Skocz do zawartości
MatiMati98

Czy roślinka dobrze się rozwija ?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, posiadam boxa 40x40x140 aktualnie lampa https://ledam.pl/product/panel-grow-led-25w-21x3w-high-power-led ale już zamówiłem https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w

Temperatura w dzień +20°,w nocy między 18-19°

Posiadam różne odżywki od biobizz ale na razie stosuje w małych ilościach (kilka kropel) calmag do wcześniej sfiltrowanej 1,5l wody (filtrowana poprzez dzbanek filtrujący) podlewam jak czuję że ziemia jest sucha, światło w trybie 18/6 lampa zawieszona ok.6cm nad czubkiem rośliny, sadzonka ma 5dni od wyjścia z ziemi (ok. 12dni od posadzenia), wentylacja wdmuchująca oraz wydmuchająca powietrze.

Moje pytania brzmią: czy robię wszystko dobrze? Czy roślinka nie jest za mała jak na 5dni? Martwi mnie trochę ciemna łodyga, to źle? Czy zmienilibyście coś w mojej uprawie? Z góry dzięki za pomoc, pozdro!

Edit: ok udało się dodać zdjęcia! 😄

IMG20220108002928.jpg

IMG20220108002903.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz sobie rozmiar wysyłając samemu sobie na Messenger np. z 9mb zrobi Ci się 0.5

Rzadko ludzie klikają w dziwne linki.

Blade jakoś się wydają moim zdaniem.

Masz tam dobry drenaż ? Bo to chyba worki o ile dobrze widzę.

Lampa 6cm nad ? Co najmniej 40cm powinna być jak na full działa. Do tego ona ma ~2500 lux a powinieneś mieć chociażby 3800+. Dobrze że dołożysz im coś.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr jak była gdzieś 40cm to się strasznie roślinka wyciągnęła, zresztą aktualna lampa jest słabsza niż ta którą sobie zamówiłem. Co sądzisz?

Tak to są worki (aka doniczki produkcyjne) ale posiadają dziurki na spodzie

Edytowane przez MatiMati98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj fotorelację tak będzie najlepiej pilnować twoich plonów nam 😄  Tak samo jak moich plonuw przez was 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 ogólnie wydaje się być Wszystko dobrze zrobione na zasadzie woda przefiltrowana itd ale wygląda jak by pH było spaprane lub roślina przelana ewentualnie te kilka kropli nawozów mogło popalić korzenie 

Jakiej ziemi używasz?

Edytowane przez onyx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  była otwierana, a tak na przyszłość to jaka ziemia/podłoże do sadzonek? I czy taka Ziemia jest ogólnie zła czy jak roślinka będzie większa to takie podłoże będzie git dla niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiMati98 ogólnie używa się wersji light mix dla sadzonek a potem większe ewentualnie przesądza się do all mix.

Nie za dobrze że worek był otwarty ale tragedii nie ma tylko pytanie czy to jest automat czy sezon?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx  jak uważasz ile nad szczytem powinna być lampa LED? Taka o https://ledam.pl/product/panel-grow-led-25w-21x3w-high-power-led

Aktualnie jest 6cm nad. Gdy była 20cm roślinka się wyciągnęła (albo mi się wydawało 🤔)

Niektórzy mówią że aż 40cm. Ale mi wydaje się to za wysoko przez co roślinka się wyciągnie. Co o tym myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...