Skocz do zawartości
bingobum

Bongo Marley Natural - znalazłem swojego "Świętego Gralla"

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę to trwało ale właśnie znalazłem wreszcie swojego "Świętego Gralla". Zaczynałem od Mighty i po jakimś czasie zainwestowałem też w Volcano Hybrid. Wydawało by się, że nie ma lepszej metody od balona (temperatura + zerowe opory oddechowe) ale jak dla mnie brakuje w nim zupełnie mistycyzmu, celebracji... Pod choinkę zainwestowałem więc w bongosa. 

Wybór nie był prosty, bo jest ogromny. Małe, duże, piętrowe, wodne, olejowe, z recyrkulacją, bublery, perlokatory, splashery... może od tego rozboleć głowa. Ja jednak poszedłem w prostotę. W wyborze górę wziął pragmatyzm- prosta konstrukcja znakomicie ułatwia mycie i nie powoduje dużych oporów oddechowych (już wiem, że to istotne). Ponieważ miałem w planach podłączyć go z waporyzatorem, nie szczególnie zależało mi też na jakieś kosmicznej, wielopiętrowej filtracji. 

Najpierw spróbowałem nowego bongosa z workiem... i szczerze mówiąc było bez szału. Worek przeszkadza w paleniu, a filtracja okazała się dla niego zbyt wydajna, bo ledwo było czuć smak dymu. Przesadziłem. 

Drugie podejście z Mighty i to był strzał w 10! Ustawiłem grzanie na 210 stopni, pojawiła się gęsta, smaczna i kremowa para. Zero podrażnienia płuc, co było dla mnie pewnym nowum. Długie, powolne oddechy sprawiają ogromną przyjemność z samego palenia. Do wody dorzuciłem jeszcze kilka ziaren jałowca i skórkę z cytryny, a lufę wypełniłem lodem i puściłem muzykę Marleya z głośników- lepiej być nie mogło. 🙂

Dodatkową przyjemność sprawia mi obcowanie z tym przedmiotem. Bongo jest rewelacyjnie wykonane, wszelkie szlify są perfekcyjne, a szkło przyjemnie grube. Konstrukcja jest mega przemyślana i nie zmieniłbym w niej absolutnie niczego. Spróbować muszę jeszcze kiedyś zapalić bez waporyzatora. 

IMG_1118_0.jpg

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...