Skocz do zawartości
rafi0067

Rodzaje wapna a szybkość odkwaszania ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zaniedbałem pH w roślince (zakwaszenie). Czytałem że sporo osób stosuje w takim przypadku dolomit. Czytałem też że dolomit działa powoli.

Ma ktoś jakieś doświadczenia z wapnem budowlanym lub wapnem tlenkowym? Takie sąsiad (rolnik) stosuje na swoje pola.

Czy może dosypanie dolomitu do wody i podlewanie jednak pomoże mi w ciągu kliku dni wyrównać pH do 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 Dlaczego chcesz 7 ph? Ja trzymam na 6.0-6,3 ph , ale jak chcesz zbić nie radykalnie, bo radykalnie to flusha, ale tego nie polecam, to w tym wypadku daj dolomit do wody ustal ph mieszanki na poziomie 8,5 ph najlej, ale dokładnie, tak aby się lekko przelało na podstawkę, jaka powinna być napełniona lekko wodą, czyli ustal właściwą ilość wody, a potem odczekaj 2-3 dni i zmierz ph, jak będzie za nisko to powtórz zabieg, jak ziemia odpowiednio przeschnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Chodziło o to że to pH 7 będzie chyba dużo lepsze niż 5

Kupiłem też dzisiaj ph+ od biobizz. Wyjdzie na to samo jak dodam tego do wody ze źródełka którą podlewam (pH ~ 6) zwiększając do tych 8.5 i podlać tak jak mówisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 Miej w ziemi lekko ponad 6.0 ph będzie najbezpieczniejsze według mnie, a związku z tym teraz podlewaj wodą z ph 7,5 i po podlaniach mierz ph ziemi , jak uzyska poziom 6,0-6,5 to dalej lałbym wodę z ph w przedziale 6.0--6,5 i tego przedziału się trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafi0067 napisał:

Czytałem też że dolomit działa powoli.

u mnie błyskawicznie po jednym dniu zadziałał tylko trzeba z wodą mieszać jak chcesz szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym Pytanie na przyszłość. Jakie proporcje dolomitu na litr wody?

I czy dodawanie dolomitu do mieszanki nawozów to dobry pomysł na wyrównanie pH czy nawozy a dopiero potem dolomit + woda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...