Skocz do zawartości
Regzaaa

2x Hulkberry Auto | LED x4 18w [30x50]

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano,

2 automaty mało miejsca i nowicjusz, zobaczymy co z tego wyjdzie. 😃

  •  2x Hulkberry Automatic od RQS 

 

  • Box Homemade 30x50x120 z Płyty hdf oklejony folią Mylar Diamond

 

  • Lampy 4x Żarowka LED na E27 18W bez kloszy 

 

  • Wentylator 100mm, wyciągający wloty pasywne, + Mieszający 120mm 12v

 

  • Nawilżacz za 20zł z alle, grzałka 20w

 

  • Doniczki 9L 23x23x24

 

  • Ziemia Biobizz Light-mix

 

  • Nawozy Bio-grow, Bio-bloom, Top-max od Biobizz, ph minus

 

  • Co do treningów to jeszcze zobaczymy jak będzie to wyglądać, LST może topping...

 

  • Wszystko po taniości zobaczymy co i jak

 

 

Dzień 0-2 

273533315_951410425746446_5113094946194349642_n.jpg.3e9bf713e328350c207edaba936c0ef1.jpg

 

Kiełki 2dni w ręczniku pod folią, na routerze.

3/3 wyszły więc najdłuższe do ziemii, jeden do kosza. 

 

 

273726067_280959484134887_2644064165430978664_n.jpg.dbd2763591e9980039abc6bd482e702e.jpg

Pierwszy dzień w ziemi, Lampy(wyżej niż na zdjęciu) 40cm od ziemi. Temperatura 23-26st. Wilgotność 65-80%, 0 nawozów sam Lightmix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz im jeszcze świecić, włącz dopiero jak się pokażą. I obawiam się że masz o wiele za słabe oświetlenie, będą koszykarki a box ma tylko 120, będzie ciężko. Planujesz używać filtra weglowego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MRX Nie widziałeś jakie cuda ludzie robią na żyrandoledzie. W tym przypadku dodanie żarówek w miarę potrzeb nie jest żadnym problemem 🙂

0.15m2 nie potrzebują aż tyle. 

Minimalnie: 4500 Lumenów

Srednio: 6000 Lumenów

Optymalnie: 7500 Lumenów

Poza tym te żarówki można trzymać i 20 cm nad jak podrosną, da się blokować wyciąganie światłem.

Średnia wynikowa w punkt 🙂

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MRX  według kalkulatora potrzeba 7,5klum ja mam 10k, chłopaki mi tutaj doradzali nie chciałem przepłacać dlatego z tym zacząłem. Co do światła to muszę tak, za niska temperatura bez lamp. 120 wiem że za nisko @Udyr mnie przestrzegał ale okazało się że nie ma tyle miejsca na spocie żeby 140 zmieścić. Filtr napewno się pojawi ale dopiero przed kwitnieniem.

 

I ten automat podobno mega wysoki nie rośnie ://

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa przy prawidłowym wzroście możesz się lekko zdziwić jak turbi jeden plant na wegu, lepiej mieć w filtr pod ręką niż bić się z myślami czy likwidować grow, niech rosną💪

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa to zasiadam w pierwszym rzędzie i będę śledził na bieżąco. 

@Udyr zabawy na aż tak małej powierzchni i z tak skromnym światłem jeszcze nie widziałem. 

Zapowiada się ciekawa uprawa. 🙂🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy roślina wyrośnie wysoką czy niska zależy od tego jak ją prowadzisz, automaty mają ten minus że tak naprawdę nie masz wpływu na to kiedy zakwitnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK mam Filtr od Croco Filters Flat, narazie nic nie zmieniałem jeżeli chodzi o kiełkowanie z wentylacją dlatego go nie zakładałem. Musiałem przykryć część wylotu bo szybko wilgotość spadała. W sumie mogłem go założyć rzeczywiście zamiast zalepiać może by było lepiej. Ale dzięki za porady, napewno mega się przydadzą 

Ad.2 Jak myślisz przy tym metrażu LST będzie potrzebne? Jestem kompletnym laikiem, kupiłem ten drucik gumowy ale jak tak myślę o tym wszystkim że można złamać lodygę to aż mnie zimny pot zalewa. A jak to jest z toppingiem na automacie, duży stres to rozjedzie się z czasem kwitnięcia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa to że nie założyłeś filtra na tym etapie to spoko bo zbyt duża wilgotność zniszczy filtr, trening LST jak najbardziej jest wskazany, polecam ogarnąć sztywny i w miarę gruby drut bo każde podwiązanie musi być sztywne i musi utrzymać roślinę w stałej pozycji. Jak zaczynasz przygodę z grow topping na razie odpość, złapiesz trochę praktycznej wiedzy jak to sobie rośnie i co z czym się je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa Tak jest dobrze opisane.To w sumie nie jest trudne.Zwróć uwagę, że Twoje rośliny to szybko kwitnąca odmiana.

Edytowane przez Lasir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy oglądałem co nieco u "popularnego" polskiego youtubera z USA 😶, ale nic dokładnie nie opisał, jak to wygląda? W jakim okresie roślinki pozaginać? Przed podlaniem? W jakim miejscu? ;-;

@Lasir Szybko rosnące, tak. A co to zmienia jeżeli chodzi o LST? Tak jak mówię kompletny laik 😢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr B2, w sumie nie pomyślałem żeby coś pooglądać. Dzisiaj zrobię sobie sesję z czytania i oglądania, dzięki chłopaki za pomoc mega się przyda. Widzimy się jak coś wyjdzie z ziemi, albo jak będę miał jakieś pytanie. 😁🤚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa Szybko kwitnące czyli masz ograniczony czas.Po toppingu mogą nie zdążyć się pozbierać, więc zostaje lst.

Gniesz na suchej ziemii gdy roślina ma 3 lub 4 piętra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...