Skocz do zawartości
Sensei

3x Somango XL, 1x Blue gelato 41, mars hydro ts 1000

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr Dziś dałem im 2l czyli 2ml calmagu 8ml blooma i 2ml pk. za dwa dni znów ta sama dawka i zobaczę w piątek/sobotę jak to będzie wyglądać. Dzięki za porady ! 

Ale jedzą i piją coraz więcej. Topy też puchną także oby do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały up

Dzień 71/38flo Temp i wilgotność. Dzień 25* 40-45% Noc 21-22 35-40%

Rośliny odżyły,puchną. Ale niestety tak jak było na początku tak jest dalej. Dwie to hermy (a może okaże się , że 4). Dwie z tyłu puchną na potęge z przodu(hermy) też rosną ale nie aż tak.

Na jednej dość dużo pestek w topach ( już wydziobałem dwa nasionka ale zostawię je a potem jak zbiorę to wyrzucę na pobliskie pole ( wyrośnie to wyrośnie nie to nie , jak będzie susza to pójdę podlać i dam jakiś odżywek co mi zostaną a tak to zostawię na pastwę losu bo i tak wyrosną z nich hermy.

Dostają 1ml pk 13/14 1ml calmag i 4ml alga bloom na 1l.

Zdjęcia jak się prezentują i jednego topka z hermy (nasionbank) 😄 

Moja mnie już namawia , żebym urwał troszkę na małego blanta ale chyba nie dam się skusić 😄 

PS. Można usuwać te nasiona czy lepiej nie drażnić rośliny? Tutaj z jednej łodygi rośliny na zdjęciach po lewej. Irytowały mnie te wystające nasiona.. Myślę, że na całej roślinie będzie z 40...

 

unnamed.jpg

laa.jpg

xxx.jpg

xxxx.jpg

unnamed.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Panny puchną. Myślę, że dadzą radę do końca kwietnia ale kto wie. 
Dzień 82/49flo. Temp jak zawsze opk 24-25.5 wilgotnośc między 35-55%.

Cały czas dostają 4ml alga bloom i 2ml pk 13/14 do tego 1ml calmag na litr podlania i mają się dobrze.

Niestety 3/4 to hermy.  Jedna panna rośnie zdrowa druga herma ale znikome ilości nasion też bardzo duże topy , trzecia też nie jest zła , trochę więcej nasion ale topy również duże. Jedna panna to taka typowa herma , są topy ale nie za duże.. Nasionko w każdym topie na roślinie i to po kilka na jednym.

Tak się prezentują dziewczyny.

 

12345.jpg

123456.jpg

1234567.jpg

12345678.jpg

xyzyxyz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja z małym pytaniem. Jak oceniacie ile je jeszcze trzymać? Tak zastanawiam się czy robić już 2 tyg flusha czy czekać jeszcze tydzień lub dłużej? Albo co mogę im jeszcze dołożyć , żeby były wielkie i ubite jak pudziankowski
I czy mogę skubnąć jakiegoś topka z dołu czy to stresuje roślinę? Z chęcią bym  chociaż grama spróbował na święta 😄 

Dzień 89/56flo

Wszystko w normie. Wilgotność 40-50% temp 23-25. Nawozy cały czas 2ml pk 13/14 , 4ml alga bloom i 1ml calmag na 1l wody. Podlewam co dwa dni 3l na 4 roślinki.

Przesyłam zdjęcia dziewczyn. Jakby były potrzebne bardziej szczegółowe zdjęcia to zrobię i prześlę. 

2.jpg

3.jpg

7.jpg

5.jpg

4.jpg

6.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei a poco 2 tyg flusha ? Wiesz poco wogole się robi flusha ?

Flusha robisz żeby sole wypłukać z gleby i to wszystko

Wystarczy 3 dni one są głodne jak chcesz dobrze zebrać to daj im więcej jedzenia 

Wywal wszystkie liście wiatrakowe dobrze im to zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's No chcę ją dobrze przepłukać , żeby była smaczna. To dla mnie nie na handel więc nie muszę nawozić do końca 😄 A ile ją jeszcze trzymać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei flush nie poprawia smaku 😉 to jest bzdura 

Po zdj nikt ci nie powie ile trzymać mikroskop w dłoń i patrz trichomy jak ma chociaż 20% bursztyn to tniesz i patrz zawsze dolne topy nigdy szczytów 

One są mega żółte po 2 tyg to ona zdechnie haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Właśnie dziś będę miał dobrą lupę, to ogarnę. Choć myślę , że jeszcze trochę. Na pewno chciałbym podzielić to na dwa razy. Raz ściąć górną warstwę i zostawić topy z dołu aby przez 2 tyg napęczniały itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie. Co sądzicie o usunięciu dolnych małych topków , które gdzieś tam wyrastają ale i tak nic z nich nie będzie? Lepiej uciąć i dać więcej energii tym wyżej?  Też dziś utnę trochę liści, żeby lepiej docierało światło do tych niższych gałęzi bo mam takich sporo a przez ten czas mogą trochę podrosnąć 😄 

Zdjęcia poglądowe o co mi dokładnie chodzi 😄

333333.jpg

555555.jpg

6666.jpg

222222.jpg

11111.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei teraz to już za późno na wycinanie. I tak już pobrały swoje. Następnym razem w 2-3 tyg po przełączeniu sobie wytniesz wszystko z dołu.

A popcorn zawsze w masło albo w spirytus możesz wrzucić jeśli nie chcesz luźnych kwiatów palić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dziś 59 dzień kwitnienia. Ucinam właśnie liście wiatrakowe , żeby dać więcej światła z dołu. Ogólnie w większości jest już mleko na topach. Dziś dałem im 1l z odżywkami i 1l samej wody. W sobotę dam im 3l z nawozami. Zaniepokoiły mnie więdnące liście przy topach nie wiem co może być tego objawem bo nawozów dostawały dużo więc spróbowałem dziś pół na pół. Dużo liści przy topach jest bardzo żółtych , inne usychają przy 3 roślinach jest tak delikatnie ale przy jednej blue gelatto jest ich bardzo dużo. zdjęcia poniżej.

Przesyłam zdjęcia z lepszą widocznością tirchomów 

Kupiłem mikroskop kieszonkowy taki za 3 euro. Nikomu nie polecam. Ledwo moża coś zobaczyć 😄 

Wczoraj też zerwałem jednego topka z hermy takiego dolnego i powiem , że jak na dolnego topka z hermy i w dodatku na mokro zrobił nie małą robotę 😄 

Myślę , że do końca przyszłego tygodnia z nawozami , potem 3/4 dni samej wody i ścinam. Może nawet zrobię to wcześniej. Jadę kupić lupę i lepiej się przyjrzeć bo te mikroskopy kieszonkowe to nic nie warte ..

PS. Zdjęcia są lepiej widoczne w przybliżeniu bo użyłem lampy pod lampami i są mocno naświetlone .

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też się może robić jak za dużo wody lejesz 

Pół dawki calmag co podlanie 

Widzisz te liście przy topach co są płaskie ?

Tu dobrze to widać złap listka i zobacz czy jest miękki tak jakby napity wodą gąbczasty 

Screenshot_20220414_140415.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Ja właśnie dawałem im na 2l wody 2ml calmag co półtora dnia. Bo po dwóch pełnych dobach liście na dole już opadały. A zakres calmag 0.6ml do 1.4ml na 1l wody.

No ogólnie większość nich robi się żółta. 

A wątpię , że przelanie. Bo jedna roślina , która jest mocną hermą i jest  mniejsza niż inne dostaje tyle samo wody i taką samą ilość nawozów i z nią wszystko okej. To prędzej niedobór. Uciąłem dużo liści wiatrakowych ponad połowę. Zobaczymy co dalej.

Edytowane przez Sensei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na blokadę składników poprzez zbyt częste podlewanie dlatego ci żółknie pół dawki calmag co podlanie ale najpierw zmniejsz częstotliwości podlewania i wypierdol wszystkie liście wiatrakowe 

I wszystkie dolne partie usuń

Jak nie 9garniesz z podlewaniem to topy zrobią się luźne i rozlazłe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...