Skocz do zawartości
Ashairin

Miejscówa bardzo blisko ambony

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka, wiem, że strasznie wcześnie rozpoczynam szukanie ale chce przepatrzyć tereny do 20km od miejsca zamieszkania 

Zaraz wstawię wam zdj obszaru, jest to totalne bezludzie, nikt tam nie łazi na przechadzki, grzybiarzy też tam nie spotkam bo obok mają ogromny las i nawet na to nie spojrzą a w tym moim nie ma grzybów, wiem bo często bywam w tych rejonach jak jest ciepło, dookoła pola i tylko traktory jeżdżą. Może być coś takiego? Co do tego sąsiada to tak jak napisałam na screenie, on siedzi tylko na swoim ogrodzonym terenie, po za tym latem wszystko będzie zasłonięte przez uprawy zboża/kukurydza i za chiny stojąc u niego niczego się nie zobaczy. A skąd wiem? Bo nieraz na jego terenie byłam. Oczywiście legalnie 😆

Jedyne co mnie niepokoi to bliskość ambony, jest mega blisko, jest zaznaczona na żółto na pierwszym screenie. Nie pamiętam czy jest to aktywna ambona. Dzisiaj będę szła popatrzeć w te okolice dopóki nie ma śniegu bo u mnie akurat stopniał, o ile nie będzie deszcz lał

Miejscówa bardzo fajna, bo nikt się tam nie przypałęta, dużo światła, nikt nawet nie będzie wiedział, że co tydzień tam jestem. Tylko ta ambona.. I ewentualnie taka bliskość traktorów

Jak porobię zdjęcia to mogę je wrzucić tutaj z tej miejscówki. Mam kilka miejsc ale to jest najbliżej mojego domu. Około 2km a reszta ponad 10 a z buta będę musiała chodzić, że wszystkim. Plus jest to takie w miarę trudno dostępne miejsce bo przez pola.

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-833040949.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--1760645718.jpeg

Edytowane przez Ashairin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam spoty w pobliżu ambon. Poluję się przeważnie w nocy. Są też polowania przed zachodem słońca(np. na rogacze), oraz po wschodzie. Nie ma sensu ryzykować, bo - skoro jest ambona - to znaczy, że prędzej, czy później ktoś będzie w pobliżu naszego spota się kręcił. Jest też duże prawdopodobieństwo, że jakiś myśliwy odkryje spota przypadkiem(szczególnie, gdy nie wtapia się zbytnio w otoczenie), ponieważ po strzale często zdarza się, że zwierzyna ucieka jeszcze w szoku, jeśli strzał nie był precyzyjny i nie pozbawił jej życia na miejscu. Wtedy myśliwy szuka w danym rejonie martwej tuszy, bardzo często używając do tego psa tropiącego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący ah no szkoda. I tak się tam jutro przejdę, może jakimś cudem już ta ambona tam nie stoi? Ale wątpię, no cóż. I tak w sumie tamtędy będę szła zobaczyć innego spota który jest dalej to zajdę i zobaczę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ashairin wyczaj gdzie ten sąsiad trzyma hajs i podpierdol trochę kasy dla siebie bo z lotu ptaka wygląda jakby już tam małe miasteczko budował : D

U mnie niedaleko we wsi obok mieszka typ co 9 mln w lotto wygrał, ogrodził się murem, jego dom to forteca, najdziwniejsze jest to że chłop dalej do pracy chodzi i jego żona też

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, konopny_janusz napisał:

najdziwniejsze jest to że chłop dalej do pracy chodzi i jego żona też

.   

Mój kierownik któremu się zbliżała emerytura wspominał znajomych którzy odeszli na emeryturę i mówi że ponad połowa po odejściu umiera do trzech lat. Że jeszcze jak ktoś miał jakąś działkę jakieś zajęcie to się trzymał. Coś w tym jest z nudów można umrzeć. Wspomniany kierownik nie doczekał emerytury. Zabiło go uprawianie sportu. Był kolarzem i jak się ożenił nagle przestał robić 100km dziennie. Mówił że jego problemy z sercem były przez to że się nie roztrenował. 

 Jakbym wygrał w totka to na pewno nie zrezygnowałbym z pracy, to znaczy nie od razu, nie z tej pracy, ale jest dużo rzeczy którymi chciałbym się zająć mając fundusze.

Może gościu kupił tą firmę w której pracuje. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak U mnie w Armii tak samo. Emerytura, wóda i po człowieku haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu blisko ambon czy paśników wybrał bym większy las niż taką "oazę" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...