Skocz do zawartości
Phemp

Uprawa konopi CBD indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam kolejne pytanie w temacie uprawy. Chciałbym uprawiać konopie, jednak zdecydowałem, że na początek wyhoduję sobie parę krzaków CBD. No więc pytanie brzmi, czy uprawa konopi siewnej (bo chyba tak się nazywa odmiana z THC na poziomie mniej niż 0,2%) indoor różni się czymkolwiek od marihuany? Czytając inne (w większości zagraniczne) fora, podobno nie różnią się chyba specjalnie albo wcale.

Szczerze powiedziawszy to sram się jeszcze trochę hodowli konopi indyjskiej w bloku. 
 

Miłego popołudnia życzę ;DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phemp nie ma znaczenia, w polszy kiełkowanie pestek jest nielegalne.

Konopie siewne "cannabis sativa L" a konopie indyjskie to różnica, nie widze najmniejszego sensu hodować przemysłowego chwasta który tylko smierdzi nic po za tym.

Wiec reasumując, boxik dobry, filtr z wyciągiem i kupuj pestki z seedbanku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK ubiegać się o pozwolenie na siewną? Można je uzyskać jak się jest chyba przedsiębiorcą lub jakimś rolnikiem, już nie pamiętam. W każdym razie nie jest to trudne.
Gdybym sobie hodował siewną bez pozwolenia to grozi mi coś jeżeli np. wbiłaby mi jakaś kontrola na chate?
 

27 minut temu, ArteK napisał:

@Phemp

nie widze najmniejszego sensu hodować przemysłowego chwasta który tylko smierdzi nic po za tym.

CBD przecież ma własności relaksacyjne. Niektóre gatunki chyba potrafią nawet zmieniać nastrój. Nie daje to kopa, ale myślę, że trafi to do pewnych osób ;)). Liczę na jakiś profit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phemp z tego co sie oriętuje nie dostaniesz pozwolenia na hodowle indoor, gdybyś chciał sie ubiegać o pozwolenie to z kawałkiem ziemi, ale to sobie musisz doczytać na stronie swojego starostwa.

Co do hodowli bez pozwolenia traktowane jest to jako zwykła hodowla bo skąd mylicja ma wiedzieć ze to sativa L a nie konopie indyjskie, polskie wladze nie są w stanie zweryfikować czy Medyczna trawa to medyczna ( przykladem jest tu Kali) wiec jesli chcesz coś robić to jak napisałem wyżej.

Nikomu nic nie mów, skompletuj setup wytrzymaj jakies 3 miechy ciesz sie swojim paleniem.

@Phemp a jak noe chcesz bawić sie w hodowle znajdź jakiegoś pazia na ktorymś z portali i ogarnij se ten koper, proponuje też najpierw doszkolić sie jaka zawartość Cibidibi jest naturalna a nie wypłukiwana z włoch czy hiszpani.

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx o, to ciekawe ja w rodzinnych stronach chcialem sie dowiedzieć coś na temat pozwolenia uprawy out, dzieki za wyprowadzenie z błedu. Tylko z tego co kojarze z takim pozwoleniem wiąże sie masa problemów, tak jak ktoś pisał ze w Uk jest canna card, non stop kontrole itp.

Jaki jest sens marnować prąd i wode na konopie przemysłową?

Wydaje mi sie ze ten kto cicho idzie dalej dojdzie niz z tym całym polskym ładem.

 

@onyx daj jakis namiar na tefo typka.

Znalazłem tyle o indoor nigdzie nic nie jest napisane a na stronach gow jest napisane tylko out.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK sens jest uprawiać cbd bo zrobić własny olejek to nie jest problem a na rynku taki olejek tani nie jest więc osoby korzystające z CBD mogą tworzyć własne olejki w przydomowym zaciszu, od czasu do czasu masz zapowiedziane wizyty z urzędu a ilości nikt nie kontroluje jaką zbierasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx musze to rozgryźć, nie lubie żyć w nieświadomości. Daj namiar na tego typka od papryki, to niebczasem ten kogucia cos tam ?

@onyx jesli jest tak jak mowisz, to trzeba przyinwestować i na łbach kase robić. Trzeba do przemka z freedom farms sie odezwać, najpewniejsze źródło informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phemp zanim dostaniesz pozwolenie na uprawę cbd pewnie minie rok lub dwa znając papierologię i biurokrację w Polsce. Będziesz odsyłany z jednej placówki do drugiej, podpisy, druki, kopiowanie dokumentów, skany dowodów. Sto razy lepiej kup pestki i rób tą uprawę, przynajmniej nikt się nie dowie, a starając się o pozwolenie na uprawę cbd sam jakby dajesz im do zrozumienia że będziesz już do końca życia kojarzony z konopiami. Mogą cię później odwiedzać tak zwyczajnie z dupy policjanci czy czasem nie masz indyjskiej 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu kolego. Ciśnij z krzakami indoor a na początek wrzuć sobie automat i czekaj na plon. !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx @konopny_janusz ogolnie z tego co wyczytałem to spoko idziesz do gminy czu urzedu miasta składasz stosowny wniosek i czekasz, ile tyle ile trwa przerwa w urzędzie pracy czyli huj wie, kolejna kwestia to to co poruszył Janusz i pestki.

Pelną odpowiedzialność ponosisz Ty zrywając plombe producenta z opakowania.

@konopny_janusz ma racje więc łatka bedzie przybita Ci juz do końca, niech wartość w krzaku przekroczy niewyobrażalnie wysoką norme 0,2 np na 0,4 THC(nie matolerancji +, -) i wystawiasz sie sam na Przypał xD

 @onyx Dzięki za info swięcie byłem przekonany ze nie ma mozliwosci hodowli jakiej kolwiek konopi, 

CeBeDe jest Be bo nie koopie😁😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz nie wiem czy to forum może się skupiać na temacie handlu... ale nie. To nie są ludzie z ulicy, tak mnie jeszcze nie trzepnęło. Znajomi, którzy łykają słowo "zioło" wystarczy powiedzieć że to mieszanka, w której przeważa CBD. To ja jestem znawcą w ich oczach. Sprzedawać im z zyskiem x3 i mówić, że też się na tym traci bo "od tego samego dilera" to nie sztuka. A wszystko przechodzi legalnie, dosłownie każdy może mi patrzeć na ręce, bo kupuję czyste CBD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Mordko co drugi teraz tak leci, przeważnie to plon który nie przeszedł badań bo wyszło ponad miare, na srajbuku tego od groma i innych, czasem coś naprawde fajnego jest.

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK prawda, też coś o tym wiem ;))

@ArteK @konopny_janusz traktuję zioło jak kulturę, a oni jak narkotyk. Niektórzy ludzie naprawde nie widzą co to zioło. Ostatnie dwie osoby z rzędu z którymi jarałem robiły sobie placebo z CBD. Aż sam się nieswojo czułem siedząc z każdym bo oni jakieś "nibyloty" po 2 lufkach a ja byłem po wodospadzie + lufce i nawet nie poczułem ulgi. Właśnie dlatego zobaczyłem pieniądz w CBD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK zależy jaki rocznik jestes ;)) tak czy siak potrzebuje osoby która pokaże mi co i jak żeby zacząć robic cos sensownego. siedzisz wgl cos w „ciemniejszej stronie” netu? z ciekawości bo wyglądasz na ogarniętego ziomka.

Edytowane przez Phemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...