, przelane korzenie. Nie wiem.

Ten liść najbardziej mi pasuje do przelania korzeni,dlatego tak zapytałem. Ale u nich raczej nie masz co szukać deficytów. Jak już to bloków, jakiś składnik w nadwyżce blokuje przyswajanie drugiego, ale nadal twierdzę, że może coś być nie tak z korzeniami

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, grolsch3 napisał:

@Juras80 uwierz mi, że się da 😁 chodzi o korzenie czy mają czym oddychać. Po liściach oklapniętych to raczej jest coś nie tak z warunkami. Słaba albo za duża wilgotność, mało tlenu w powietrzu, przelane korzenie. Nie wiem.

Ten liść najbardziej mi pasuje do przelania korzeni,dlatego tak zapytałem. Ale u nich raczej nie masz co szukać deficytów. Jak już to bloków, jakiś składnik w nadwyżce blokuje przyswajanie drugiego, ale nadal twierdzę, że może coś być nie tak z korzeniami

Wczoraj po litrze dostały z heven i topmax 

bylo dobrze do rana a lałem bardzo powoli każda dostała po równo. Ogólnie bardzo uważam z tym laniem nauczony na własnych błędach. 3h temu dałem po 0,5 z Pk 0,25%dawki pełnej algamag i heven 2ml na litr. 
mysle ze i bez pk wyglądały by tak samo trochę ryzykowałem z tym ale jest spoko teraz woda z 2 razy i znów coś do papu. 
 

3BBC7CB6-7731-4E17-B538-963CDD0A2703.jpeg

65FE15A7-3538-4066-9B7B-B91A3325C393.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juras80 daj jej odpocząć dłużej od nawozów widać lekkie oznaki przenawożenia na ostatniej fotce te końcówki liści, w ogóle ciemne liście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja na takie donice wlewam litra co 4 dni, i też leje do podstawki w połowie interwału podlewania, więc powiedzmy co 4 dni dostają 1.5l wody, Ty wlewasz to mniej więcej co 2 dni. Korzenie potrzebują powietrza, a wszystkie problemy z rośliną właśnie się tam zaczynają, w ziemi. Nie może być sucha na wiór, ale nie może być stale mokrą, nie myl z wilgotną. Niestety cienka granica, ale do ziemi i tak nie ma nic lepszego niż airpot lub materiał. Ale ogólnie oprócz tych końcówek to fajnie się rozwijają, co Ty myślisz jak obserwujesz z bliska? Chyba auto ogólnie szybciej zawiązuje topy. Jak tak patrzę to szybko idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, grolsch3 napisał:

Ok, ale ja na takie donice wlewam litra co 4 dni, i też leje do podstawki w połowie interwału podlewania, więc powiedzmy co 4 dni dostają 1.5l wody, Ty wlewasz to mniej więcej co 2 dni. Korzenie potrzebują powietrza, a wszystkie problemy z rośliną właśnie się tam zaczynają, w ziemi. Nie może być sucha na wiór, ale nie może być stale mokrą, nie myl z wilgotną. Niestety cienka granica, ale do ziemi i tak nie ma nic lepszego niż airpot lub materiał. Ale ogólnie oprócz tych końcówek to fajnie się rozwijają, co Ty myślisz jak obserwujesz z bliska? Chyba auto ogólnie szybciej zawiązuje topy. Jak tak patrzę to szybko idzie

Myśle ,że za duża wilgotność tam panuje ściany ociekają. Chwilowo bez nawilżacza i conajmniej 2 -3 dni bez wody. 
Może tez być po trochę zła wentylacja. Czekam na lepszy wyciąg , robi 550m3h i już szukam klimatyzatora bo przy 20C w pomieszczeniu w boxsie panuje blisko 30c 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem czemu wyglądaj często marnie na 100% to wina zbyt słabego wyciągu jak na ten box. Wystarczy , ze namiot na 30min otworze to rośliny odżywają w ciągu dni tam zaglądam i jest Ok ale przez noc przy zamkniętym namiocie , zaczynaja się dusić  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna poszła do kosza trochę żal było ale nie mam warunków by trzymać. Szczęście w tym ze była to ta która miała przypadkowy topping 

DCDF425A-441D-402B-94F8-3211F8BD486B.jpeg

53548305-1010-4A07-9FAE-DD81A75734EB.jpeg

Reszta ładnie się prowadzi. Nawilżacz odłączony 

F8068F68-517A-47EE-97AA-C261703D0D75.jpeg

276ED471-0DC9-4201-AC0F-AC7AA5CAA592.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę marnie wyglądają. Zblokowały się na chwile plus dziś fryzjer. Zaobserwowałem dwa dziwne przebarwienie na liściach. Może ktoś by to rozpoznał? I koniecznie mała klima musi wlecieć. Max 18c musi w środku być. Inaczej temp w boxie do 30 podskakuje. 
gdzieś tak za 2 ty kupię Mars Hydro TSW 2000W jeśli chce myśleć o przyszłości. 
Po tej ścince dam 4 duże donice i  sezonowki.
Chyba się tez poświęcę i będę zawsze używał dużego plecaka do oprysków. 
delikatnie , często i nie dużo a pożytek duży. 
Ściąłem dziś krzaka jeszcze nie  warzyłam .W końcu mogę równo dziewczynki ustawić na miejscach 

Jak by ktoś wiedział co z tymi palmami na liściach , to proszę o komentarz. 

A7ADE249-8380-4650-99E6-E0A0CA9331CA.jpeg

3B1B6522-EA19-4B1C-9714-150DDF211DF9.jpeg

B2DFA0DC-5D12-41B8-8AA6-8D1FE6C2B5BD.jpeg

D5BBCC87-CEAB-448F-B8DB-72F7A6FA9C01.jpeg

500C9DEC-8787-4DDC-BF7B-2286B2C16D67.jpeg

D3E91A32-BDC2-4159-A67A-F3F5985D3F91.jpeg

0A51232C-7709-49A3-84A9-8529045AFCE0.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.**************/blog-jak-zapobiegac-i-wyrownywac-niedobory-skladnikow-odzywczych-u-roslin-cannabis--n88#cynk

Wiem, że nie wklejamy linków, ale @Tester  jak chcesz to po przeczytaniu @Juras80 może dać znać żeby go usnąć, tak było najszybciej. Azot blokuję fosfor, według mnie. To zdjęcie z żółtymi paskami to może być jakiś blok na mało znaczącym pierwiastku-mangan, molibden? Nie wiem, trudno znaleźć coś sensownego. Może cynk. Dużo trzeba szukać, żeby znaleźć, a mało mam czasu 😁 wrzucam co mam pod ręką. Na dole zdjęcie jaki składniki w nadmiarze blokuję przyswajanie drugiego. Screenshot_20220304_143134_com.instagram.android.thumb.jpg.5ab44203dee84d3b12411660de2bdd42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, grolsch3 napisał:

@Szym no dokładnie, ale coś z tych nawozów blokuję inne pierwiastki, stąd plamy. I to będzie chyba bardziej wapń. Coby to nie było to woda woda woda

będę tylko lał wodę dłuższy czas pytanie tylko czy z calmag activevera i bioheven ? 
czy tylko calmag lub inna kombinacja 

jak byś zrobił 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Brazil Munster napisał:

Dla bym sama wodę i obserwował

sytuacje. 
 

albo flush

Flash to przesada według mnie. Rośliny oczywiście widać ze są przekarmione ale tragedii nie ma. Idą w górę zdrowo wyglądają. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest raczej ostatecznością.  Lej sama wodę myśle ze z 2-3 razy i będzie git. Bo nadmiar azotu napewno tez spowalnia flo. 
 

ja tak zamulilem u siebie dwie sztuki i 3 praktycznie będą zaraz gotowe a pozostałe dwie dalej będą dochodzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...