Skocz do zawartości
Jezza

Uprawa z innej beczki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam nietypowe pytanie na to forum, jednak nie znam lepszych specjalistów od uprawy w namiotach, i jako nikt trafnie nie odpowiedział na zwykłych forach ogrodniczych, przyszedłem z prośbą o pomoc do was.

Chciałem zorganizować hodowlę pieczarki, jednak wynajem magazynów itp, jest zbyt drogi. Pracuje na cały etat, wieczorem lubię zajarać, nie chce ryzykować swojego obecnego życia i żucać się na głęboką wodę biorąc kredyty na biznes.

Wpadłem na pomysł, żeby chodować pieczarkę w namiotach, to sprzęt którym dysponuje

Namiot

https://www.ebay.co.uk/itm/164181388826?var=463812793003

Wentylacja + filtr

https://www.amazon.co.uk/dp/B06ZXWN3BG?ref_=pe_27063361_487360311_302_E_DDE_dt_1

https://www.amazon.co.uk/dp/B00MNJ4TO4/ref=pe_27063361_485629781_TE_item_image

 

Powinienem utrzymywać temperature 16-24 stopnie wa zależności od etapu grzyba,

myślałem że wentylacja będzie wystarczająca, jednak temperatura w pokoju ma duży wpływ na temperature namiotu.

Zwykle w namiocie są lampy, mój namiot powinien być ciemny, więc dołożyłem grzejniczek, ale mimo że włącza się na krótko, wentylacja nie daje rady tego unormować.

Zacząłem myśleć nad zwykłą klimatyzacją AC, ale czy taka hodowla czegokolwiek ma więksy sens?

Czy jeżeli ma sens, powinienem używać AC wybierając temperature, i rezygnować z wentylacji?

A może ktoś ma pomysł na jakieś konkretne użądzenia? (mogę zrobić zakupy na nowo)

Męczę się już z tym dość długo, a jeżeli nie wychoduje 2-3 pierwszych plonów i upewnie się że wszystko działa, nie ma sensu starać się o klienta, dlatego za pomoc w trafnych konsultacjach przewidziałem drobną nagrodę w postaci gift karty do sklepu który sobię wybierzecie, na kwotę niespodziankę, jednak za konsultacje nie będziecie zawiedzeni kwotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zajadam przepyszną zupe pieczarkową wyławiam pieczarki z tej zupki i jedząc je patrze na filmiki z uprawy pieczarek mniam

@Jezza  też ci polecam tak zrobić nie uprawiaj bo w sklepie jest duzo pieczarek kup sobie i zryj

Edytowane przez buka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buka Dziękuje za tę użyteczną radę, jednak to dalej nie jest odpowiedź na moje pytanie.

Nie chciałem robić zbyt długiego nudnego tematu, więc pomijałem fakt oglądaina tych filmików z upraw na youtube, jest tam dobry gość co w podobny sposób (w namiocie) hoduje różne rodzaje grzybów, ale robi on to w workach,

ja mam w planie skrzynki, i moja praca będzie wyglądała trochę inaczej co do trzymania wilgotności i temperatury, dodatkowo moje pytanie pomoże mi rozwinąć ''farmę'' na większą, zanim będę mógł wydzierżawić magazyn z prawdziwego zdażenia.

Więc jak nie masz nic na temat, to może wróć do pieczarkowej, szukam tu specjalisty a nie smakosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@buka  gościu się pyta wydaje mi się że poważnie a wy sobie jajka z niego robicie:)... To wiadome że pieczary sa w sklepie czasem na plebanii też. 

 

A co do pieczarek to nie znam się żeby pomóc poza tym pieczarki są ogólnie dostępne w sklepie przecież całkiem tanie poza tym kolodziejczak z agrouni mówił że produkcja żywności się nie opłaca 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szaman ziela  Jak chce uprawiać pieczarki, to niech idzie na forum z pieczarkami. Dziwna metoda wejść na forum o zupełnie innej tematyce i radzić się w sprawie uprawy pieczarek. To jakby hodował kury, a poszedł na forum z wężami i pytał, jak kury hodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  stary mój post wyżej był luźnym żartem nie myślałem że weźmie go ktoś na poważnie:) zwłaszcza że przytoczyłem wątek plebanii.

Lecz już na poważnie bez żartów zgadzam się:) to nie te miejsce do poszukiwań zaginionych pieczarek lub i nie zagonionych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...