Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Barney's @Barney's Tylko  jak dam im np 3l wody na raz to przeciekają. A jak daje im 2l wody to półtora dnia i dolne liście opadają. Cały czas od miesiąca je tak podlewam i dopiero od kilku dni zaczynają się robić takie wariacje. Popróbuje pozmieniać.

@Brazil Munster Właśnie tylko 3 rośliny bardziej dojrzałe a jedna wcale (blue ghelato) i jak to rozwiązać? bo nie mam gdzie ich suszyć. Ogólnie to nawet nie kwitną 60 dni więc dziwne

Ogólnie dziś jadę po normalną lupę i się im przyjrzę jeszcze raz. Choć włąśnie dziewczyna mówi to samo. tylko gelato jest takie jasnawe. mała ilość brązowych włosków i tirchomy mleczne ale też lekko przezroczyste.

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mailem podobnie teraz.  Wiec jedna poszła pod nóż pełna w mlecznym. I tka będzie kosić beret. Nie patrz na włoski. 
wejd Do mnie w temat. Ja miałem wysyp białych włosów a ona bursztyn na 40%
 

Teraz miałem sinke 67 gdzie tydzień miały sama wodę. 
poprzednio dosidos doszedł mi w 56 dniu tzn bul już ładnie bursztyn. Wiec poszły jakoś pod nóż jakoś po 60dniu

 

 

a to ze woda ci wycieka to nie oznacza ze jej dość. Ja praktycznie za każdym razem leje i przelewam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster W porównaniu do Twoich to u mnie brązowiutko 😄 Dziś jadę po lupę bo ten mikroskop kiszonkowy to nic nie daje. Ogólnie tylko ta jedna taka nie dojrzała u mnie i teraz ma pełno żółtych kwiatów. Spróbuję ją pod reperować i może zetnę po świetach już wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's nie to żebym się czepiał, ale wcześniej właściciel tematu odrobinę spóźnił się z podaniem odpowiednich dawek nawozów i dlatego te niższe partie są luźne. Plus zawirowania z bananami i zapyleniem.

Jakaś część "siły" rośliny została skierowana na produkcję nasion. Ale spokojnie, następnym razem już będzie napewno lepiej. Dodatkowo pamiętaj żeby usunąć popcorn z dołu bo on też pobiera sporą część nawozu niepotrzebnie.

Gdyby były prowadzone w punkt to wyglądały by inaczej.

Z calmagiem ciężko trafić w dobra dawkę. Każda roślina zareaguje inaczej + w wodzie kranowej już masz jakąś zawartość wapnia. A całe tabele dawkowania są podawane do użycia z wodą RO. 

Jeśli prześledziłeś cała fr i masz jakieś pojęcie o uprawie to wnioski powinny nasunąć się same.

Niedobory-hermienie poskutkowały takim a nie innym obrotem spraw. W dalszym ciągu moim zdaniem sam fakt doprowadzenia ich do stanu obecnego jest nie lada sukcesem, przy pierwszej uprawie.

Oswoi się człowiek z nawożeniem itp i będzie wszystko pico bello.

@Sensei w ch... miej i się śmiej, będziesz w dalszym ciągu mieć o wiele lepszej jakości palenie niż to co kupuje się od dilla.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Brazil Munster napisał:

Wydaje mi się Ze mas tam już od cholery bursztynu. 
 

ja bym im dawał już sama wodę np z miodem i niebawem ścinka. Daj jej wodę żeby mogła oczyscic się 

Wode z miodem? Co daje miodzio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's możliwe, może to tylko placebo. Dlatego stwierdziłem że niby coś robi, melasa jako cukier może iść przez całe kwitnienie jak ktoś leci na bio produktach. Życie fajnie hula po takim zastrzyku żarcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Barney's @Brazil Munster @onyxPanowie macie pomysł co do tego? Blue gelato mi pada. Nie wiem czy robić dziś ścinkę wszystkich czy ją odratować. Wczoraj dałem jedno podlanie z odżywkami drugie sama woda i dziś wygląda jeszcze gorzej. Później dałem im calmagu ale nie pomogło. Przeczytałem , że zmienia się chlorofil od braku azotu. Więc przed chwilą podlałem 1l wody z 6ml alga bloom 2ml pk i 1ml calmag.

Przesyłam zdjęcia.

Roślina robi się cała żółta i usychają liście przy topach. W jednej roślinie delikatnie druga też trochę ale najbardziej te gelato.

20220415_120827_HDR.jpg

20220415_120853_HDR.jpg

20220415_120900.jpg

20220415_120846.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei który to dzień blooma? A nie ma za dużo nawozów i słabo przyswaja? Ja bym podsypał ją dolomitem i podlał wodą. I przez tydzień tylko woda

Bo z tego co piszesz to w przeciągu 2 dni (wczoraj dzisiaj) to podlewałeś ją 4x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Eddie Plant Dziś 60 dzień. Właśnie nie zbyt mogę bo już 3 pozostałe są gotowe. Jedna to już wchodzi dużo bursztynu a pozostałe mocne mleko tylko ta jedna ma jakiś problem i zaczyna mi mocno żółknąć ale ona ma przezroczysto mleczne tirchomy

No razem 3 razy podlałem ale bardzo szybko wysychają. Ja je podlewam 2l wody na 4 rośliny to piją to w jeden dzień i są suche

I ja chciałem je już ścinać po świętach. Dać im teraz wodę kilka dni i w poniedziałek ściąć. A teraz chciałbym ją trochę odratować 

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to końcówka blooma czyt. Zbliża się dzień ścinki to roślina naturalnie sama siebie zaczyna zżerać

Gdyby żółkła od spodu to wtedy coś było by nie tak. A wydaje mi się że stara się zassać życie z liści do kwiatostanów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...