Skocz do zawartości
mirecki

Przygotowanie podłoża na przyszły sezon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam w planach przekopać mniej więcej na sztycha glebę i zakryć to plandeką na zimę a później gdzieś na początku maja dodać obornik koński i jeszcze raz to wszystko przekopać w raz z perlitem. Co o tym sądzicie? Poprawić coś? Z tą plandeka to kolega na forum polecał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczesną wiosną, w zależności w sumie od pogody będą chciał zrobić coś podobnego. Jak nie badałeś ph to bym przekopał teraz i na wiosnę z dolomitem. Nie wiem czy się nie zraziłeś do azofoski, ale zamiast obornika sypnę jej. I jak tak śledzę innych outdoorowców tu i tam, to włączam do akcji mączke bazaltową (prawie 50% krzemionki). Dużo dobrego też jest na forach typowo ogrodniczych o tej mączce. Nie wiem czy znasz, ale zobacz już na sam sezon do posypania 'yara mila complex' ciekawy produkt. Ogólnie chciałbym jak najmniej płynnych nawozów lub najlepiej w ogóle. Opryski na weg, coś na pleśń a tak to doglebowo. Pozdrawiam i powodzonka🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 yara wydaje się być spoko na vega ale nw czy to nie będzie za dużo potasu oraz fosforu. Co do mączki to pierwsze słyszę i coś czuję że będzie ona czymś nowym w przyszłym sezonie. Dawać ją z obornikiem? Koński ponoć bardzo dobry a mam parę dziesiąt km od siebie stadninę więc miałbym bez problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki jak obserwowałem to tą yara sypali dosłownie po kilkanaście kulek wokół bryły. Mniej więcej w połowie wega. Ogólnie im więcej czytam to i potas i fosfor też jest potrzebny na weg. Ale serio, to było może z 10 kulek wokół jednego krzaka. I nie więcej 3 zabiegi przez całą uprawę. Sam będę jechał na wyczucie. Ale szczerze też się nad nią zastanawiam jeszcze. Dobrze wygląda jej skład. Mączka wjeżdża na sto procent, cena i jakość nawozu mega na plus. Myślałem, że masz na myśli te sklepowe. Ale jak masz dostęp do świeżego to chyba im szybciej tym lepiej, aby dobrze się przegryzł. Swojak to piękna rzecz. Zazdroszczę. Mam dostęp do czystego kurzego, ale boję się o ten azot, że popale, skłaniam się coraz bardziej do naturalnych środków, ale to trzeba doświadczenia więcej 😁 jak masz blisko stadninę to wrzuciłbym do dołków trochę słomy, razem z końskim obornikiem, a na pewno trochę rozłożył wokół bryły. 

A tą mączke to ja na Twoim miejscu dopiero bym sypał przy przekopaniu na wiosnę. 

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki to jak wrzucisz obornik to lepiej chyba przykryć. Będzie wyższa temperatura gleby, powinna być przynajmniej. Łatwiej wtedy się przegryzie. Ale uważaj na przypał, zawsze pojawią się pytania po co ktoś rozłożył plandekę, jakby ktoś ją znalazł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...