Skocz do zawartości
zwyklynick

RQS Purple Queen + 2x White Widow | Lumatek Attis 200W | 60x60x160

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

19 listopada nasiona (feminizowanie, nie automaty) położone do kiełkowania, 21 korzonki już były widoczne. Wsadzone do biobizz light.

image001.thumb.jpg.ecefb334b63b001e2ee0b8ca4bd5c83f.jpg.

image002.thumb.jpg.b7d18ce8bf38f7b916b01b55be1c3d51.jpg

Teraz już siedzą w boksie. Lampa ustawiona na 20% 90cm nad ziemią.

image003.thumb.jpg.d1f819cc7e19d1adac88d690ace50d07.jpg

Zastanawiam się nad układem doniczek w 60x60. Korci mnie, żeby dać jedną prostokątną, co da więcej miejsca na korzenie, ale czy nie lepiej dać po prostu 3 x 11l?

Edytowane przez zwyklynick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwyklynick moim zdaniem 3x po 11 bedzie elegancko. Zrobił bym im jeszcze ala propagator. Przeciął butelke trochę mniej niz w polowie i założył nad kiełek, gwintem do góry. I sryskac wodą od srodka butelke. Zawsze będą miały wilgotno i cieplej jak wyjdą z ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 hours ago, Dobry_Człowiek! said:

@zwyklynick moim zdaniem 3x po 11 bedzie elegancko. Zrobił bym im jeszcze ala propagator. Przeciął butelke trochę mniej niz w polowie i założył nad kiełek, gwintem do góry. I sryskac wodą od srodka butelke. Zawsze będą miały wilgotno i cieplej jak wyjdą z ziemi.

Dzięki, dobry człowieku 🙂 W środku 99% i 22.5

IMG_9012.thumb.jpg.f361ec2d6b0778c44584450d06f4e0b2.jpg

Edytowane przez zwyklynick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwyklynick mordko, no co ty. Inkubator trzymasz max do póki  pierwszych prawdziwych 5 palcy nie puści, jaka pleśń. Pleśń czego? To sadzonka, nawet jeszcze nie roślina, jeszcze nie Weg. Wilgotność i ciepełko to najlepsze co możesz dać. 

Edytowane przez KlausKörner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwyklynick nic sie nie pojawi. Tak jak kolega wyżej napisał ciepło i wilgotność to podstawa. W propagatorze mam około 26 28 stopni i wilgotność blisko 100% i klapka od wentylacji zamknięta caly czas. Nie raz otwieram żeby dostaly świeżego powietrza. Temperaturę mam taką dzięki macie grzewczej wbudowanej w propagator. I trzymam je 2.3 tygodnie w takich warunkach i nie zdarzyło mi sie mieć pleśni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co trzymać pod tą butelką jak już roślinka wyszła

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły już wszystkie. 

IMG_9024.thumb.jpg.9a83d614ff0815aa237488bbf5a33df9.jpg

Podkręcę lampę do 40%, wtedy jest ok. 26 stopni i bałem się, że to za dużo, ale pójdę za radą dobrego człowieka. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 13, 6 dni od wyjścia z ziemi.

image001.thumb.jpg.0591ef0fbb653f63d3d9b422413ff4a6.jpg

Trochę się niepokoję o jedną z białych wdów. Temp dochodziła do 26.7, zmniejszyłem lampę do 20%

image003.thumb.jpg.6663d401ccbbe9ddf0c021113954cec6.jpgimage002.thumb.jpg.67e7b69d2d1bc7418e3abc0b5ee687de.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie zrobiłeś jakoś zaraz po podlaniu? Bo wygląda jakby tam dużo wody było, jak na takie małe szkraby.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zwyklynick one sa przelane i to konkretnie. Widać tam porządne bagno. Połóż je w jakimś ciepłym miejscu i nie zakladaj juz tych butelek nich woda wyparuje z ziemi bo je podusisz i nic z tego nie bedzie. 

Takie mlode roślinki podlewa sie delikatnie i rzadko.

Edytowane przez Dobry_Człowiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...