Skocz do zawartości
początkujący

Niskie ph gleby na spocie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie bo dzisiaj badalem płynem helliga glebę i wyszło między 4 - 5 ph i dolomit sobie poradzi z odkwaszeniem czy już lepiej wapno zapodac? A niżej fotki płynu helliga

GridArt_20220207_173200916.jpg

GridArt_20220207_173256328.jpg

IMG_20220207_165418.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący pod te krzaki to tylko dolomit. Wapno bym odpuścił. Koledzy dobrze Ci podpowiadają. Stosowałem w takiej samej glebie jak Ty masz na miejscówie dolomit i żadnych problemów związanych z ph nie miałem. Spora zawartość magnezu też jest na plus. Co 2 tyg garść pod krzaka, lekko poruszać glebę żeby wszedł ciut głębiej. I podlej porządnie. A teraz przed sezonem, im szybciej go tam dasz tym lepiej. Według tabelki z worka. Pozdro 

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki mordy dodam dolomitu niedługo bo teraz inna robotę robiłem na spocie jesczcze mam pytanie wiecie może czy na wymiar 6na6m spota wystarczy 20 kg dolomitu? I na jaką głębokość mniej więcej przekopać z dolomitem pół sztycha czy cała 

IMG_20220215_142822.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący wygląda na dobry spocik. Robota widzę pełną parą 🙂 nie wiem czy starczy, trudno mi się odnieść, ale powinno (na oko i słowo honoru). Dałbym na pół, a po zasypaniu rozrzucił na górę, aby ten z wierzchniej warstwy dłużej się wchłaniał. Pamiętaj, że na sezon też będziesz potrzebował worek, przy takim ph warto mieć i sypnac przynajmniej raz w miesiącu pod krzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 no roboty było ale najgorsze już za mną teraz się tylko ziemia zaopiekować, zrobię tak jak napisałeś dzięki ziomek a dolomitu wezmę więcej przecież się nie zmarnuje 

A koński obornik w granulacie dać za miesiąc jak dolomit z ziemia się przegryzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...