Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

W tym roku chcielibyśmy postawić nasze pierwsze szklarnie 2x 7x30m  . Uprawa z pozwoleniami  , certyfikatami itp. 

Niebardzo wiem od czego zacząć,  wiem póki co tyle, co przeczytałam w książce " Jak uprawiać outdoor" .  Mam kilka pytań , mam nadzieję, że dobrze trafiłam i że znajdę tutaj fachową pomoc. 

1.Przede wszystkim, chciałabym dowiedzieć się jakie są polecane odmiany typowo pod szklarnię ,aby nie przekroczyły dopuszczalnej wartości THC (0,2) 

2. Gdzie szukać rynku zbytu ?

3. Kiedy zacząć? 

4.Jak powinna wyglądać gleba do doniczek, jej nawożenie , zanim posadzę w niej ziarna ?

5. No i z jaką firmą najlepiej współpracować, jeśli chodzi o nasiona certyfikowane?

Edytowane przez magdaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na stronie COBORU liste dopuszczonych odmian do uprawy w kraju z thc <0.2%, zacznij od tego.

Potem se wybierz w jaki segment chcesz uderzyc, olej, wlokno itp.  i odpowiednia odmiane ku temu sobie wybierz. Szklarnia to IMO wiecej klopotu niz pozytku przy takej uprawie.

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zacząć uprawę konopi z przeznaczeniem na kwiat . Myślałam o odmianie np. Tiborszalasi . W urzędzie, składając wniosek mam przedstawić certfikowany materiał genetyczny . Raczej to tyle , jeśli chodzi o ich wymagania - no chyba, że zostałam źle poinformowana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magdaa  mówiąc kolokwialnie szkoda PINIĘDZY inwestować w uprawę w której plon po zapaleniu nie klepnie, ale powodzenia. Konkurencja jest spora.

Odmiana może: Harlequin CBD - 00 SEEDS BANK?

z tym że THC w niej jest od 0,2 - 0,5 więc nie wiem

Ale możesz wcześniej zbiory zrobić i zmieścisz się w tym < 0,2

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@magdaa @fxxx1337 taa... Pierwsze co zrób to se papugę dobrego ogarnij, niestety w polszy wbija ci milicja z tymi śmiesznymi testami i co wykazuje test? Zawartość THC a nie określa stężenie, logiczne że nawet 0,2-0,3 na takim teście da wynik pozytywny, chłopaki z FF ostatnio mieli nalot i podobna sytuacja, brak doświadczenia w hodowli plus spora szansa na stratę plantacji. 😉 takie buty😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK jeżeli będą pozwolenia i certyfikaty to powiadamia się policję o czymś takim i nikt z niebieskich ci nie wbija oprócz zapowiedzianych wcześniej wizyt urzędniczych.

@magdaa zajrzyj na kombinat konopny, oni mają poradniki co gdzie i w jaki sposób jeśli chodzi o nasiona i pozwolenia, również mają swoje własne nasiona z pod CBD

4 godziny temu, konopny_janusz napisał:

@magdaa  mówiąc kolokwialnie szkoda PINIĘDZY inwestować w uprawę w której plon po zapaleniu nie klepnie

 

W marihuanie nie chodzi tylko o to by klepała, ma mnóstwo innych cudownych właściwości których w sobie posiada i zawsze warto aktualnie w nią inwestować a samo cbd bardzo dobrze łagodzi stres i poprawia samopoczucie lecz dużo ludzi nie lubi cbd bo nie klepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx zgoda. Wbij na stronkę FF na Fejsie, polsza jeszcze nie gotowa na takie tematy, cibidibi jest okej ale przy podobnym stężeniu THC, ale to raczej kwestia upodobań👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, onyx napisał:

@ArteK jeżeli będą pozwolenia i certyfikaty to powiadamia się policję o czymś takim i nikt z niebieskich ci nie wbija oprócz zapowiedzianych wcześniej wizyt urzędniczych.

@magdaa zajrzyj na kombinat konopny, oni mają poradniki co gdzie i w jaki sposób jeśli chodzi o nasiona i pozwolenia, również mają swoje własne nasiona z pod CBD

W marihuanie nie chodzi tylko o to by klepała, ma mnóstwo innych cudownych właściwości których w sobie posiada i zawsze warto aktualnie w nią inwestować a samo cbd bardzo dobrze łagodzi stres i poprawia samopoczucie lecz dużo ludzi nie lubi cbd bo nie klepie

@onyx Bardzo dziękuję 😊 niestety jeśli chodzi o uprawę szklarniową, nie są w stanie zbyt wiele pomóc - pytałam . Aczkolwiek fakt - ogrom informacji tam mają , jednak chciałabym w 100% się przyłożyć i jakoś profesjonalnie do tego podejść , stąd mój pomysł na założenie tego wątku , ponieważ nigdzie nie mogłam znaleźć porad w tej konkretnej kwestii . Może jeszcze znajdzie się jakaś dusza , która będzie mogła podzielić się swoimi doświadczeniami . Pozdrawiam 😊 

Edytowane przez magdaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...