Skocz do zawartości
Buuh

Automat vs Sezon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam Odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie . 
Co lepsze Automat czy sezon ? Jak długo rośnie do ścinki automat ? A jak sezon ? 
Czy duża jest różnica pomiędzy plonami ? 🙂 

Chetnie usłyszę wasze doswiadzczenia 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Buuh napisał:

Jak długo rośnie do ścinki automat ? A jak sezon ? 

automat w okolicach 3 miesięcy rośnie od kiełka do plonu, a fotoperiod zależy od czasu wegetacji dasz z miesiąc wega to może być podobnie jak automat a jak dasz krótkiego wega to i szybciej niż automat zbierzesz plony jeśli fotoperiod będzie w miarę szybko kwitnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślcie o boxie 60x60 i 80cm wyskosci? Xd 

 

nada sie to na sezon ?  I ile tam wsadzić ? 
 

Mysle również nad doniczkami 😅 Myślałem by kupić 14-18 ltr doniczki i je ewentualnie przyciąć   by nie były takie wysokie a litry odpowiednie 🙂  
Dzieki takiemu zabiegowi myśle ze otrzymał bym doniczkę 10-11 ltr na 15 cm wysoka . 
Jest to jakiś pomysł ? 
Czy może coś innego pomyśleć ? 
Sadzil ktoś z was w doniczkach z matykosowej ? 
 

 

5F214CD4-F282-479E-B2AC-0EC3FE1C94CE.jpeg

6DDED1DC-EBAD-4DB1-B403-B8425A130DFA.jpeg

4 godziny temu, Tester napisał:

automat w okolicach 3 miesięcy rośnie od kiełka do plonu, a fotoperiod zależy od czasu wegetacji dasz z miesiąc wega to może być podobnie jak automat a jak dasz krótkiego wega to i szybciej niż automat zbierzesz plony jeśli fotoperiod będzie w miarę szybko kwitnął

A Jak ze zbiorem ? Widziałem na forum ze niektórzy ładne wyniki kręcą na automatach . 
Czy fotoperiod przy krótkim wegu może dać więcej ? Co myślisz o wyskosci 80 cm ? -15 Cm lampa i -15 cm doniczka . Zostaje jakieś 50 cm dla rośliny . Czy wtym wypadku stosując trening LST dam radę z sezonem ? 😉

Edytowane przez Buuh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Buuh napisał:

Co myślisz o wyskosci 80 cm ? -15 Cm lampa i -15 cm doniczka . Zostaje jakieś 50 cm dla rośliny . Czy wtym wypadku stosując trening LST dam radę z sezonem

powinieneś dać, ale boks 80cm czasami może być za mało

 

Godzinę temu, Buuh napisał:

Czy fotoperiod przy krótkim wegu może dać więcej ?

może być różnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Buuh  Niższe donice daj , góra na 20 cm wysokości, 8 litr góra doniczka , jak chodzi o pojemność, trening Lst i w ostateczności supercroping i dasz radę, jak chodzi o wysokość 80 cm, ale tylko z panelem led.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Myślisz ze Mars Hydro ts 1000 bd odpowiedni ? Jest tam opcja regulacji ? 
Czy ts 600 ? 
Mozliwe ze kiedyś bd chciał zmienić boxa na większego trochę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buuh

Tak, TS 1000 ma regulację. 

Ja bym dołożył tę parę stówek i brał 1000 a nie 600.

W Niemczech jest to różnica 50 - 70€. Nie wiem jak w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron wychaczylem lampe właśnie w tej cenie 🙂 w Polsce trzeba więcej zaplacic 

@onyx no nic pobawię się zobaczę 🙂 wpierw wszystko dokładnie skompletuje 🙂  Tez uważasz bym sezony tam wsadził i trenował ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Buuh Definitywnie sezon bo będziesz miał więcej czasu na glebienie rośliny a przy automacie jak ci zacznie kwitnąć to nie powinno się już aż tak docinać, a i filtr raczej daj na zewnątrz będziesz miał więcej miejsca na lampę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx tak tez zrobię . Tak filtr będzie na zewnątrz w środku będzie tylko lampa i wiatrak mieszający . Myślałem również by lampe umieścić na stałe u góry a ewentualnie rośliny podnosić wyzej . Jak myślisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka ziemia z Plagron polecacie ? 🙂  Widziałem  ze jest dużo Light mix , grow mix itp A może macie jakieś lepsze propozycje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...