Skocz do zawartości
SzachMat

Big Bang Green House

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka jestem tu nowy mam do wykiełkowania kilka pestek pytanie brzmi czy dam radę je wykiełkować pod hps 400w?   Kiełkuje w gąbeczkach  wieczorem wrzucę  zdj. Przechowywane są w inkubatorze.  Ewentualnie mam do dyspozycji Led mars hydro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przeczytaj coś pierwsze, i zacznij używać mózgu :classic_laugh: No przepraszam bardzo, ale naczytałem się już tyle takch pytań, że łatwo się irytuję :D

Tak btw. po kiego grzyba ci lampa do kiełkowania? :classic_laugh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, SzachMat napisał:

Siemka jestem tu nowy mam do wykiełkowania kilka pestek pytanie brzmi czy dam radę je wykiełkować pod hps 400w? 

Sprawa pozornie jest prosta, ale w rzeczywistości to bardzo skąplikowany proces w którym wiele rzeczy może pójsć nie tak, zwłaszcza przy lampie HPS400 wypada współczynna częstotliwość lampy i wyrystających kiełków, co prowadzi do ich obumierania, jedynym ratunkiem jest użycie marsa hydro trzy godziny dziennie, przy cyklu dziennym po pięciu godzinach i pięciu minutach musisz się przełączyć na leda i po trzech godzinach musisz przełączyś na HPS do końca cyklu dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Ty tu nie filozuj😋 bo chłopina nie wie jak pestke wsadzić, cza łopatologicznie, ale ze mam tak samo jak @Włóczykij to Ważniaku dostałeś misje🤣😅

@SzachMat pomoc znajdziesz 

Dział indoor->początkujący

Tam @Tester zamieścił wszystko co powinieneś wiedzieć zadna filozofia tylko wystarczy chwile forum przyjrzeć. Powodzonka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ArteK napisał:

@Ważniak Ty tu nie filozuj😋 bo chłopina nie wie jak pestke wsadzić, cza łopatologicznie, ale ze mam tak samo jak @Włóczykij to Ważniaku dostałeś misje🤣😅

@SzachMat pomoc znajdziesz 

Dział indoor->początkujący

Tam @Tester zamieścił wszystko co powinieneś wiedzieć zadna filozofia tylko wystarczy chwile forum przyjrzeć. Powodzonka!

Niema tam nic na temat światła z tego co się orientuję to roślina rośnie w kierunku światła  z tas moje pytania. Czyli mam je zdjac z hps 400 tak? I postawić na parapet? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SzachMat Zostaw w namiocie, zgaś lampę i jak pokażą się siewki to sobie włączysz.

Nie ma sensu świecić czemuś czego jeszcze nad powierzchnią nie ma.

I jw. Nie zaczynaj od kiełkowania, poczytaj zanim coś zaczniesz robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@SzachMat  Nie, jak wykiełkują, a mają kiełkować w ciemni to zakopujesz je do ziemi na około 0,5-1 cm, kiełek niech ma przynajmniej 3 mm długości. Nie ubijaj ziemi nad kiełkiem, tylko zasyp delikatnie, jak zasypiasz odpalaj Marsa hydro ustaw go na wysokości 60 cm na roślinami, daj 60 % mocy i czekaj, aż wyjdą z ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak sprecyzuje może wy kielkowanie mam w tych gąbeczkach i dokładnie jak kolega wyżej wspomniał  dla temperatury  a światło raczej nie przebije tej gąbki więc jest bezpieczne na chłopski rozum xd do tego używam clonex  w buteleczce i w sprayu pytanie jeszcze  jak już wykiełkuje to odrazu wstawiać 18/6 no nie(w sensie pokaże listki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21/01/2022 o 05:13, Szym napisał:

@SzachMat pilnuj żeby miały wilgoć, w glebie uprawiasz ? 

Stary miały wilgoc cały czas w inkubatorze trzymane . Pognilo kilka nie było wstanie rozpuścić korzeni i przebić się przez tą gąbkę  wyjolem je i te co wyglądały dobrze w ziemię i podlałem shogun start i katana rots czekam co bd dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...