Jump to content

Recommended Posts

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez naukowców z Oregon University niektóre związki zawarte w roślinach konopi mogą skutecznie zapobiegać zakażeniu koronawirusem. Wyniki badań opublikowane zostały na początku tego tygodnia na łamach Journal of Natural Products.

Badanie przeprowadził Richard van Breemen – badacz z Oregon State’s Global Hemp Innovation Center w College of Pharmacy i Linus Pauling Institute, we współpracy z naukowcami z Oregon Health & Science University. Van Breeman powiedział, że badane kannabinoidy są powszechne i łatwo dostępne.

Naukowcy odkryli, że dwa kwasy kannabinoidowe powszechnie występujące w odmianach konopi kwas kannabigerolowy lub CBGA i kwas kannabidiolowy, znany również jako CBDA, mogą wiązać się z białkiem kolczastym SARS-CoV-2, wirusa wywołującego Covid-19 .

Wiążąc się z białkiem kolczastym, związki te mogą zapobiegać przedostawaniu się wirusa do komórek i powodowaniu infekcji, potencjalnie oferując nowe sposoby zapobiegania i leczenia choroby.

Źródło: https://www.forbes.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

@konopny_janusz
Tak jak ze wszystkim, dlatego korporacje rządzą bo mają mass media 😉

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niedawno zbadano CBDA i CBGA pod kątem ich potencjału zapobiegania infekcji SARS-CoV-2, wirusem odpowiedzialnym za COVID-19. W badaniu Oregon State University Study z 2022 r. stwierdzono, że kwasy kannabinoidowe wiążą się z białkami kolczastymi wirusa, które są wykorzystywane do uzyskania dostępu do komórki gospodarza lub komórki ludzkiej.

Dalsza analiza wykazała, że nie tylko wiążą się one z białkami kolczastymi, ale mogą również zmniejszać infekcje lub nasilenie infekcji. Wykazano to, pobierając ludzkie komórki zakażone wirusem i inkubując je z CBDA lub CBGA. Po 24 godzinach wirus nie był wykrywalny.

Chociaż w badaniu wykorzystano ludzkie komórki, był to tylko eksperyment przeprowadzony na komórkach w laboratorium, a nie na ludziach. I chociaż niektórzy mają nadzieję na potencjał CBGA, większość ekspertów nie jest jeszcze przekonana o kannabinoidach jako zapobieganiu lub leczeniu infekcji COVID.

W wywiadzie dla Cannabis Tech dr Dustin Sulak omówił stosowanie konopi indyjskich w leczeniu objawów infekcji COVID, a także spostrzeżenia dotyczące badania Oregon. Zauważył: „Dane z badania nie są tak naprawdę gotowe do przetłumaczenia na klinikę”. Zaczął jednak zauważać, że jego pacjenci odnoszą korzyści ze stosowania kwasów kannabinoidowych do leczenia bólów ciała i bólów głowy związanych z infekcjami COVID i ogólnie czuli, że ich objawy były łagodniejsze. To skłoniło go do polecania kwasów swoim pacjentom cierpiącym na COVID, a także do wspomnienia, że istnieją bardzo wczesne badania wskazujące, że mogą one pomóc w procesie chorobowym.

„Ale jest zbyt wcześnie, aby to wiedzieć i wiedzieć, czy możemy osiągnąć dawki, które są istotne dla tych wyników” – dodał Sulak. Oznacza to, że możliwe jest, że ilość CBDA i CBGA potrzebna do zapobiegania infekcji jest nieosiągalna w ludzkich dawkach. Potrzebne są dalsze badania przedkliniczne z udziałem kultur komórkowych i modeli zwierzęcych, jeszcze zanim będą mogły mieć miejsce badania kliniczne na ludziach w celu potwierdzenia wpływu kwasów kannabinoidowych na zakażenie COVID.

Gdzie można kupić CBGA?
Dzięki ustawie rolnej z 2018 r. produkcja i sprzedaż produktów z konopi jest obecnie powszechna w wielu stanach. Kiedy konopie są zbierane wcześniej niż normalnie, dają wyższy procent CBGA w stanie surowym. Jednak wiele nowoczesnych produktów CBG dostępnych obecnie jest w rzeczywistości pozyskiwanych z nowo wyhodowanych odmian konopi, które nie mają enzymów do konwersji CBGA w inne kannabinoidy.

Produkty zawierające CBGA są dostępne w wielu formach i są szczególnie popularne jako produkty doustne, w tym kapsułki CBGA i nalewki CBGA. Artykuły spożywcze CBGA są trudniejsze do zdobycia, ale dostępnych jest kilka żelków CBGA, w zależności od odwiedzanego rynku. Istnieje możliwość waporyzacji CBGA, ale większość produktów dostępnych obecnie na rynku to dekarboksylowane waporyzatory CBG.

Większość z tych produktów wymaga metod ekstrakcji na zimno, aby zachować kwasy kannabinoidowe i zapobiec dekarboksylacji, w przeciwnym razie stałyby się produktami CBG. Mając to na uwadze, gdy hasz z kwiatów lub bąbelków jest prasowany pod wysokim ciśnieniem i w niskiej temperaturze (tzw. na prasie do kalafonii), żywice z kwiatu są ekstrahowane do kalafonii, większość CBGA może zostać zachowana, tworząc nadający się do palenia, dab -dobra forma lub nawet produkt jadalny, który jest bogaty w CBGA. 10

Chociaż produkty CBGA są dość powszechne w lokalnych przychodniach z konopi, znalezienie ich w aptekach dla dorosłych i przychodniach z medyczną marihuaną może być trudniejsze. Wynika to w dużej mierze z popularności THC, ale często można znaleźć produkty zawierające pewną ilość CBGA i CBG, ponieważ prawie każda roślina konopi może je wytwarzać.

Odmiany tradycyjnie bogate w CBGA to White, Sour G CBG i inne. Pamiętaj, aby zawsze sprawdzać wyniki testów, aby potwierdzić profil kannabinoidów w produktach, abyś mógł lepiej zrozumieć, ile spożywasz, i zidentyfikować, które kannabinoidy w jakich dawkach dają pożądany efekt.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Szwagrom

@Cali_Bastard Wiesz co coś w tym prawdy jest, ja jak jaralem to byłem odporny jak stonka amerykańska, a był przypadek że u mnie też chorowali na covida przynajmniej tak wyszło na badaniach zleconych przez sanepid, i wynik był dodatni więc mieliśmy kwarantannę dziwne jest to że jaralem w tym okresie non stop i nie doszło u mnie do zakażenia więc no nie wiem może coś w tym odrobinę prawdy jest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...