Skocz do zawartości
konopny_janusz

Czy to niedobór p, f czy obu tych składników?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Czy to niedobór fosforu czy potasu? Czy obu tych rzeczy. Myślałem jeszcze czy to nie przypadkiem light burn bo tylko najwyższe topy to mają. A wyżej już ledow nie mogę dac. Wczoraj poszła pełna dawka bio bloom 4ml na 1l wody do tego 1ml pk i 0,8 ml calmagu. Powinno pomóc? 

IMG_20211127_232220.jpg

IMG_20211127_232245.jpg

Zdjęcie bez ledów 

 

IMG_20211127_232854.jpg

Dla porównania skittlez poniżej

 

IMG_20211127_233151.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Jakby to były niedobory to wyjadałaby się od dołu, a nie od góry w taki sposób. Na ostatnim zdjęciu jest ciemna od azotu, może masz za dużo azotu w stosunku do P i K i stąd problem, bo jesteś na kwitnieniu, więc nadmiar azotu blokuje inne pierwiastki, których roślina na kwitnieniu bardziej potrzebuje.

No moim zdaniem masz zaburzony stosunek pierwiastków, jakie występują w ziemi, jak chodzi o fazę kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  tyle że ja biogrow już dawno temu odstawiłem i go nie leje. Jedynie jak przenawożenie to myślałem że potas albo fosfor. Wiem że bio bloom też zawiera azot, ale żeby aż na tyle aby zaburzał równowagę między azotem a pk?

 

Wyjada się od dołu, co parę dni zbieram takie liście 

IMG_20211127_235503.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Ciemne są na ostatnim zdjęciu, za ciemne, więc azot dominuje, a on w nadmiarze może roślinę blokować i sprawić , że nie będzie przyswajała P i K, gdy mowa o kwitnieniu, na jakim N jest potrzebne, ale nie może dominować ciemnym kolorem liści. Należy koloryt liści trzymać na zielonym, a le nie mocno zielonym kolorze, a na pewno nie na ciemnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 2 panele są mars ts 1000 i mój panel, właśnie też mnie to irytuje, te końcówki są takie mega suche i kruche, nie dam rady już wyżej dać paneli, mogę jedynie super cropping zrobić

IMG_20211128_001534.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tych włosach to nawet chyba widać, że są lekko usmażone. Ale ja mówię za siebie tylko. Spalenie światłem to widziałem na obrazkach w necie jedynie. Obyś wyszedł z nimi cało, z całego serca Ci życzę. Wiem po sobie jak chcesz dobrze, a wychodzi shit... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 thx 

Chociaż sobie tak myślę że ten mars chyba nie jest aż tak blisko z 20 - 25cm będzie. W razie co mam skittlez która w miarę jakoś idzie więc jaranie z niej będzie za miesiąc na święta może 

 

IMG_20211128_002249.jpg

IMG_20211128_002206.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Wyczyść je z azotu, bo tu jest głowny problem, nie ma odpowiednich proporcji nawozów w ziemi, jak na fazę kwitnienia,  bo masz azot w nadmairze , ale brakuje ci P i K, lej pk 13/14 , nic z azotem. Tylko nie szalej, odpowiednie proporcje, daj połowe dawki 1 ml na 1 l  i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zrobię tak ale ja mam trochę inną teorie bo nie potrafię sobie wytłumaczyć dlaczego skittlez która jest w bogatszej w azot ziemię nie ma tych popalonych lisci a lałem jej to samo. 

Nie wiem czy LSD i Violator nie mają jakichś problemów z korzeniami. Przez co wolno przyswajają składniki odżywcze. One były kiedyś po flushu 

No ale tak czy srak pojutrze kolejne podlanie bo minie 4 dni i poleci 1ml pk

Jakbyś kiedyś miał jakieś zbędne nasionko spróbuj na ziemi westland zrobić uprawę tak hobbystycznie 😂

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...