Skocz do zawartości
kaprys

Marnie wyglądająca roślinka w pierwszych dniach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Posiadam problem z roślinką z nasiona gelato auto. Jest to jej 3 dzień od wykiełkowania. Wyglada jakby trochę się chowała oraz zauważam brązową/czarną plamę od jej spodu (wszystko ukazane na zdjęciu). Boje się o wystąpienie jakiegoś problemu, gdyż obok niej rośnie 2 roślinka innego gatunku, która wygląda o wiele bardziej okazalej i zdrowo.

Temperaturę utrzymuje w przedziale 22-30 stopni. Podlewałem do tej pory 2 razy po ok. 100ml na roślinkę przefiltrowaną, ugotowaną i odstawioną na 24h kranówką. Co do tej kranówki to posiada ona 7.6 pH i wiem że jest to za dużo, więc pojawia się pytanie czy lepiej kupić miernik pH oraz preparat do jego zmniejszania, czy mineralną wodę Muszyniankę, bądź inną o odpowiednim pH. Do tej pory walczę z wilgotnością, gdyż przez większość czasu była ona na niskim poziomie ok 30%, wczoraj zamontowałem nawilżacz powietrza i wartość wilgotności powoli wzrasta.

Podaje również, myślę istotne specyfikacje mojego sprzętu:

Zestaw oświetleniowy Phytolite dual Tneon 2x55W

Wentylator kanałowy oraz mieszający,

ziemia o pH: 6.0

Growbox: 60x40x80

 Z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz serdecznie pozdrawiam wszystkich czytających ten tekst.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20211207_120822.jpg

IMG_20211207_120243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, dziękuję, czyli stan w jakim ona się teraz znajduje jest przejściowy i możliwe że zacznie odżywać jak ta obok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...