Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Early Thai Skunk - Big seedbank, LSD - Dutch Genetics

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna uprawa i nowe pomysły do sprawdzenia. Również nowy zestaw. 

Namiot: 50x50x130; lampa led z chińskiego marketu-regulacja mocy i pobór z gniazdka maks 100w; wentylacja oparta o wentylatory pc bez filtra (wyciągający z regulacją do 100cfm).

Rośliny x2 Early Thai Skunk-hybrydy, głównie sativa(pierwszy raz mam takie geny na pokładzie). 

Donice materiałowe 12L.

Trening na pewno cięcia, pierwsze będę starał się fim, później pseudo lst na odrostach i kolejne cięcie może na dwa szczyty, a może zostanę przy 1 cięciu. 

Światło 18/6 a na flo 12/12 może spróbuje patentu na indukcję 11/13 lub 10/14, podobno lepiej reagują sativy na taką zmianę fotoperiodu. 

Najwięcej potestuje jednak z nawożeniem. Stworzyłem swoją mieszankę, coś na zasadzie allmix. Podstawą jest ziemia biobizz lightmix, w takiej kiełkowałem, chce je przetrzymać do naprawdę dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego w tych doniczkach startowych. Dopiero później przesiadka do docelowych z autorskim mixem. W nim wspomniany lightmix 8l, wermikompost 3l, delikatnie dodany astvit, black pellets guanokalong, mączka bazaltowa. Na flo dwa razy od 2 tyg guanokalong palm tree ash. Herbatka albo coś w tym stylu. Jak najmniej npk płynnego. Tu raczej stymulatory z biobizz - algamic, heaven, aloe vera, top max. Jeśli będzie trzeba z npk coś płynnego to będę pisał w relacji, będą to do n fishmix, a do pk biobloom i biobloombastic od atami. 

IMG_20220204_223623.jpg

IMG_20220204_223611.jpg

IMG_20220205_100316_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzenie to jeszcze nie to co oczekuje przed przejściem na 12l dlatego poszło cięcie, żeby nie tracić czasu i sprawdzać jak to rośnie dalej. W 1 poście pojawił się mały błąd, w nazwie, sprostuje gwoli ścisłości. Nie aloe a acti vera 😂 po cięciu lekko naniosłem na kilka minut ten specyfik po czym dostały oprysk z mieszanki pokrzywy, acti very i astvitu płynnego. Nie dopisałem, że w kolekcjonerskim posiadaniu mam również z biobizz calmag i power roots. 

Przyrost mnie satysfakcjonuje, najczęściej idą opryski, głównie wodą, ale czasami dodam pokrzywy, acti vere, power roots, astvit, ewentualnie algamic. 

Warunki w dzień to 23-26°, a noc mam tak od 17 do 20°. Lampa cały czas na 70cm i 40% mocy. 

Jeśli cięcia wyjdą na 2 to będzie kolejne, jak poszedł fim to się zastanowię czy dalej będę ciachał. Pozdrawiam 

IMG_20220211_104435.jpg

IMG_20220211_104503.jpg

IMG_20220211_104720.jpg

IMG_20220211_104726.jpg

I zdjęcie bez lamp 

IMG_20220211_104040.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Udyr napisał:

@grolsch3 fajne łopaty rosną 😄 będą liście jak dłoń ? Pewnie tak 🙂

No na wiosnę będę miał czym przekopać ogórek 😂 w tej większej, pierwsze pięciolistne są jak dłoń, ale najważniejsze żeby rosły zdrowo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosną swoim tempem, które mnie osobiście satysfakcjonuje.

Starsza miała w międzyczasie kolejne cięcie, jak na moje oko może trafiłem i wyjdzie 6 szczytów, 2 boczne i 4 z łodygi, nie zapeszam, obejrzymy. Młodsza pierwsze lst. Myślę, że maks 3 tyg i przełączam. Będę się starał wyrównać je przed przełączeniem wiązaniami. 

Podlane astvit, na oko i sporo. Root Juice 3ml/1.5l i heaven 3ml/1.5 - poszła butelka na dwie donice, prawie po równo :)

Lampa od początku na tych samych parametrach. 

Dodatkowo, poza relacją, siedzi w boxie lsd cięta v2. Nie wiem gdzie jeszcze będzie, ale nie chowałem jej specjalnie przed opinią publiczną. Sprawdzałem czy gotowa do przejścia na większą doniczkę, jeszcze poczekam, ale w wermikomposcie miało nie być jajec (producent tak zapewnia 😂) ale chyba były, kto spostrzegawczy to zauważy 😉 kolego @Ważniak  karmisz je jakoś specjalnie u siebie (resztki owoców /warzyw w glebę) czy coś innego? Widziałem tylko u Ciebie uprawę tutaj tego typu. Podpowiedz proszę jak możesz, bo wiedzę na temat będę dopiero zgłębiał. Miało być w późniejszych uprawach, ale trzeba szybciej 😉 pozdrowienia dla wszystkich ✌️

IMG_20220224_201802.jpg

IMG_20220224_203354.jpg

IMG_20220224_205158.jpg

IMG_20220224_202348.jpg

IMG_20220224_202342.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Miałem tylko trzy w donicach, ale resztę osobno w pojemnikach ze zużytą ziemią, coś tam zakopywałem jakieś ogryzki z jabłek, niewiele. Więcej było liści i łodyg ze ściętych roślin, ale robaki uciekały i usychały jakby im ganja nie smakowała, może im ta bania się nie podobała. Ale one nie potrzebują dokarmiania jak w ziemi znajduje się  materia organiczna, a w kupowanej ziemi zwykle jest jej ponad 30%. Chyba że stawiasz na rozmnażanie to jak najbardziej owoce warzywa i karton( celuloza ) jest potrzebna. Tak czy inaczej do ziemi dodawałem takie rzeczy jak Kelp Meal, Alfalfa Meal, Krill Meal, Fish Meal itp. ( organiczne dodatki do żywe ziemi). Cover crop czyli inne rośliny w donicy też działają na plus a nie jakby się można było spodziewać że zabierają składniki odżywcze głównej roślinie. No i mikoryza ale widzę że stosujesz, z tym że z Marihuaną współpracuje tylko jeden rodzaj tego grzyba z tego co usłyszałem na wykładzie Amerykańskiego profesora zajmującego się  uprawa naszych roślin.      

 Zresztą zmieniło się moje zdanie co do nawożenia. Obecnie nie palę, nie uprawiam, jestem w Polsce. Ale moim zdaniem roślina nie może pokazywać braków składników w ziemi która ma tych składników ponad 20 razy więcej niż ziemia na polu na którym rośliny rosną bez większych problemów, więc musi to być, rozbalansowanie składników mineralnych lub nadmiar któregoś. Rośliny dużo lepiej rosły mi w ziemi która przeszła już jeden cykl, co wskazywało  by na nadmiar nawozów w kupowanych ziemiach.         

 

Edytowane przez Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak super, dzięki wielkie za wiadomość. Chyba wiem o jakim profesorze mowa.
No co do mikoryzy to cały czas się człowiek uczy 🙂 w sumie wrzuciłem bo miałem, ale i guanokalong black i astivt podobno posiadają, tak że nie trzeba nawozić. Co do roślin okrywowych, które wspomagają i wiążą np azot lepiej przyswajalny itp itd coś już tam wiem.
Kiedyś może spróbuje. Co do ziemi, pełna zgoda, dlatego sporo wrzuciłem wermikompostu. Ale strasznie absorbuje wodę, łatwo można przelać.

Jak wrócisz kiedyś do uprawy to wrzucaj zdjęcia chociaż, fajnie popatrzeć i podpytać jak coś o tipy. W końcu życie to ciągła nauka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Miałem ponad 25% wermikompostu i rzeczywiście rośliny pokazywały mi problemy z drenażem, musiałem co chwilę korygować ilość wody do podlewania. Teraz jakbym wrócił do uprawy to nie sadziłbym już w doniczkach, albo położyłbym doniczki na warstwie ziemi żeby korzeń mógł wejść w ziemię na spodzie, w końcu im więcej ziemi tym większa bryła korzeniowa co zwiększa dostępność składników odżywczych, poza tym korzenie stale się rozwijają i właśnie te nowe odrosty mają większą chłonność składników odżywczych. Mam duże doświadczenie z uprawą i jakby to powiedzieć czerpię przyjemność z dzielenia się tą wiedzą. Mam również mnóstwo zdjęć których tu jeszcze nie pokazywałem.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu raz podlane wodą, starsza 1.5l, młodsza litr. Wermikopost mniej więcej to 25% mieszanki, nigdy więcej tak dużo. Ogólnie podoba mi się rozwój starszej na tej mieszance, ale maks 10% wermikopostu w kolejnych uprawach. Zdjęcia liści to przelanie, nie wiem co się dzieje z korzeniami, to wszystko z tej młodszej. Widać, że słabiej się rozwija. Mam nadzieję, że to ostatnia uprawa z jakimiś większymi problemami. Na pewno wiem, że zostaje już przy tym sposobie. Tylko delikatnie zmienię proporcje. 

Były cięcia i podwiązywania. W sumie na starszej praktycznie każdy szczyt poszedł. Po niedzieli będzie zmiana foto periodu na 11/13, po tygodniu zmieniam na 12/12. Ale to wszystko w kolejnych upach. 

Pozdro 

IMG_20220304_220313.jpg

IMG_20220304_220145.jpg

IMG_20220304_220239.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień indukcji 11/13. Za 5 dni zmieniam na 12/12. Przed przełączeniem rozmieszałem po 'kobiecej' garści dolomitu z glebą z wierzchu growbaga. Podlane 1.5l na starszą i 1l na młodszą z bogatą mieszanką fitohormonów - 2ml/l algamic, 2ml/l activera, dużo i na oko astvit w płynie i pokrzywa. 

IMG_20220313_131700.jpg

Dorzucam zdjęcie z innego domku lsd. Wrzucałem kiedyś zdjęcie z bryłą gdzie pojawiła się jedna z dżdżownic z dodanego wermikopostu. Po wejściu we flo, czyli za około 10 dni, trafi do tych dwóch krzaków na flo-swoją indukcję żeby być dokładnym i do końca zostanie z tymi thai skunkami. A wrzucam dlatego, żeby trochę się pochwalić. Wpadłem na pomysł wykorzystania keramzytu, we wszystkich używanych podstawkach tak mam, ale ze względu na brak pod ręką growbaga 12l żyje w 8l. To też trochę doświadczenie czy da radę dość spory weg, ponad 30 dni, przeżyć w dobrej formie. Zawsze to więcej miejsca na odżywki z ziemi, bo keramzyt jest poza doniczka. Od tego grow zacząłem wlewać do podstawki wodę i odżywki, żeby korzenie szukały bardziej wody. Nie zdawałem sobie sprawy, że mogą być tak mocne, super wiedzieć że są zdrowe, że przebiją się przez materiał. Druga sprawa, z racji tego że jest później wysiana, poprawiłem swój błąd i nie wsypałem już tyle wermikompostu, ziemia szybciej przesych, roślina rośnie szybciej niż thai skunki, więc tylko mnie to upewnia w przekonaniu że tradycyjnie chciałem za dobrze i thai mają na bogato wszystkiego. IMG_20220313_132051.thumb.jpg.744ee097e91fc5b98c23d258ec9a5dd7.jpg

IMG_20220313_131934.jpg

Zapomniałem dopisać, thai mają lampę na 60%, nie chce żeby az za bardzo się wyciągnęły przy 11h dnia 🖐️

IMG_20220313_131908.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...