Skocz do zawartości
Skonsternowany

1xRuntz Auto 1xFatBanana Auto 1xBlueberry Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tez czynie ☺️ Dzisiaj rano juz nic nie dostrzeglem , do lepu na maszki tez nic sie nie przykleilo takze wyglada ze problem wydaje sie rozwiazany 😁 a panny okazem zdrowia wydaja sie 😋B594A26A-0B65-4BF6-A399-AC4C84F066FB.thumb.jpeg.334881e52ce9126648d61f8d63ee484b.jpeg

*muszki a nie „maszki”. Na to drugie , przyjdzie jeszcze pora 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien 32

Dziewczyny rosna sobie spokojnie , do tej pory ze wzgledu na dwie  mniejsze panienki wilgotnosc byla utrzymywana na poziomie 60-80% wilgotnosci , temperatura ok 23-24 stopnie , od wczoraj wieczora wilgotnosc zaczalem zbijac , i teraz bedzie utrzymywana na poziomie 50-60%. Gdy dwie mniejsze podrosna jeszcze , wilgotnosc docelowo bedzie na poziomie ok.45%.  Podnioslem rowniez LeD odrobine do gory , na wysokosc 55 cm od najwyzszego szczytu , nie wiem czy dobrze robie ale wydaja mi sie jakies niskie (wczoraj zdalem sobie sprawe ze lampa byla 45 cm od glowmego szczutu). Wiec mam nadzieje ze przy podwyzszeniu same zaczna szukac troszke wiecej swiatla i wyciagna jeszcze do gory 🤔 Moc lampy niezmiennie na poziomie 40 % ( probowalem przez jeden dzien podbic na 50% ale ekspresowo koncowki lisci zaczaly sie podwijac do gory i szpice niektorych lisci zaczely wysychac 🤨

Pozdrawiam ! 

A6E58900-1EA3-4274-A85B-018BE7880F97.jpeg

I zapomnialem dodac iz myslalem o jakies defoliacji (zrobil sie straszny busz) ale ze wzgledu na to iz jest to automat a to moja pierwsza uprawa  , nie mam pojecia zupelnie jak sie za to zabrac , wiec raczej zostawie je takimi jakie sa , smuteczek by byl jakbym je przypadkowo zablokowal na jakis czas .. 🤨

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  Nie maja ☺️ Warstwa widoczna na zdjeciu , jest warstwa swiezej ziemii.. 2 dni temu odbylismy walke z ziemiórkami , wiec roslinkom sciagnelismy  ok 2 cm ziemii po podlaniu ( nieumiejetne podlanie doprowadzilo do przywloczenia sie tego dziadostwa) .Dzisiaj  na wieczor maja planowane podlewanie (poswiece na to wiecej czasu niz ostatnio 😒) miala byc sama woda tym razem , gdyz tak sie umawialem z pewnym panem 😁 ale chyba kolejny raz uderze po tabelce gdyz zareagowaly dobrze i dawki raczej nie sa wygorowane 😋

I jeszcze sie zastanawiam czy dobrze wykonalem trening LST jak narazie jest malo szczytow na powierzchni. Kilka jest ukrytych pod liscmi , Jak juz wspominalem to moja pierwsza hodowla wiec nie mam jeszcze jako takiego wyobrazenia jak roslinka powinna isc prawidlowo itp. Itd. Mam nadzieje ze cos tym treningiem ugralem i kilka glownych udalo sie ogarnac dodatkowo 😉

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#ジャクぶ#  napisalem wczesniej w relacji 😉 w kazdym badz razie , nakleilem na sciankach grow boxa lep na muchy na zoltym tle , by do niego ciagnely , no i trzeba bylo wywalic 2cm gornej warstwy ziemii ( jaj zlozonych bylo calkiem wiele 😒) od dwoch dni kontroluje sytuacje , w zasadzie jedna muszka sie dala zlapac na poczatku a od tego czasu po reszcie ani widu ani slychu , takze wydaje mi sie iz udalo sie je wyplenic. Oprocz tego podobno warto troszke przysuszyc ziemie , ich cykl zycia trwa okolo 7 dni tylko , wiec dramatu nie ma , wyczytalem tez ze w mniejszych ilosciach nie sa specjalnie szkodliwe dla rosliny , ale lepiej dmuchac na zimne i starac sie zwalczac te kurwiki zanim sie ich namnozy i zaczna wyrzadzac szkody roslinie 😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie sprawdziłem...  Miałem ten sam problem z ziemiórkami, polecam te lepy dać bezpośrednio do ziemi (ja miałem je w zestawie z takimi patyczkami do wbijania do gleby)

jak najbliżej roślin się da, mam porównanie... na lepie zamieszczonym na ścianie miałem 4 ziemiórki a na pozostałych lepach (tych w ziemi) co chwila jakieś nowe się łapały.

w pewnym momencie musiałem użyć chemi i już po jednym podlaniu problem znikną (ale niestety chemia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#ジャクぶ#  jezeli jeszcze sie pojawia nie omieszkam sprobowac z tym lepem 😉 co do chemii , to jakby nie patrzec lepiej raz a porzadnie pozbyc sie tego dziadostwa w ten sposob , niz musiec sie  z nimi uzerac przez cala uprawe , najwyzej po zbiorze mozna zrobic water curing dla pewnosci , i cieszyc sie dobrej jakosci paleniem 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko , zauwazylem u dwoch z trzech , swoich dziewczyn cos takiego 🤔 wczoraj dostaly po 600 ml wody z 0,5+0,5+0,5+0,5 grow , bloom ,top max , cal- mag , a takze zwiekszylem moc lampy do 45 % na wysokosci 50 cm . PH ziemii mierzone , wynosi 6,8 .. czy ktos wie od czego moga sie robic takie koncowki ? Szczegolnie ze u jednej z roslinek jest wszystko w porzadku . Oprocz tego liscie wygladaja zdrowo i sa ladnie zielone.  Pozdrawiam ! 

044399E9-BC4C-40B7-BEFE-AE138DAEF917.jpeg

8803D1C2-21D2-4945-BCF1-F2D6EC5D2E9F.jpeg

DFB00C2D-80FC-4C44-B5E6-AC3442465E32.jpeg

854A7C79-3D60-4836-8635-1B7960EBBAAC.jpeg

Edytowane przez Skonsternowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Skonsternowany ostatnio miałem identycznie jeżeli chodzi o końcówki i póki całe liście są zdrowe to nic strasznego się nie dzieje ale na parę podlan ogranicz się do samej wody bo póki co niczego jej nie brakuje że by coś lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEN 37

Siemanko ! Panny maja sie chyba calkiem dobrze , ale od kilku dni walczymy z za wysoka wilgotnoscia powietrza , w Niedziele dostaly po okolo 800 ml wody i od tego czasu w boxie , zrobily sie iscie tropikalne warunki 😒 wilgotnosc powietrza utrzymuje sie na poziomie 70-77 % przy temperaturze 23 stopni ..  probowalismy ja zbic na rozne sposoby , i jedyna nadzieja w osuszaczy ktory juz doszedl i przed chwileczka zostal dodany do boxa.. Miejmy nadzieje ze to rozwiaze problem gdyz wczesniej zostala dodana poduszka samochodowa z granulatem , ktora w koncowym rozrachunku trzeba suszyc dwa razy dziennie w mikrofali a efektow nie przynosi doslownie zadnych 😒 czy ma ktos moze jakies inne sposoby na ta nierowna walke 🤔? Pozdro ! 

6F7A8182-701F-4741-8D09-7E6CE68F3E2C.jpeg

4F1CAD24-E990-4A93-9B36-C0C28707D2D8.jpeg

8D652109-63B6-4A60-B8B0-3EEB225F182F.jpeg

A03773FD-ADBC-41A3-B75A-12B2D029482F.jpeg

D6B0C893-B03B-45AB-9AFA-5E9E7B8A9121.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Z temperatura akurat nie ma problemow poniewaz boxik stoi przy kaloryferze wiec latwo tym zarzadzac , co do wilgotnosci to tylko wiatrak mieszajacy jest idealnym rozwiazaniem 🤔? Z tym moze byc „malutki” problem 😅 a co do roslinek , to ta w gornym lewym rogu to chyba bedzie runtz 😁 jest to jedyna hybryda , a sativka ma wezsze liscie czyli musi pasowac 😁 pozostalo tylko dojsc banana i blueberry , aczkolwiek i tu moze znam odpowiedz gdyz banana od samego kielka wykazywala pewne „dziwne” cechy genetyczne , tzn wykielkowala z dziura w lisciu ktora pozniej sie zrosla , i raz na czas w pozniejszym wzroscie zdarzaly sie jej tym podobne rzeczy , a jedna z roslinek w ostatnim czasie ma kilka koncowek popalonych o czym pisalem wyzej 😁 czas pokaze czy dedukcja byla wlasciwa 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...