Skocz do zawartości
Wojmax

Growbox 40x40x140 Jaka wentylacja?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, robię sowiego pierwszego growboxa wybrałem już samego boxa:

https://ajzu.pl/pl/herbgarden/3421-growbox-namiot-uprawowy-herbgarden-40x40x120.html?gclid=CjwKCAiA3L6PBhBvEiwAINlJ9GlljM-dUkduZOAE1ETQ4He6csh2hOLTRILVmgPQqTMpMraa7ShtUBoCH6IQAvD_BwE

I lampę:

https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w

Teraz muszę jeszcze wybrać wentylację, ale kompletnie nie wiem jaką. Był bym dozgonnie wdzięczny za jakieś propozycje.

Ps. Jeśli to ważne to zamierzam hodować OG Kush x Gorilla Glue x Auto Blueberry i jeśli według was źle dobrałem growboxa lub lampę to proszę dajcie mi znać z góry dzięki za pomoc! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szefie!

Masz jakiś konkretny model, który mógłbym użyć?

A pozatym co myślisz o lampie i growboxie, nada się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Wojmax ja kupiłem zwykły jakiś w bricomarche wentylator 100 m3/h. Coś takiego 

euro_600_600.jpg.74dfef5be935a89a0b74e943618123bd.jpg

A co do boxa i lampy no to będzie w sam raz tylko 3 rośliny to trochę dużo na ten metraż. Ja bym jedną tam postawił i zrobił trening lst i topping.

Periodyki czy automaty chcesz sadzić? 

Bo przy jednej napisałeś że auto a tamte dwie? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mleczyk A faktycznie, pomyliłem się. Zamierzam hodować Auto Glueberry OG jedną sadzonkę. I teraz jeśli chodzi o cały sprzęt do wentylacji np.filtr węglowy czy coś jeszcze to macie jakieś propozycje bo szczerze się na tym nie znam i potrzebuję pomocy w tej sprawie. 

Ps. Czy mam kupić dwa takie wentylatory na dolne wejście i górne? (Sorry za takie pytanie ale nie jestem pewien, bo będę robił to pierwszy raz, a nie chciałbym coś zjebać na samym początku.) I nie wiem niestety co to znaczy "trening lst i topping". Sorry nowy jestem 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Wojmax po pierwsze dla Twojego dobra poczytaj więcej treści na forum, pooglądaj fotorelację innych użytkowników ponieważ w trakcie uprawy jeszcze wiele rzeczy Cię zaskoczy jeżeli teoretycznie się wgl nie przygotujesz. Zacznij sobie od zakładki początkujący i zacznij od kiełkowania zeby nie zjebać już na początku potem poczytaj jeszcze inne tematy i dopiero potem wystartuj samemu i załóż na forum swoją fotorelację. 

Jak się przygotujesz to zaoszczędzisz sobie sporo nerwów i czasu, uwierz. 

Tereningi nie są konieczne, mają na celu zwiększyć ilość plonu. 

Jak jesteś początkujący to ja bym Ci polecił nie sądzić automata tylko periodyka. Ponieważ jak coś Ci pójdzie nie tak bedzissz miał czas na poprawionie się a przy auto co Ci urośnie a ciągu 3-4 tygodni no to taki Ci zakwitnie nawet jak będzie po tym czasie karłem z którego zbierzesz na koniec 5 gram. 

Serio na wszystko jest odpowiedź i do wszystkiego są zakładaki, np. Wentylacja. 

Wlot zrobić pasywny a filtr węglowy umieść przed wyciągiem i musi mieć półtora razy większą wydajność od wentylatora czyli jak masz 100 m3/h went to filtr minimum 150 m3/h

Pozdro

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mleczyk @mleczyk @mleczyk @mleczyk 

Masz rację, poczytam więcej na ten temat, przejrzę fotoleracje i się trochę doedukuje. Nie ma co się śpieszyć. Chciałbym zacząć hodowlę 7 lutego, więc mam około 2 tygodni na zgłębienie tematu. Dobry masz pomysł z własną fotorelacją, myślę że jest tu na tyle dobre community, że w razie czego ktoś by mi pomógł albo zauważył by coś, co ja przeoczyłem. Dam znać na forum jak będę zaczynał z projektem.

Wracając do odmiany, którą chce hodować to wydaje mi się, że jeśli odpowiednio długo będę się przygotowywał i zrobię to sumiennie i będę mógł na was liczyć to plony nie będą może olbrzymie, ale zadawalające. (To będzie moja pierwsza hodowla więc niestety będę popełniał mniejsze czy większe błędy.)

(Sorry za 4 wspomnienia ale nie umiem tego gówna usunąć)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Czemu??? Kurcze znalazłem taką odmianę która nie jest super wymagająca i wydaje mi się że dam radę. Oczywiście macie większą wiedzę więc zamierzam brać pod uwagę wasze zdanie, aczkolwiek od tygodnia siedzę i czytam fotorelacje i informacje związane z tą odmianą i myślę że wspólnymi siłami się uda :') 

A jeśli bym się na nią nie zdecydował to macie jakieś konkretne propozycje?

Z góry dzięki za odpowiedź, ale wydaje mi się, że dam radę. Może mam na tę chwilę za dużo nadziei a za mało doświadczenia, ale CHYBA jestem gotów podjąć to ryzyko.

Ps. Jak coś to żadna decyzja jeszcze nie zapadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax wymagająca nie wymagająca, przykładowo złamiesz sztycz przy robieniu lst bo każdemu się to zdarza dodatkowo jakieś przelania lub przesuszenie, wszystko to negatywnie wpływa na wynik z tego względu że roślina automatyczna przechodzi na kwitnienie sama z siebie bez żadnej twojej ingerencji więc jeśli popełnisz błędy a na pewno jakieś popełnisz to plon będzie mniejszy lub może wyjść karzeł, w przypadku pestki sezonowej to ty decydujesz ile roślina jest na wegu i kiedy ma przejść na kwitnienie dlatego dla osoby początkującej lepiej wybrać taką opcję ponieważ będzie można naprawić błędy i ruszyć dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Problem jest taki, że najprawdopodobniej będę musiał kupić dwie lampy: na wege i na flo. W automatach wystarczy jedna z tego co się orientuję. A trzeba tutaj zaznaczyć że nie chciałbym nadwyrężać budżetu (w tym momencie koszt growboxa z wentylacją i lampą + nawozy i ziemia wyniósł +/- 1.000zl.

Pozatym jak czytałem to Auto Gluoberry OG rośnie około 10 tygodni w tym 3 tygodnie trwa kwitnienie (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić), więc nie do końca rozumiem czemu moja dama miała by wykiełkować, urosnąć i zacząć kwitnąć w 3/4 tygodnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax Automaty same zaczynają kwitnąć nawet po 2-4 tygodniach, tak mają zapisane w genach. 

Wiec szybki wzrost na weg 20-30 dni i reszta to kwitnienie. Jeśli coś zepsujesz i roślina zatrzyma wzrost to będąc małym chwastem nie będzie w stanie wykorzystać swojego potencjału. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax póki co naprawdę dużo czytania przed tobą, pestki są ostatnia rzeczą którą kupujesz przed startem projektu i to sobie weź do serca.

Nie rozumiem logiki że pod sezon dwie lampy a pod automat jedną? Zapotrzebowanie na światło mają identyczne jeżeli chodzi o barwę a różnica jest w fotoperoidzie czyli czas naświetlania, dla auto świeci się przez cały okres od początku do końca 18/6 lub 20/4 lub 24/0 a dla wersji sezonowej w okresie wegetatywnym 18/6 a na kwitnieniu 12/12

Nikt tutaj na forum nie używa dwóch lamp a każdy z nas używa lamp z full spectrum o barwie odpowiedniej dla obu faz (wege i flo)

10 minut temu, Wojmax napisał:

@onyx

Pozatym jak czytałem to Auto Gluoberry OG rośnie około 10 tygodni w tym 3 tygodnie trwa kwitnienie (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić), więc nie do końca rozumiem czemu moja dama miała by wykiełkować, urosnąć i zacząć kwitnąć w 3/4 tygodnie 😉

Standardowy projekt uprawy podzielony jest na 4 tygodnie wegetacji i 9 tygodni kwitnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @onyx 

Dzięki za szybki odzew! 

Myślałem że trzeba 2 lampy, ale dobrze że rozwiałeś moje wątpliwości. Czy w takim razie powinienem zacząć od czegoś innego czy jednak spróbować z tą Auto?

Nasionek jeszcze nie kupiłem i zamierzam je kupić jak zbiorę cały sprzęt.

Jakieś konkretne propozycje, jeśli nie Auto?

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Dzięki mordo!

@onyx Jeszcze jedno szybkie pytanie:

Co to jest periodyk, bo ja googluje to wyświetla mi się jakieś brytyjskie czasopismo 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...