Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wyglada tak ze od poczatku mojej zabawy w dzien temperatura sięgała miedzy 26-28 a w nocy 20-22. Nie używałem wlotu pasywnego tylko mieszak i wylotowy. Aktualnie sprawa wyglada tak ze jest noc a w boxie jest 26 stopni. Kupilem mieszak drugi ale to nie pomogło 😞 dzis przyszedl wylotowy Axial flo 125 pro 243/m3 a wczesniej byl 185. Mial ktos podobny problem ? Kombinuje z pasywnym ale chuja to daje jedynie jak dołączę filtr ale to wtedy czy noc czy dzien 24 stopnie okolo. Panel led luckygrow modular 110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubus425 24 to chyba temperatura ok? Mierzysz temperature pod panelem ?

Ja z filtrem 28C° na 100% mocy 

@kubus425 wazna tez jest temperatura w ktorej stojo box bo analogicznie pasywny zasysa powietrze z pomieszczenia, otoczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubus425 niee, czasem mi temperatura sięgała 30°c to juz troche za gorąco, gdziekolwiek nie poczytasz wartosci są podobne 20-25 przy małych roślinach 24-28 przy flo, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojim zdaniem te 28-30 stopni to juz granica, ale wszystko tez zależne od odmiany genetyki i prowadzenia rośliny, jesli widzisz ze nic zlego sie nie dzieje to po co psuć?

@kubus425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien - 31 st… porażka.. czy gorszy wentylator czy mocniejszy to i tak nie dziala.. wlot pasywny otwarty/zamkniety - nie dziala… Przykręcony filtr-30-31 st 

odkrecony 24 st..

jeden mieszak czy dwa tez różnicy nie daje… dlaczego tak trudno zbić mi ta tempterature ? 24 st w pomieszczeniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK wyobraź sobie, że widziałem w biedronce szafę tekstylną przenośną 100x45x174 cm zestaw do złożenia

174 cm to wysokość

idealna na grow boxa, kosztuje stówę 😄

tylko wyłożyć mylarem

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Kobitka moja to kupiła kilka lat temu, nie wpadł bym na to zeby z tego boxa robic stelaż troche lipny ale tak to patent dobry. I cenowo tez chyba kulturka. Właśnie oglądam systemy wentylacyjne secret jardin i zajebiste wykombinowali połączenie wentylatora z filtrem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK ja to miałem kupować ale lampy bym już nie miał, musiałbym drugiego ts1000 kupić. Prądu by żarło od cholery skapneli by się jakby 3 lampy chodziły 😄

W ogóle strasznie wkurwia mnie teraz że jeden plant (skittlez) fajnie szybko kwitnie i w ogóle jest zajebisty a LSD na której mi zależało ociąga się jak ślimak 

IMG_20211123_205743.jpg

A lałem im tą samą mieszankę. Różnią się tylko ziemią, skittlez ma allmix a LSD ziemię westland do paproci 

Poniżej skittlez

IMG_20211123_205736.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK zasadzilem nową LSD już na all mixie i założyłem fotorelke, bo chciałbym spróbować jej pełnego potencjału bez żadnych skoczogonków i płukania ziemi chemią, bez flushy i problemów z pH i niedoborami. Już od żałuję tych 10 zł na ziemię westland do paproci, wyjdzie co wyjdzie, ale strasznie powoli to idzie 😂

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Tam są niestety braki świetlne, może ten Ts 1000 to podróbka i nie generuje tyle światła ile oryginalny Ts 1000. Miałem podobną sytuacje, gdy miałem jednego Ledmana 60 W na powierzchni 0,32 m2. Rośliny ruszyły u mnie po dodaniu drugiego panelu Ledam 60 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Może też dochodzi do tego fakt, że miała lepszy start niż inne, ale porównując sytuacje to przypomina mi się moja uprawa pod jednym Ledmanem 60 W, na jakim trzymałem rośliny do 33 dnia na kwitnieniu i masz fotorelacje sobie możesz sprawdzić, jak szły, a jak poleciały po dodaniu drugiego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ta LSD mi urosła na 1,20 metra, to jest dziwne w ogóle. Pewnie się tak wyciągnęła przez to światło.

Chociaż z drugiej strony future jest niska (podkładałem książki pod doniczką żeby dorównać wysokości innym), skittlez też. Dziwne to wszystko, 7 stów dałem za ten panel, naklejki i książeczka mars hydro wszystko było, no ale widocznie coś jest na rzeczy. Dobra spróbuje tak jak piszesz tylko jutro, bo żarówki też trzeba ogarnąć, przecinałem dzisiaj całą siatkę od scroga, udało się jakoś : D

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz To fakt dziwne, LSD tak nie leci. Twoja na wegu ma już 1, 2 m? No nie ma innej możliwości, jak światło, bo nic innego nie wchodzi w grę, jakby u mnie tak poleciała to miałbym problem w cholerę, bo mam 70 cm na uprawę do góry. Moim zdaniem rozsądniej będzie postawić na jedną uprawę, by z tego coś dobrego wyszło, czyli dwa panele na jedną powierzchnie, a ta jedna niech się męczy pod 3 żarówkami, do czasu, jak czegoś nie dokupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...