Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj ogólne pytanie o uprawę outdoor

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Annigmato dzisiaj wieczorem będzie ogarnięte.

Będę się przygotowywał z ziemią na spota powiedzcie mi jakie proporcje dac na 50l ziemi.

Ziemia Verve podloze do warzyw 50l

Dolomit 5L będzie okej?  perlit 5L i chciałem dodac obornik bydlecy suchy granulowany 5kg czy nawet 10kg i to wszystko razem wymieszać. Zostawić na 2 tyg i potem wysadzić krzaki. Co mówicie na takie skład?

Przy wysadzeniu krzaków zostawić je tak na 2 tyg i tylko podlewać czy posypać już dolomitem i azofaska z góry?

 

Edytowane przez Franek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to się prezentuje na dzień dzisiejszy. 30cm od szczytów. Jutro wjeżdża druga lampa. Ziemia lightmix od biobizz. 2 tygodnie będę tak trzymał. Jakieś sugestie?

 

IMG_20220509_204145_009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester 16/8 

Podlewam średnio 3x dziennie w atamoizerze, woda z czajnika brita z ukorzenniaczem plagron power roots. 

Po weekendzie będzie więcej czasu odpale FR na outdoor. Krok po kroku, słowo. Do tego momentu możecie tu pomagać ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 02.05 posadziłem 4 automaty, ak47, white Russia, og Kush, auto Afghan, aktualnie trzymam je na parapecie, mam dwa pytania :
1.Rośliny mają 8 dni, czy tak powinny wyglądać ?
2.Za kilka dni planuje je 
wsadzić pod outdoor, poradzą sobie czy się wstrzymać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień czasu od wrzucenia kielka. Czy tak powinno to wyglądać? Lampa w odległości 35cm od szczytów. Znizyc n 25? Jak przesadziłem do doniczek to wkopane były po same listki i wydaje mi się że znowu się wyciągają?

Ziemia biobizz light mix

Podlewane woda z power roots

 

IMG_20220511_201600_205.jpg

IMG_20220511_201540_943.jpg

IMG_20220511_201534_616.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Siemka, jestem kompletnie nowy, mam pytanie co jest powodem takich deformacji liści i suchych plamek?

.

Mordy nie mogę dodać zdjęcia xD

Edytowane przez jestok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak stosujecie "slimakol" rozsypujecie garść w okolicy spota czy na większą ilość na podstawke i zostawicie gdzieś w pobliżu spota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mirecki @mirecki

Widziałem patent że wsypują w dekielek koło spota I ślimaki same do niego przychodzą i starcza na dużo dłużej nawet jak deszcz pada i się rozpuszcza to zostaje w dekielku jako ciecz. 

 

A powiedz mi automaty też tak przytrzymaywac na wegu jak sezony, pod lampa 18/6? Czy wykielkowac, dac w doniczce 2l i trzymać na dworze normalnie niech się rządzą prawem prawem automatu? 

Od którego tyg można dodać jakiś booster na wzrost? I jaki polecacie? 

Póki co mają 2 tyg. I podlewam z ukorzenniaczem. 

20220519_200628.jpg

20220519_200615.jpg

Edytowane przez Franek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Franek123 tak, z tym że automaty szybko zakwitają więc nie trzymaj ich długo i na pole. Możesz je chwilkę potrzymać z tydzień może 1,5 i na pole. 

Ja zawsze sypie dookoła. Owszem, pomimo opadów deszczu (nawet częstych i długotrwałych) to długo się utrzymuje. 

Co do boostera to ja kojarzę tylko te na flo bo na vega to azotu ale na tak wczesnym stadium to od siebie polecam hesi super vit(ja zawsze daję dawkę x5 niż to co producent zalecił od pierwszych dnia życia i nic złego nigdy nie miałem) a i widziałem na fr, jeden z naszych korzysta z plagron start up więc szukaj na fr outdoor. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy problem, w eazy plugu za u go przytrzymalem kiełki i się zlamaly. Myślałem że nic z nich nie będzie i wrzuciłem 3 sztuki koło siebie do doniczki spisywując je na straty. Nagle o żyły i wyglądają lepiej niż nie jedno w pojedynczej doniczce. Za kilka dni planuje je wysadzić na spota. Da się jakoś je rozsadzic lub uratować? Czy wrzucić je po prostu z doniczki w ziemię tak jak są 3 koło siebie?

20220521_232056.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kiedy przesadzić je do większej doniczki? Jest to dzień numer 15. Czy jeżeli u jednej z roślinek, te pierwsze dwa liście, które jako pierwsze wyszły z ziemi, zaczynają żółknąć, a na krańcach robić się brązowe, czy jest to oznaka nadmiarów/niedoborów, czy po prostu one sobie odpadną niedługo i jest to naturalny proces?

IMG_20220522_174049.jpg

IMG_20220522_174054.jpg

IMG_20220522_174102.jpg

IMG_20220522_175519.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...