Skocz do zawartości
ZielonyUzytkownik

Czy zawsze trzeba na początku otwierać słoiki?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pytanie jest następujące: czy jesli po ususzeniu do sloika umieścimy zbyt suchy materiał (<50% wilgotności bez umieszczenia packów bovedy) i jesli w koncu uda sie wyregulowac wilgotnosc tak aby byla 62 w sloiku, to czy wtedy jest potrzeba codziennego/tygodniowego otwierania sloika? Bo wg mnie tak na logike to niekoniecznie. W koncu otwieranie jest po to aby usunac nadmiar wilgotnosci, a jesli ja teraz mam ustabilizowane 62% (podwojne pakiety boveda), a zaczynalem z lekko przesuszonego materiału, to wydaje mi sie ze moge zostawic zamkniete  tak jak jest - tak dlugo dopóki widze 62% na higrometrze, dobrze mysle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyUzytkownik najlepiej to przez pierwszy tydzień obserwować jeśli nic się z nimi nie dzieje nie widać plechy to potem nie trzeba zaglądać zbytnio, dobrze wysuszone mają być i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Andi napisał:

@ZielonyUzytkownik najlepiej to przez pierwszy tydzień obserwować jeśli nic się z nimi nie dzieje nie widać plechy to potem nie trzeba zaglądać zbytnio, dobrze wysuszone mają być i tyle

Czy plecha ma prawo sie pojawic w stabilnych 62% wilgotności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

delikatnie tylko wspomnę, że dobrze przechowywane cygara w humidorze (w kontrolowanej wilgotności) mogą być przechowywane latami- nie zwalnia to jednak z konieczności wietrzenia ich raz na jakiś czas, bo inaczej "zatęchną" tzn. pogorszy się zapach

nie wiem czy jest tu analogia do zioła ale ja jestem zwolennikiem aby też dać mu "pooddychać" raz na jakiś czas 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...